Aşı olmayı reddeden NBA yıldızı Kyrie Irving, 15 milyon dolar kaybetti - Son Dakika

Aşı olmayı reddeden NBA yıldızı Kyrie Irving, 15 milyon dolar kaybetti

14.10.2021 13:59

Brooklyn Nets'in yıldızların Kyrie Irving, "Aşı olmayacağım" sözleri sonrası dünyada dikkat çekmişti. New York eyalet yasaları sebebiyle zorunlu tutulan aşıyı olmayan Kyrie, iç saha maçlarına çıkamayacak. Takım antrenmanlarına da katılamayacak Kyrie, yasağın uygulanmadığı eyaletlerde oynayabilecek. Kyrie'nin 15 milyon dolarlık bir kayıp yaşayacağı iddia edildi.

Yıllık maaşı 33 milyon dolar olan Kyrie Irving'in bu nedenle yaklaşık 15 milyon dolarlık bir kayıp yaşayacağı ifade edildi.

Kyrie Erving, "Ben aşı olmayacağım" açıklamasıyla dikkat çekmişti. NBA'de mücadele etmesi için bu aşıyı olması gerekiyor. Bazı eyaletlerde kural daha farklı. Kyrie, New York eyalet yasaları sebebiyle takımının antrenmanlarına ve iç saha maçlarına katılamayacak. Bu sebeple 33 milyon dolarlık kazancının 15 milyon eurosunu kayıp vereceği öne sürüldü.

Aşı olmayı reddeden NBA yıldızı Kyrie Irving'in kaybı tam 15 milyon dolar

"MÜSLÜMAN OLDUM"

Yıldız oyuncu geçtiğimiz aylarda artık İslam dinine mensup olduğunu açıklamıştı. Kyrie, öncesinde ateist olduğunu ve uzaylılara inandığını açıklamıştı.

"DAYATMALAR VAR"

Kyrie, son olarak şu açıklamayı yaptı: Doğru olana inananların yanındayım. Herkes, kendisi için en iyisi olduğunu düşündüğü şeyi savunma hakkına sahip. Şu an yaşananların dünyamızı nasıl böldüğünü görmek çok üzücü... İnsanlar, yetki sahiplerinin dayatmalarından dolayı işlerini kaybetmeye devam ediyor."

YORUMLAR
500
Roe-Wade kararının iptali New York'ta protesto edildi (2) Roe-Wade kararının iptali New York'ta protesto edildi (2) Fossil klasik tasarımlı akıllı saat severler için yeni modelini tanıttı Fossil klasik tasarımlı akıllı saat severler için yeni modelini tanıttı Çin'in Uluslararası Yatırımları Mart Sonunda 9,2383 Trilyon ABD Doları Oldu Çin'in Uluslararası Yatırımları Mart Sonunda 9,2383 Trilyon ABD Doları Oldu

Son Dakika Spor Aşı olmayı reddeden NBA yıldızı Kyrie Irving, 15 milyon dolar kaybetti - Son Dakika


Advertisement