Uludağ'a yasal koruma kalkanı teklifi, Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda - Son Dakika

Uludağ'a yasal koruma kalkanı teklifi, Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda

09.12.2022 18:35
Uludağ'a yasal koruma kalkanı teklifi, Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda

AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Uludağ'a yasal koruma kalkanı oluşturulması amacıyla hazırlanan Uludağ Alanı Hakkında Kanun Teklifi'yle farklı kurumlara ait planlama yetkilerini tek bir kurumda toplayarak yetki karmaşasını önlemek ve bütüncül bir yaklaşımla Uludağ'ın...

AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Uludağ'a yasal koruma kalkanı oluşturulması amacıyla hazırlanan Uludağ Alanı Hakkında Kanun Teklifi'yle farklı kurumlara ait planlama yetkilerini tek bir kurumda toplayarak yetki karmaşasını önlemek ve bütüncül bir yaklaşımla Uludağ'ın yönetimini sağlamayı arzu ettiklerini belirtti.

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Uludağ'ın korunması, geliştirilmesi, tanıtılması ve farklı kurumlara ait planlama yetkilerinin, kurulacak Uludağ Alan Başkanlığında toplanmasını öngören kanun teklifinin görüşmelerine TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda başlandı.

Komisyon, AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek başkanlığında toplandı.

Teklifin ilk imzacılarından AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, teklifle ilgili yaptığı bilgilendirmede, Uludağ'ın yetki karmaşaları nedeniyle arzu ettikleri noktada olmadığını söyledi.

Alan Başkanlığı kurulmasıyla Uludağ'ın mevcut koruma alanlarının da korunarak kaynak değerlerinin geliştirilmesini, korunmasını ve tanıtılmasını istediklerini belirten Çavuşoğlu, "Buradaki muradımız, farklı kurumlara ait planlama yetkilerini tek bir kurumda toplayarak yetki karmaşasını önlemek ve bütüncül bir yaklaşımla Uludağ'ın yönetimini sağlamaktır. Uludağ'ın şehir merkeziyle sağlıklı şekilde bağını kurmak, kararların; ivedilikle ve verimli şekilde alınmasını sağlamak amacındayız." diye konuştu.

Çavuşoğlu, Uludağ'da otopark sorununun yaşandığını, ziyarete gelen turistlerin şehir merkezine dönüşlerinde yol kenarına park eden araçlar nedeniyle büyük çaba sarf ettiğini aktardı.

Kayak pistlerinin standart dışı olduğunu, otellerin 6, 7, 8 metrekare odalarıyla içler acısı durumda bulunduğunu anlatan Çavuşoğlu, yaşanan sıkıntılar nedeniyle yatırımcıların artık yeni alternatifleri de ortaya koymadığını kaydetti.

Hakan Çavuşoğlu, "Teklifin, Bursa ve Uludağ'ın bir şekilde gerçek potansiyeline kavuşmasına destek olacağına inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu'nun bilgilendirmesinin ardından milletvekilleri, teklifin tümü üzerinde görüş ve önerilerini dile getiriyor.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
AK Parti'li Ceylan: Fahri çevre müfettişliği kurulmalı AK Parti'li Ceylan: Fahri çevre müfettişliği kurulmalı AK Parti'li Ceylan, fahri çevre müfettişliği müessesesinin kurulmasını istedi AK Parti'li Ceylan, fahri çevre müfettişliği müessesesinin kurulmasını istedi AK Parti'de aday trafiği başlıyor AK Parti'de aday trafiği başlıyor

Son Dakika Politika Uludağ'a yasal koruma kalkanı teklifi, Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement