Merve Aydın, Yakın Doğu Üniversitesi'nde - Son Dakika
Merve Aydın, Yakın Doğu Üniversitesi'nde

Merve Aydın, Yakın Doğu Üniversitesi'nde

27.08.2016 14:37

İki sezondur Yakın Doğu Üniversitesi Basketbolu Geliştirenler Derneği ailesinin üyesi olan Merve Aydın, önümüzdeki beş sezon boyunca Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın bir parçası olmaya devam edecek.

İki sezondur Yakın Doğu Üniversitesi Basketbolu Geliştirenler Derneği ailesinin üyesi olan Merve Aydın, önümüzdeki beş sezon boyunca Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı'nın bir parçası olmaya devam edecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi alt yapısından yetişen ve profesyonel kariyerine aynı kulüpte başlayan 1994 doğumlu Merve Aydın, daha sonra bir sezon İstanbul Üniversitesi ve tekrar Mersin BŞB formalarını giydi. Mayıs 2014 tarihinde Ümit Milli Takım kampında geçirdiği sakatlıktan dolayı ameliyat olduğundan, 2014-2015 sezonunda İstanbul Üniversitesi BGD'de sadece 5 maçta forma giydi. O sezon namağlup şampiyon olarak Süper Lig'e çıkan Basketbolu Geliştirenler Spor Kulübü Derneği'nde ise 15 maç forma giyen Aydın, Eylül 2015'te tekrar ameliyat olduktan sonra BGD'de geçtiğimiz sezon forma giyemedi. 2015-2016 sezonu süresince tedavisine yoğunlaşan Aydın, son iki aydır Amerika'da özel hoca ile kuvvet çalışması yaptı ve bu ay başında yurda dönerek Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı ile çalışmalara başladı.

Kariyeri boyunca Milli Takım'ın çeşitli kategorilerinde 128 kez görev alan Merve Aydın'ın Ümit Milli Takımla iki Avrupa üçüncülüğü bulunuyor.

Batur: "Merve Aydın Türk kadın basketbolunun önemli yıldızlarından biri olacak"

İmza törenine katılan Yakın Doğu Üniversitesi Yönetim Kurulu üyesi Cemal Batur, "Önümüzdeki sezon Yakın Doğu Üniversitesi'nin Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde ve Avrupa'da zirve için mücadele etmesi hedefimiz doğrultusunda, maddi ve manevi tüm desteğimizi vereceğiz. Bu nedenle, iki sezondur BGD ailesinin bir ferdi olan Merve Aydın'a Yakın Doğu Üniversitesi adına önümüzdeki dönem için beş sezonluk daha imza attırmış bulunuyoruz. Kendisinin Türk basketbolunun en önemli yıldızlarından biri olacağına hem kulübümüze hem de milli takımımıza yıllarca hizmet edeceğine olan inancımız tam. Gelecek günler bu konuda ne kadar haklı olduğumuzu gösterecek" dedi.

Aydın: "Takımın bir parçası olduğum için çok mutluyum"

İmza töreninde konuşan Merve Aydin ise, "Her kulvarda şampiyonluk hedefi olan Yakın Doğu Üniversitesi takımının bir parçası olduğum için çok mutluyum. Zorlu süreçlerden geçtim ama her zorluğun bana kattığı önemli şeyler oldu. Kulübümün desteği ve iyi bir çalışma döneminin ardından tekrar sahalarda olmak, hedefleri büyük bir takımın heyecanını yaşayacak olmak çok değerli. Bireysel olarak da çok değerli bir büyüğümden öğrendiğim yolu izleyeceğim. Her gün kendime yeni bir şey katmak için bir fırsat olacak ve ben de her geçen gün kendime yeni şeyler katarak hem Türk basketbolu hem de kulübüm adına büyük başarılara imza atmak için mücadele edeceğim" diye konuştu. - İSTANBUL

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Spor Merve Aydın, Yakın Doğu Üniversitesi'nde - Son Dakika


Advertisement