Arjantinli Futbolcunun Türkiye Sevgisi - Son Dakika
Spor

Arjantinli Futbolcunun Türkiye Sevgisi

Spor toto Süper Lig'de mücadele eden Mersin İdmanyurdu'nda forma giyen Arjantinli futbolcu Cristian Zurita, Türk insanının karşısındaki insanı mutlu etmek için elinden geleni yapmaya çalıştığını belirtti.

12.01.2012 11:00

Spor toto Süper Ligde mücadele eden Mersin İdmanyurdu'nda forma giyen Arjantinli futbolcu Cristian Zurita, Türk insanının karşısındaki insanı mutlu etmek için elinden geleni yapmaya çalıştığını belirterek, bunun da kendisi için önemli olduğunu bildirdi.

Orta saha oyuncusu Zurita (33), kulübün "Spor Life" adlı aylık resmi dergisine verdiği röportajda, 6 yıldır Türkiye'de bulunduğunu, bu süreçte de genellikle ailesiyle sakin bir hayat yaşamayı tercih ettiğini söyledi.

1997 yılında başladığı futbol kariyerinde Arjantin'deki birçok kulüpte top koşturduğunu ve 2005-2006 sezonunda Türkiye'ye gelerek, Gaziantepspor'da forma giymeye başladığını hatırlatan Zurita, şöyle devam etti:

"Türkiye'yi tercih etmemin sebeplerinden birincisi, ekonomik sıkıntılar. Ülkemde o dönemlerde ciddi ekonomik sıkıntılar vardı. Böyle bir durumda insan kendisi ve ailesi için farklı alternatifler üretmek zorunda kalıyor. Çünkü yaşadığınız şehri, düzeninizi, alışkanlıklarınızı ve daha birçok şeyi değiştirmek gibi ciddi bir kararı vermek gerçekten zor. Önümde bir kaç alternatif vardı ama ben Türkiye'yi seçtim. Kötü bir tercih yaptığımı da düşünmüyorum."

Mersin'in güzel bir şehir olduğunu ve kendisinin de bu kenti sevdiğini anlatan Zurita, "Gaziantepspor'da forma giyerken, hafta sonu tatilleri için Mersin'e gelirdik. Bu yüzden zaten bir aşinalık var. Burada yaşamaktan çok memnunuz. Zaten Türkiye'ye geldiğimizden beri hep aynı şeyi düşünmüşümdür. Türk insanının karakter yapısı çok güzel. Türkler karşısındaki insanı mutlu etmek için elinden ne geliyorsa yapmaya hazır. Bu da benim için çok önemli. Bu yüzden Mersin'de ve Türkiye'de olmaktan çok mutluyum" diye konuştu.

Süper Lig'e yeni çıkan her takımın oldukça zorlu bir mücadelesi olacağını, bu yüzden kendilerinin de çok çalışması gerektiğini ifade eden Zurita, kazanıp kaybetmekten ziyade bu yıl takım olarak bir stil elde etmelerinin daha önemli olduğunu vurgulayarak, bu noktada önemli aşamalar kaydettiklerine inandığını bildirdi.

Babasının da profesyonel bir futbolcu olduğunu, Arjantin'de uzun yıllar kalecilik yaptığını, kendisinin de futbolla tanışmasında babasının büyük etkisi olduğunu dile getiren Zurita, Mersin taraftarının kendilerine çok sahip çıktığını kaydederek, bu yüzden tüm taraftarlara teşekkür etti.

- MERSİN

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Arjantinli Futbolcunun Türkiye Sevgisi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement