Kulüpler Birliği'nden 58'inci Madde Açıklaması - Son Dakika

Kulüpler Birliği'nden 58'inci Madde Açıklaması

03.01.2012 13:51
Kulüpler Birliği'nden 58'inci Madde Açıklaması

Kulüpler Birliği Vakfı, son günlerde spor kamuoyunun gündeminde yer alan ve üzerine tartışmaların yapıldığı TFF Disiplin Talimatının 58'inci Maddesi ile ilgili açıklama yaptı.

Kulüpler Birliği Vakfı, son günlerde spor kamuoyunun gündeminde yer alan ve üzerine tartışmaların yapıldığı TFF Disiplin Talimatının 58'inci Maddesi ile ilgili açıklama yaptı.

5 Ocak Perşembe günkü toplantı öncesinde yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"Birliğimizin kurumsal kimliği ile yapısına zarar veren ve zan altında bırakan mahiyette ki beyanat ve kritikleri üzüntü ile karşılıyor ve kınıyoruz.

Kulüpler Birliği, belli kural ve teamüllerle faaliyet gösteren Türk futbolunun önemli çatılarından bir tanesidir. Birliğimiz tüm kararlarını, Yönetim veya İcra Kurulu'nda gerekli görüşmelerini tamamladıktan sonra demokratik bir sistem dahilinde alarak bunları kamuoyu ve diğer ilgili mercilerle paylaşır. Yönetimimizi oluşturan Spor Toto Süper Lig'in değerli Kulüp Başkanları'nın verdikleri beyanatlar, sadece kendi kurumsal veya şahsi görüşlerini yansıtmakta olup hiçbir ahvalde Kulüpler Birliği'nin Kurumsal karar ve görüşlerini yansıtmamaktadır. Diğer taraftan, daha önce de kamuoyu ile paylaşıldığı üzere, TFF Disiplin Talimatının 58. Maddesi ile ilgili Kulüpler Birliği tarafından henüz bir yönetim veya icra kurulu kararı alınmamış ve dolayısıyla hiçbir kişi ve kurumla da paylaşılmamıştır.

Ülkemiz futbolunun içerisinde bulunduğu mevcut hassas dönemde tüm kişi ve kurumları, kamuoyunda yanlış algılamalara sebebiyet vermeyecek sorumluluk ve hassasiyetle davranmaya davet ediyoruz."

- İstanbul

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Kulüpler Birliği Vakfı, ligden çekilen takımlar sonrası puanlamayı görüştü Kulüpler Birliği Vakfı, ligden çekilen takımlar sonrası puanlamayı görüştü Ali Koç: 'Toplantıda 4 kulüp TFF'nin aldığı kararla paralel, 7'si de maçların hiç sayılmamasını istedi' Ali Koç: 'Toplantıda 4 kulüp TFF'nin aldığı kararla paralel, 7'si de maçların hiç sayılmamasını istedi' Ali Koç: 'Toplantıda 4 kulüp TFF'nin aldığı kararla paralel, 7'si de maçların hiç sayılmamasını istedi' Ali Koç: 'Toplantıda 4 kulüp TFF'nin aldığı kararla paralel, 7'si de maçların hiç sayılmamasını istedi'

Son Dakika Spor Kulüpler Birliği'nden 58'inci Madde Açıklaması - Son Dakika


Advertisement