Bayern Münih, yıl sonuna kadar karşılaşmaları seyircisiz oynayacak - Son Dakika

Bayern Münih, yıl sonuna kadar karşılaşmaları seyircisiz oynayacak

03.12.2021 20:25

Bundesliga devi Bayer Münih, koronavirüs önlemleri çerçevesinde alınan tedbirlerden ötürü sene sonuna kadar evinde yapacağı karşılaşmaları seyircisiz oynayacak. Böylece Bavyera ekibinin tribünleri 8 Aralık'ta Şampiyonlar Ligi'nde Barcelona, 11 ve 17 Aralık'ta Bundesliga'da Mainz 05 ve Wolfsburg'a karşı oynanacak maçlarda boş kalacak.

Avrupa'da artan koronavirüs vakalarının ardından Alman ekibi Bayern Münih stadın kapılarını taraftarlarına kapama kararı aldı.

YIL SONUNA KADAR SEYİRCİYE İZİN VERİLMEYECEK

Alman kulübünden yapılan açıklamada, Bavyera eyalet hükümetinin bugün Kovid-19 salgınının yayılmasını önlemek için dün federal düzeyde alınan tedbirleri sertleştirilme kararını aldığı, buna göre Bavyera eyaletinde yıl sonuna kadar büyük çaplı spor etkinliklerde seyircilere izin verilmeyeceği belirtildi.

BARCELONA MAÇI BOŞ TRİBÜNLERE KARŞI OYNANACAK

Açıklamada, böylelikle Bayern Münih'in Allianz Arena'da 8 Aralık'ta Şampiyonlar Ligi'nde Barcelona'ya, 11 ve 17 Aralık'ta Bundesliga'da Mainz 05 ve Wolfsburg'a karşı oynayacağı maçlarda tribünlerin boş kalacağı kaydedildi. Bundesliga'da mücadele eden diğer Bavyeralı kulüp Augsburg'dan yapılan açıklamada da yarın Bochum ile oynanacak karşılaşmanın seyircisiz olacağı aktarıldı.

STADYUMA YALNIZCA 750 TARAFTAR ALINACAK

Stuttgart, Freiburg ve Hoffenheim'in yer aldığı Baden-Württemberg eyaletinde ise kulüpler yıl sonuna kadar sahalarında oynayacağı maçlarda en fazla 750 seyirci alabilecek. Kuzey Ren Vestfalaya'da ise federal hükümet ile eyaletler arasında varılan anlaşma birebir uygulanacak.

GELECEK HAFTADAN İTİBAREN UYGULAMAYA KOYULACAK

Buna göre spor, kültür ve benzeri büyük çaplı etkinliklere kısıtlama getirilerek; burada mekanın kapasitesinin en fazla yüzde 50'si kullanılabilecek ancak bu etkinliklere katılanların sayısı kapalı alanlarda 5 bin, açık havada 15 bin ile sınırlı olacak.Bundan dolayı yarın Borussia Dortmund ile Bayern Münih arasında oynanacak karşılaşmaya en fazla 15 bin taraftar alınacak. Bremen, Berlin, Aşağı Saksonya ve Hamburg eyaletlerinde federal hükümet ve eyaletler arasında alınan karar gelecek haftadan itibaren geçerli olacak.

YORUMLAR
500

Son Dakika Spor Bayern Münih, yıl sonuna kadar karşılaşmaları seyircisiz oynayacak - Son Dakika Spor


Advertisement