Cengizhan Şimşek Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde güreşemeyecek - Son Dakika
Spor

Cengizhan Şimşek Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde güreşemeyecek

Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, cezalı olan Cengizhan Şimşek'in 7-9 Temmuz'da yapılacak 662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde güreşemeyeceğini söyledi.

01.06.2023 17:15
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, cezalı olan Cengizhan Şimşek'in 7-9 Temmuz'da yapılacak 662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde güreşemeyeceğini söyledi. Selim, "Mustafa Taş başpehlivan, Cengizhan Şimşek cezalı. Cezalı olduğu da şuradan belli oluyor; şu ana kadar olan güreşlerde güreşemedi. Antalya'da güreşler oldu, onlarda da güreşemedi. Kırkpınar'da da güreşemeyecek. Bir an önce federasyonun açıklama yapması lazım, açıklar diye düşünüyorum" dedi.

Cengizhan Şimşek'in kemeri doping havuzunda olmasına rağmen istenilen sürelerde doping testi vermemesi gerekçesiyle elinden alınmıştı. Güreşçiye 1 yıl hak mahrumiyeti cezası verilmişti. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası Seyfettin Selim, konuyla ilgili açıklama yaptı. Selim, şunları söyledi:

"MUSTAFA TAŞ BAŞPEHLİVAN, CENGİZHAN ŞİMŞEK CEZALI"

"Mahkemeyi durdurma kararı aldırmıştı ama Cengizhan Şimşek, bu sene güreşemiyor. Başpehlivan da Mustafa Taş oldu. Federasyon Başkanı da önümüzdeki süreçte açıklamalar yapacaktır. Mustafa Taş'ın başpehlivan olmasını engelleyecek bir durum yok. Cengizhan Şimşek ceza aldı, güreşemiyor. Şu ana kadar olan güreşlerde de güreşemedi. Yarın yine güreş var onda da güreşemeyecek. Kırkpınar'da da güreşemeyecek. Bu artık federasyonun işi, önümüzdeki günlerde açıklama yapacaklardır. Keşke bu olay buralara gelmeseydi ama oldu. Cengizhan Şimşek mahkemeyi durdurma kararı aldırdı. 'Durdurma' demek bir şey değil. Bir hakim, bir savcı karar vermiş mahkeme dursun diye, savunma yapsın diye. Bir şey değiştirmez, karar kesin. Mustafa Taş, başpehlivan olarak bu sene Kırkpınar'a çıkacak. Bugün yarın federasyon onu açıklar, açıklaması lazım. Araya seçim girdi, başka şeyler de girdi zaman biraz geçti ama bilinen şey şu; Mustafa Taş başpehlivan, Cengizhan Şimşek cezalı. Cezalı olduğu da şuradan belli oluyor; şu ana kadar olan güreşlerde güreşemedi. Antalya'da güreşler oldu, onlarda da güreşemedi. Kırkpınar'da da güreşemeyecek. Bir an önce federasyonun açıklama yapması lazım, açıklar diye düşünüyorum."

Cengizhan Şimşek Kırkpınar Yağlı Güreşleri\'nde güreşemeyecek
Kaynak: ANKA

Son Dakika Spor Cengizhan Şimşek Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde güreşemeyecek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası'nda Fatih Karagümrük'e elendi
  22:29 Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası'nda Fatih Karagümrük'e elendi

  Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final maçında sahasında VavaCars Fatih Karagümrük'e 2-0 yenildi ve kupaya veda etti.

 • CHP Genel Başkanı Özel: DEM Parti ile herhangi bir ittifak yok
  22:02 CHP Genel Başkanı Özel: DEM Parti ile herhangi bir ittifak yok

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, katıldığı canlı yayında, "DEM Parti ile CHP arasında ittifak var mı?" sorusuna yanıt verdi. Özel, "Bunu kaç kere söylesin CHP. Bu CHP'nin tek başına girdiği bir seçim. Herhangi bir ittifak yok. Ne onların bize kayıtsız şartsız desteği söz konusu ne bizim onlara desteğimiz var. DEM'le imza, yazı, protokol yok böyle bir şey. Kandille anlaşmaya çalışanların, resmi heyet yollayanların geçmişte yaptıkları ortada." dedi.

 • Fatura yine çok kabarık! PFDK Süper Lig devlerine ceza yağdırdı
  21:18 Fatura yine çok kabarık! PFDK Süper Lig devlerine ceza yağdırdı

  Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Süper Lig devleri Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'a bu hafta yaşanan olaylardan dolayı para cezası verdi. Beşiktaş'a 1 milyon 20 bin TL, Fenerbahçe'ye 512 bin TL ve Galatasaray'a 400 bin TL ceza verildi.

 • Özgür Özel ve Bahçeli arasında Atatürk polemiği
  21:04 Özgür Özel ve Bahçeli arasında Atatürk polemiği

  CHP lideri Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin kendisine yönelik ''Özgür Bey'in akıl sağlığı yerinde mi? Atatürk öldü. Kendisi ruh mu çağırmış da Atatürk'le görüşmüş'' sözlerine yanıt verdi. Özel, ''Atatürk öldü diyorsan, sen bu Cumhuriyet düşmanlarına, Atatürk'e husumet duyanlara, Kurtuluş Savaşı yoktur diyenlere, keşke Yunan kazansaydı diyenlere, koltuk değneği olduğun gün Atatürk senin için öldü'' ifadelerini kullandı.

 • Yayın ihalesi neden iptal edildi? Saran Holding'ten TFF'yi zorda bırakacak açıklama
  20:01 Yayın ihalesi neden iptal edildi? Saran Holding'ten TFF'yi zorda bırakacak açıklama

  Saran Holding, TFF'nin iptal ettiği Süper Lig yayın ihalesi kararına dair sert bir açıklama yayınladı. Açıklamada, ''TFF İhale Komisyonu ile gerçekleşen yüz yüze toplantıda, tarafımıza mevcut yayıncı kuruluşun ihaleden diskalifiye edildiği net olarak beyan edilmiştir. Dolayısıyla bugün gerçekleşen “iptal” daha önce de olduğu gibi, Türk futbolunu esir almış olan mevcut yayıncı ile devam etmenin kılıfıdır'' ifadeleri yer aldı.

 • ABD Başkanı Biden: Gazze'de ateşkes büyük ihtimalle pazartesi gününe kadar sağlanamayacak
  18:56 ABD Başkanı Biden: Gazze'de ateşkes büyük ihtimalle pazartesi gününe kadar sağlanamayacak

  İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sürerken ABD Başkanı Joe Biden'dan Ramazan ayında 40 gün ateşkesi öngören müzakere görüşmelerine ilişkin açıklama geldi. Geçtiğimiz günlerde "Gelecek pazartesiye kadar bir ateşkes sağlanacaktır" diyen Biden, yeni açıklamasında ateşkesin yakın zamanda mümkün olmadığını söyledi. Biden, "Gazze'de ateşkes büyük ihtimalle pazartesi gününe kadar sağlanamayacak ancak umudumu koruyorum." dedi.

 • Beşiktaş'tan derbinin hakemi Halil Umut Meler'e: Adil ol
  18:07 Beşiktaş'tan derbinin hakemi Halil Umut Meler'e: Adil ol

  Beşiktaş, Galatasaray ile oynayacakları derbiyi yönetecek hakem Halil Umut Meler hakkında bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Meler'e adil ve hakkaniyetli olması çağrısında bulunuldu.

 • Zehra Güneş servetine servet katmış! Toplam mal varlığı ortaya çıktı
  17:24 Zehra Güneş servetine servet katmış! Toplam mal varlığı ortaya çıktı

  Dünyanın en çok kazanan voleybolcuları arasında yer alan Zehra Güneş'in mal varlığı ortaya çıktı. Elde ettiği kazancı doğru değerlendirmek için finansal stratejilere önem veren Güneş'in, servetinin toplam değeri 4 milyon dolar civarında.

 • Plajda çıplak gezen kadına çivili sopayla saldırdı
  17:06 Plajda çıplak gezen kadına çivili sopayla saldırdı

  ABD'nin Los Angeles kentindeki Venedik Plajı'nda, bir kadının çıplak gezdiğini gören başka bir kadın çivili sopayla saldırmaya başladı. Kendini koruyan çıplak kadın sopayı almayı başardı. Bir türlü vazgeçmeyen elbiseli kadın bu sefer beyzbol sopasıyla saldırıya geçti. Çıplak kadın beyzbol sopasını da almayı başarırken, kavganın nedeni öğrenilemedi. Çevredekiler ise kavgayı izlemek yerine cep telefonlarıyla kayda almayı tercih etti.


Advertisement