Erzurum'da Tır Şoförü Yüzünden Yaralandı - Son Dakika
Sağlık

Erzurum'da Tır Şoförü Yüzünden Yaralandı

Erzurum\'da Tır Şoförü Yüzünden Yaralandı

Erzurum'da tır şoförlüğü yapan Kadir Uluman, yemek yapmak için yaktığı piknik tüpünün aniden alev alması sonucu yüzünden yaralandı. Olayın şokunu üzerinden atmaya çalışan Uluman, hastanede tedavi altına alındı.

29.11.2023 15:41  Güncelleme: 15:45
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Erzurum'da tır şoförlüğü yapan Kadir Uluman, yemek yapmak için yaktığı piknik tüpünün aniden alev alması sonucu yüzünden yaralandı.

Erzurum- Pasinler Yolu üzerinde bulunan Nene Hatun Mahallesi mevkiinde bir depoya malzeme boşaltmak üzere bekleyen tır sürücüsü Kadir Uluman, yemek ısıtmak için aracındaki piknik tüpünü yakmaya çalıştı. Bu esnada tüpün aniden alev almasıyla Kadir Uluman yüzünden yaralandı. Olayın şokunu üzerinden atmaya çalışan Uluman, ilk olarak çevrede bulduğu karlarla yüzünü temizlemeye çalıştı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık görevleri, tır şoförüne ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Daha sonra ambulans Uluman'ı Erzurum Şehir Hastanesi'ne sevk etti.

Hastanenin Yanık Tedavi Merkezi'nde tedavisi devam eden Kadir Uluman, olayın şokunu yavaş yavaş üzerinden attığını belirterek, "Malzeme boşaltmak için beklerken karnım açıktı ve bir şeyler hazırlamak istedim. Yemeğim vardı ısıtayım diye. Aşağı indim ve sandığımı açtım. Sandığımda tüp vardı. Tüpü yakayım diye çakmağı aradım ama arabada olduğunu fark ettim. Gaz gaz sıkışması filan olduğunu da düşünmüyorum. Arabaya gittim. Çakmağı getirdim. Bir elimle tüpün gazını açarken sağ elimle çakmağı vurduğum anda yüzüme patladı. O an bir çığlık attım. Kimse de yoktu etrafımda. Ne yapacağımı bilemedim. Yerler karlıydı. Yerden kar aldım ve yüzümü temizledim biraz. Bu arada internetten baktım, yanık anında ilk müdahale nasıl yapılıyor diye. Bol suyla yıkaması gerektiği yazıyordu. Tekrar yerden kar aldım ve yüzümü iyice bir temizledim. Ondan sonra bir havluyla falan sildim. Sonra ambulansı aradım. Geldiler beni aldılar, sağ olsunlar. İlk müdahaleydi ambulansta yaptılar. Sonra hastaneye getirildim. İlk defa başıma böyle bir şey geldi. Aynanın karşısına gideyim dedim. Ama çekindim, yüzüm dökülmüş müdür, şekil değişmiş midir? Bir ara tereddüt ettim ama ondan sonra artık yapacak bir şey yok dedim. Baktım. Elhamdülillah böyle bir yüzümde bozulma falan yoktu. Burada da bana çok iyi bir tedavi uygulanıyor. En kısa sürede sağlığıma kavuşup, taburcu olmayı bekliyorum" diye konuştu.

Erzurum Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi hekimleri, Kadir Uluman'ın 2. derece yanık tedavisinin sürdüğünü ve göz kapaklarında yanıklar oluştuğunu ifade etti. - ERZURUM

Kaynak: İHA

Son Dakika Sağlık Erzurum'da Tır Şoförü Yüzünden Yaralandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Siirt'te Sağlık Çalışanları İsrail'in Gazze'ye Saldırılarını Protesto Etti
  20:49 Siirt'te Sağlık Çalışanları İsrail'in Gazze'ye Saldırılarını Protesto Etti

  Siirt'in Kurtalan ilçesinde doktorlar ve sağlık çalışanları, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek için sessiz yürüyüş gerçekleştirdi. Beyaz önlüklerini giyen sağlık çalışanları, Türk ve Filistin bayrakları taşıyarak slogan atmadan yürüdü. Grup adına açıklama yapan Dr. Muhammed Bakır Varol, İsrail'in Filistin topraklarında işlediği suçların devam ettiğini belirtti ve özgür Filistin Devleti'nin kurulması için mücadele edildiğini vurguladı. Yürüyüşe bazı sivil toplum kuruluşları da destek verdi.

 • Yeşilay'ın 104. kuruluş yılı kutlandı
  20:14 Yeşilay'ın 104. kuruluş yılı kutlandı

  Gümüşhane'de Yeşilay Gümüşhane Şubesi tarafından Yeşilay'ın kuruluşunun 104'üncü yılı nedeniyle basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın açıklamasına Yeşilay Gümüşhane Şube Başkanı Selami Öktem ile gönüllü vatandaşlar katıldı. Yeşilay, 120 şube, 107 danışmanlık merkezi, 2 rehabilitasyon merkezi ve 100 bini aşan gönüllüsü ile hizmet veriyor.

 • Aydın Büyükşehir Belediyesi Hastanelerde Refakatçi Hizmeti Sunuyor
  20:12 Aydın Büyükşehir Belediyesi Hastanelerde Refakatçi Hizmeti Sunuyor

  Aydın Büyükşehir Belediyesi, Efeler ve Nazilli ilçelerindeki hastanelerde başlattığı uygulama ile hastanede yatan hastaların yakınlarına refakat hizmeti sunuyor. Bu uygulama ile hastaların hayatı kolaylaştırılmayı hedefleniyor.

 • Erzurum'da Sağlık Çalışanları İsrail'in Saldırılarını Protesto Etti
  16:51 Erzurum'da Sağlık Çalışanları İsrail'in Saldırılarını Protesto Etti

  Erzurum'da görevli hekimler ve sağlık çalışanları, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla 'sessiz yürüyüş'lerini sürdürdü. Sağlık çalışanları Türk ve Filistin bayrakları eşliğinde taşıdıkları döviz ve pankartlarla Yakutiye Medresesi'ne kadar yürüdü. Programda Kur'an-ı Kerim okunup dua edildi. Protesto edenler, Filistinlilerin zorluklarla mücadele ettiğini ve İsrail'in sistematik işgal politikasını sürdürdüğünü belirtti.

 • Aydın Büyükşehir Belediyesi Hastanelerde Refakatçi Hizmeti Sunuyor
  15:55 Aydın Büyükşehir Belediyesi Hastanelerde Refakatçi Hizmeti Sunuyor

  Aydın Büyükşehir Belediyesi, Efeler ve Nazilli'deki hastanelerde hastası olan vatandaşlara refakatçi hizmeti sunmaya başladı. Hafta içi beş gün, Büyükşehir Belediyesi ekipleri sabah 8:30 - akşam 17:30 saatleri arasında refakat hizmeti verecek.

 • Erzincan'da 3 yaşındaki çocuğun gazoz açacağına sıkışan parmağı itfaiye ekiplerince çıkarıldı
  15:38 Erzincan'da 3 yaşındaki çocuğun gazoz açacağına sıkışan parmağı itfaiye ekiplerince çıkarıldı

  Erzincan'da oyun oynarken bir çocuğun parmağı metal gazoz açacağına sıkıştı. Ailesinin kurtaramaması üzerine çocuk hastaneye götürüldü. Sağlık ekiplerinin sonuç alamaması üzerine itfaiye ekipleri çağrıldı ve parmak metal gazoz açacağı kesilerek çıkarıldı.

 • Sakarya Müftülüğü ve AFAD iş birliğiyle 'Depremde Arama Kurtarma Eğitimleri' devam ediyor
  15:33 Sakarya Müftülüğü ve AFAD iş birliğiyle 'Depremde Arama Kurtarma Eğitimleri' devam ediyor

  Sakarya Müftülüğü ve AFAD iş birliğiyle gerçekleştirilen 'Depremde Arama Kurtarma Eğitimleri'nin 2. turu başladı. Eğitimlerle, katılımcılara deprem anında arama kurtarma faaliyetlerinde etkin rol alabilmeleri için gerekli bilgi ve beceriler kazandırılmak hedefleniyor.

 • DÜ'de Bağımlılıktan Kurtulmak Konulu Söyleşi Gerçekleştirildi
  15:22 DÜ'de Bağımlılıktan Kurtulmak Konulu Söyleşi Gerçekleştirildi

  Düzce Üniversitesi'nde düzenlenen söyleşide, bağımlılığın sosyal olayların ve bireysel sorunların doğal sonucu olduğu vurgulandı. Psikolog Zeynep Alçelik Uran, bağımlılığın fazla madde almak değil, istendiğinde durduramamak olduğunu belirtti. Yeşilay Danışmanlık Merkezi'nden Gülbeyaz Çınar ise bağımlılığın sadece alkol, tütün ve hap kullanımıyla sınırlı olmadığını, kumar, oyun ve internetin de bağımlılıkla mücadelede yer aldığını ifade etti.


Advertisement