Çiftlikköy Halk Eğitim Merkezi'nin Yılsonu Sevinci - Son Dakika
Spor

Çiftlikköy Halk Eğitim Merkezi'nin Yılsonu Sevinci

Çiftlikköy Halk Eğitim Merkezi\'nin Yılsonu Sevinci

Yalova'nın Çiftlikköy İlçesi'nde Halk Eğitim Merkezi Öğrencileri, 2006- 2007 Eğitim Öğretim Yılını Düzenledikleri Sergi ve Defileyle Tamamladı.

22.06.2007 12:58  Güncelleme: 12:58

Yalova'nın Çiftlikköy İlçesi'nde Halk Eğitim Merkezi öğrencileri, 2006- 2007 eğitim öğretim yılını düzenledikleri sergi ve defileyle tamamladı.

Çiftlikköy Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün yılsonu sergisi GSD Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu'nda gerçekleşti. Çok sayıda Çiftlikköy'lünün izlediği etkinliğe Kaymakam Hüseyin İçten, Belediye Başkanı Metin Dağ, CHP Milletvekili Muharrem İnce, İl Milli Eğitim Müdürü Şevki Genç de katıldı.

Yılsonu sergisinin açılışında konuşan Çiftlikköy Kaymakamı Hüseyin İçten, Atatürk'ün "sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir" sözünü hatırlatarak "Maalesef bütün bireylerimiz eşit fırsatlarda eğitime sahip değiller. Bu yüzden yaygın eğitim kurumlarımız beşikten mezara kadar örgün eğitimde verilemeyen bilgi ve becerileri halkımıza kazandırmaya çalışıyor" dedi.

Çiftlikköy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cahit Yıldırım ise yıl içinde toplam 72 kurs düzenlediklerini bunun 35'inin teknik, 34'ünün sosyal- kültürel ve üçünün de okuma yazma kursu olduğuna değindi. Yıldırım, "Biz yaz tatiline girmeden kurslarımızı sürdüreceğiz. Bu yıl içinde 906 kadın, 604 erkek olmak üzere 1510 kişi kurslarımızda başarılı oldu" dedi. Kursiyerler adına da Kübra Başer bir konuşma yaptı. Sergi öncesi yapılan temsili sertifika töreniyle düzenlenen kursları başarıyla bitiren kursiyerlerin bazılarına sertifikaları Kaymakam Hüseyin İçten, Belediye Başkanı Metin Dağ, İl Milli Eğitim Müdürü Şevki Genç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Fahrettin Ataman tarafından verildi.

Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin hazırladığı kıyafetler de yine kursiyerler tarafından sergilendi. Düzenlenen defile izleyenlerden bol bol alkış alırken GSD Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu öğrencileri de bir halk oyunu gösterisi sundu.

(SÇ-İHS)

22.06.2007 12:37 TSİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Çiftlikköy Halk Eğitim Merkezi'nin Yılsonu Sevinci - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement