Fenerbahçe USA Derneği, Donald Trump'a Forma Hediye Etmişti - Son Dakika
Spor

Fenerbahçe USA Derneği, Donald Trump'a Forma Hediye Etmişti

Fenerbahçe USA Derneği Başkan Vekili Gürkan, 2012 yılında Donald Trump'a forma hediye etmişti. Trump, bugün başkanlığını ilan etti.

09.11.2016 09:58  Güncelleme: 11:09

Dünyanın nefesini tutarak izlediği ABD seçimlerinde büyük sürpriz yaşandı. Kritik eyaletlerden Florida, Ohio, Pennsylvania ve Kuzey Carolina'yı alan Cumhuriyetçi aday Donald Trump, salıncak eyaletlerden yalnızca Virginia'yı kazanan rakibi Hillary Clinton'a büyük darbe vurarak, başkanlık yarışını kazanan isim oldu.

274 delegeye ulaşan Donald Trump, ABD Başkanı seçildi.

FENERBAHÇE FORMASI VERİLMİŞTİ

Amerikan Türk Cemiyeti tarafından 2012 yılında 6.'sı düzenlenen, Türk-Amerikan iş adamlarının buluştuğu gala yemeğine katılan Trump'a, Fenerbahçe USA Derneği Başkan Vekili Cüneyt Gürkan, isminin yazılı olduğu Fenerbahçe forması hediye etmişti. O günlerde Trump'ın başkanlığıyla ilgili bir gelişme olmazken verilen bu formanın anlamı şimdilerde büyük önem taşıyor.

GALADA KİMLER VARDI

New York Plaza otelde gerçekleşen gala yemeğine Turner Medya CEO'su Philip İ. Kent, Doğan Medya Televizyon gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, CNN uluslararası masa şefi Christiane Amanpour, Doktor Mehmet Öz, Miss Üniverse 2012 Leila Lopez, Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump ve Türk- Amerikalı çok sayıda iş adamı katılmıştı.Cüneyt Gürkan galada yanında getirdiği Fenerbahçe formasını Trump'a vererek basın mensuplarına poz verdirtmişti. İyi bir Fenerbahçeli olduğu bilinen Gürkan'ın bu hamlesi sosyal medyada o dönem bu kadar etkili olmazken şimdi herkes bu fotoğrafı konuşuyor.

DERBİYE DAVET EDİLMİŞTİ

Galada Donald Trump ile bir süre konuşan Cüneyt Gürkan, ünlü iş adamını Saracoğlu Stadı'nda oynanacak olan Fenerbahçe- Galatasaray derbisine davet etmişti. Ancak Trump işlerindeki yoğunluk sebebiyle bu davete gelememişti.

Fenerbahçe USA Derneği, Donald Trump\'a Forma Hediye Etmişti

Son Dakika Spor Fenerbahçe USA Derneği, Donald Trump'a Forma Hediye Etmişti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement