SON DAKİKA SU KİRLİLİĞİ HABERLERİ

Son Dakika Su Kirliliği Haberleri

 • 25 Eylül 2018 13:15 Analiz - Irak'ta Hükümet Kurma Süreci Nereye Gidiyor? İSTANBUL(AA) - TAYLAN ÇÖKENOĞLU - Irak'ta 12 Mayıs 2018 tarihinde yapılan genel seçimler, Baas iktidarının devrilmesi ve DEAŞ işgalinin sonlandırılmasından sonra düzenlenen en kritik seçimler oldu.
 • 24 Eylül 2018 17:23 Büyük Menderes Nehri'ndeki Kirliliğin Önlenmesi İçin Rehber Hazırlandı DÜNYA Doğayı Koruma Vakfı (WWF) Türkiye Genel Müdürlüğü'nce Denizli'den bir kısmı geçen Büyük Menderes Nehri Havzası'ndaki kirlilikle mücadele başlatıldı.
 • 24 Eylül 2018 16:59 Denizli Büyük Menderes Nehri Kirliliğin Önlenmesi İçin Rehber Hazırlandı Denizli Büyük Menderes Nehri Kirliliğin Önlenmesi İçin Rehber Hazırlandı Denizli'den de bir kısmı geçen Büyük Menderes Nehri Havzası'ndaki kirlilikte mücadele başlatan Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) Türkiye Genel Müdürlüğü, nehrin havzasında bulunan tekstil firmaları için 'Tekstil Sektöründe Temiz Üretim' adlı rehber hazırladı.
 • 24 Eylül 2018 16:05 Denizli Büyük Menderes Nehri Kirliliğin Önlenmesi İçin Rehber Hazırlandı Denizli Büyük Menderes Nehri Kirliliğin Önlenmesi İçin Rehber Hazırlandı Denizli'den de bir kısmı geçen Büyük Menderes Nehri Havzası'ndaki kirlilikte mücadele başlatan Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) Türkiye Genel Müdürlüğü, nehrin havzasında bulunan tekstil firmaları için 'Tekstil Sektöründe Temiz Üretim' adlı rehber hazırladı.
 • 24 Eylül 2018 15:33 Büyük Menderes Nehri'ndeki Kirliliğin Önlenmesi İçin Rehber Hazırlandı Büyük Menderes Nehri'ndeki Kirliliğin Önlenmesi İçin Rehber Hazırlandı DÜNYA Doğayı Koruma Vakfı (WWF) Türkiye Genel Müdürlüğü'nce Denizli'den bir kısmı geçen Büyük Menderes Nehri Havzası'ndaki kirlilikle mücadele başlatıldı.
 • 24 Eylül 2018 13:16 Büyük Menderes'te 42 Noktadan 19'unda Kirliliğin İleri Seviyede Olduğu Tespit Edildi Büyük Menderes'te 42 Noktadan 19'unda Kirliliğin İleri Seviyede Olduğu Tespit Edildi Büyük Menderes havzasında faaliyet gösteren tekstil sektöründe temiz üretim uygulamalarının gerçekleştirilmesini desteklemek için hazırlanan “Tekstil Sektöründe Temiz Üretim Rehberi” projesinin tanıtımı yapıldı.
 • 21 Eylül 2018 10:57 Vatozlar da Körfez'e Döndü Vatozlar da Körfez'e Döndü Körfez'in farklı noktalarındaki veriler, Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği ve Yüzme Suyu Kalitesi Yönetmeliği kapsamında değerlendiriliyor
 • 11 Eylül 2018 14:45 İzmir'de İzsu'dan 'Koku' Açıklaması İzmir'de İzsu'dan 'Koku' Açıklaması Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliği kapsamında atık su değerleri otomatik cihazlar ile ölçülüyor, kayıt altına alınıyor, tüm değerler eş zamanlı olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından online izleniyor
 • 11 Eylül 2018 13:47 İZSU'dan Çevre İl Müdürü'ne İZSU'dan Çevre İl Müdürü'ne "Koku" Yanıtı Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliği kapsamında atık su değerleri otomatik cihazlar ile ölçülüyor, kayıt altına alınıyor, tüm değerler eş zamanlı olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından online izleniyor
 • 29 Ağustos 2018 21:03 Basra'daki Kirli İçme Suyu 18 Bin Kişiyi Hasta Etti Irak'ın güneyinde bulunan Basra kentinde içme suyundaki kirlilik 18 bin kişide çeşitli rahatsızlıklara neden oldu.
 • 05 Ağustos 2018 15:56 Dünyanın En Sağlıklı Kentleri' Listesinde İstanbul Sondan İkinci Dünyanın En Sağlıklı Kentleri' Listesinde İstanbul Sondan İkinci Dünya genelinde 89 kentin incelenmesiyle yapılan bir araştırmaya göre İstanbul dünyanın en sağlıklı kentleri sıralamasında sondan ikinci. "Dünyanın en sağlıklı kentleri" listesinde Bursa 72. sırada, İzmir de 83. sırada geliyor.
 • 27 Temmuz 2018 08:37 Yıldırım Belediyesi Tarafından Temizlenen Küreklidere Şelalesi Havadan Görüntülendi Yıldırım Belediyesi Tarafından Temizlenen Küreklidere Şelalesi Havadan Görüntülendi Yıldırım Belediyesi tarafından temizlenen Küreklidere Şelalesi havadan görüntülendiBURSA - Uludağ'ın eteklerinde 92 metre uzunluğuyla izleyenleri büyüleyen ancak günübirlikçilerin duyarsızlığı sebebiyle çöplüğe dönen Küreklidere Şelalesi Yıldırım Belediyesi ekiplerince temizlendi.
 • 24 Temmuz 2018 13:39 Şelâlede Temizlik Harekâtı Şelâlede Temizlik Harekâtı Yıldırım Belediyesi, Küreklidere şelâlesinde temizlik seferberliği başlattı.
 • 23 Temmuz 2018 16:29 Kütahya Valisi Nayir: Balık Ölümlerinin Nedeni Araştırılıyor Kütahya Valisi Nayir: Balık Ölümlerinin Nedeni Araştırılıyor KÜTAHYA Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Domaniç ilçesine bağlı Güney köyündeki derede meydana gelen toplu balık ölümlerinin nedeninin araştırıldığını belirterek, "İlgili kurumlarımızın bölgede yürüttükleri çalışma devam ediyor" dedi.
 • 18 Temmuz 2018 12:30 Gediz Nehrin Temizleniyor Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, "Gediz Havzası’ndaki tüm su kütlelerinin iyi duruma erişmesi ve iyi durumda olanların da durumlarının korunması maksadıyla 7 bin 106 adet tedbir belirlenmiş olup söz konusu tedbirlerin yatırım maliyeti 6,2 milyar TL’dir.
 • 15 Temmuz 2018 16:38 Manisa'nın Atık Suları Sürekli Kontrol Altında Manisa'nın Atık Suları Sürekli Kontrol Altında MASKİ Genel Müdürlüğü, daha sağlıklı ve yaşanabilir bir çevre inşası adına, ‘SAİS’ adı verilen sistemler sayesinde atık su verilerini anlık olarak takip altında tutuyor.
 • 10 Temmuz 2018 16:01 Gazze'den İsrail'in Deniz Ablukasını Kırmak İçin İkinci Teşebbüs Gazze'den İsrail'in Deniz Ablukasını Kırmak İçin İkinci Teşebbüs İsrail'in 11 senedir uyguladığı ablukayı kırmak için Gazze Şeridi'nden ikinci defa bir ana bot etrafında bulunan onlarca tekne, ikinci defa Akdeniz'e doğru açıldı.
 • 10 Temmuz 2018 15:38 Gazze'den İsrail'in Deniz Ablukasını Kırmak İçin İkinci Teşebbüs İsrail’in 11 senedir uyguladığı ablukayı kırmak için Gazze Şeridi’nden ikinci defa bir ana bot etrafında bulunan onlarca tekne, ikinci defa Akdeniz’e doğru açıldı.
 • 09 Temmuz 2018 10:08 Kurumlar Arasında 'Akarca Plajı' Gerginliği Kurumlar Arasında 'Akarca Plajı' Gerginliği Alınan numunelerin analiz sonuçları 'Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliği' ve 'Yüzme Suyu Kalitesi Yönetmeliği'nde belirtilen değerlerin altında çıktı" diye konuştu
 • 06 Temmuz 2018 17:59 Seferihisar'da Mavi Bayraklı Plaj Tartışması Seferihisar'da Mavi Bayraklı Plaj Tartışması Arıtma tesisi çıkışından ve tesis sularının iletildiği Kocaçay Deresi'nden alınan numunelerin analiz sonuçlarının Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliği standartlarını sağladığı belirtilen açıklamada, "Tesisimiz standartlara uygun olarak işletilmektedir
 • 02 Temmuz 2018 17:34 21 Milyon Euro'luk Tesis Çevre Temizliği Yeni Bir Dönemi Başlattı 21 Milyon Euro'luk Tesis Çevre Temizliği Yeni Bir Dönemi Başlattı Çorum Belediyesi’nin 21 milyon Euro’ya mal olan Katı Atık Tesisi çevre temizliğinde yeni bir yönetimi başlattı.
 • 01 Temmuz 2018 17:46 İran'da Protestolar Bastırılmaya Çalışılıyor İran'da Protestolar Bastırılmaya Çalışılıyor - İran'da protestolar bastırılmaya çalışılıyorTEBRİZ - İran'ın güneyinde başta Hürremşehr ve Abadan olmak üzere şehirlerde su nedeniyle başlayan protestolar, polisin sert müdahalesi ile bastırılmaya çalışılıyor.
 • 01 Temmuz 2018 17:36 İran'da Protestolar Bastırılmaya Çalışılıyor İran'da Protestolar Bastırılmaya Çalışılıyor İran’ın güneyinde başta Hürremşehr ve Abadan olmak üzere şehirlerde su nedeniyle başlayan protestolar, polisin sert müdahalesi ile bastırılmaya çalışılıyor.
 • 01 Temmuz 2018 17:36 İran'da Protestolar Bastırılmaya Çalışılıyor İran'da Protestolar Bastırılmaya Çalışılıyor İran'ın güneyinde başta Hürremşehr ve Abadan olmak üzere bir çok şehirde başlayan protestolar, polisin sert müdahalesi ile bastırılmaya çalışılıyor.
 • 23 Haziran 2018 12:08 Trakya Toprakları Tarımsal Sit Alanı Olmalı' Trakya Toprakları Tarımsal Sit Alanı Olmalı' TEKİRDAĞ'da düzenlenen Trakya'da Çevre Sağlığı Sempozyumu'nun sonuç bildirgesinde, bölge topraklarının tarımsal sit alanı olmasının sağlanması talep edildi.
 • 16 Haziran 2018 13:40 Hatay'da Mbr Teknolojili Atıksu Arıtma Tesisi Çalışmaları Açıklamada, tesis sayesinde evsel atık suların Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği kriterlerine uygun arıtımının yanı sıra sulama suyu kriterine sahip yaklaşık yüzde 99
 • 13 Haziran 2018 11:28 Ergene'nin Su Kalitesinde İyileşme Başladı DSİ Genel Müdürü Murat Acu, "Yürütülen çalışmalarla Ergene Nehri'nin su kalitesinde iyileşme ciddi seviyelere ulaşmış ve kirlilik azalmaya başlamıştır" dedi.
 • 11 Haziran 2018 18:02 Çevreciler Ödüllerini Başkan Özakcan'ın Elinden Aldı Çevreciler ödüllerini Başkan Özakcan'ın elinden aldı Efeler Belediyesi 4 ton atık pil ve bitkisel yağ topladıAYDIN - Doğanın kirletilmemesi konusunda kuruluşundan bu yana dikkat çekmeye çalışan Efeler Belediyesi'nin 4'üncüsü düzenlenen ödüllü Atık Pil ve Bitkisel Atık Yağ toplama...
 • 09 Haziran 2018 09:54 Çevreciler Ödüllerini Başkan Özakcan'ın Elinden Aldı Çevreciler Ödüllerini Başkan Özakcan'ın Elinden Aldı Doğanın kirletilmemesi konusunda kuruluşundan bu yana dikkat çekmeye çalışan Efeler Belediyesi’nin 4’üncüsü düzenlenen ödüllü Atık Pil ve Bitkisel Atık Yağ toplama kampanyasında dereceye girenler ödüllerini aldı.
 • 07 Haziran 2018 11:47 Turmepa 8. Sualtı Atık Sergisi ve Eğitim Atölyesi Kapılarını Açtı TURMEPA'nın 2011 yılından bu yana devam eden ve bugüne kadar yaklaşık 16 bin öğrenciyi ağırlayan Sualtı Atık Sergisi ve Eğitim Atölyesi, 8'inci defa kapılarını açtı.
 • 06 Haziran 2018 11:45 Dev Tesisteki Çalışmalarda Sona Yaklaşıldı Dev Tesisteki Çalışmalarda Sona Yaklaşıldı Tesis binalarında boyama ve çevre düzenleme çalışmalarına başlandığını aktaran HATSU,tesiste evsel atıksuların Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği kriterlerine uygun arıtımın yanı sıra sulama suyu kriterine sahip yaklaşık yüzde 99 giderim verimi ile Asi Nehri'ne deşarjı sağlanacak
 • 01 Haziran 2018 16:54 Vegan Diyeti Karbon Ayak İzini Azaltabiliyor Vegan diyetiyle, üretilen sera gazı miktarı açısından insan faaliyetlerinin çevreye verdiği zararın büyük ölçüde azaltılabileceği kaydedildi.
 • 23 Mayıs 2018 19:33 Kırıkhan'daki Dev Tesisin İkinci Kademesinde Çalışmalar Sürüyor Kırıkhan'daki Dev Tesisin İkinci Kademesinde Çalışmalar Sürüyor Genel Müdürlük, Söz konusu tesisin ilk aşamasında günde 12 bin 250 m3 atıksu arıttığını ikinci kademenin aktifleşmesiyle birlikte günde 18 bin m3 atıksuyun arıtımını sağlayacak kapasiteye ulaşılacağını açıklayarak, Tesiste evsel atıksuların "Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği" kriterlerine uygun arıtımı sağlanarak yaklaşık yüzde 90 giderim verimi ile Asi Nehrine dökülen Karasu Deresi'ne deşarj edileceğini bildirdi
 • 22 Mayıs 2018 14:24 Tuşba Belediyesinden 'Sıfır Atık' Projesine Tam Destek Tuşba Belediyesinden 'Sıfır Atık' Projesine Tam Destek VAN (İHA) – Van’ın Tuşba Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Sıfır Atık’ projesine tam destek verdi.
 • 17 Mayıs 2018 14:26 Manisa'da Çöp Tesisini İşleten Firmaya 58 Bin Lira 'Kirlilik' Cezası Manisa'da Çöp Tesisini İşleten Firmaya 58 Bin Lira 'Kirlilik' Cezası MANİSA'da 110 milyon liraya hayata geçirilen Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi'ni işleten özel firmaya Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği'nde belirtilen standartları sağlamadan atık suları deşarj ettiği gerekçesiyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 58 bin 351 lira idari para...
 • 03 Mayıs 2018 17:17 Kızkalesi Atıksu Arıtma Tesisi Yaz Sezonuna Hazır Kızkalesi Atıksu Arıtma Tesisi Yaz Sezonuna Hazır Konuyla ilgili konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, rehabilite edilerek kapasitesi artırılan atıksu arıtma tesisi sayesinde yerleşim yerinden toplanan atıksuların arıtılarak doğaya geri kazandırılması amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Kızkalesi merkez evsel atıksularının arıtılması ve AB şehir atıksuyu direktifi ile Türk Su Kirliliği Kontrol ve Kentsel Atıksu Arıtımı yönetmeliklerinde belirtilen şartlara uygun olarak deşarj edilmesinin sağlandığını ifade etti
 • 03 Mayıs 2018 10:18 Yenimek Kursiyerlerine Geri Dönüşüm Eğitimi Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kurslarına (YENİMEK) katılan kursiyerlere "Geleceğini çöpe atma" sloganıyla geri dönüşüm eğitimi verildi.
 • 03 Mayıs 2018 10:01 Yenimek Kursiyerlerine Geri Dönüşüm Dersi Yenimahalle Belediyesi, ilçe genelindeki 15 kurs merkezinde YENİMEK kursiyerlerine geri dönüşüm eğitimi verdi.
 • 28 Nisan 2018 12:02 Dsi Bölge Müdür Yardımcısı Karagözler, Dev Tesisi İnceledi Tesiste evsel atıksuların Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği kriterlerine uygun arıtımın yanı sıra sulama suyu kriterine sahip yaklaşık yüzde 99 giderim verimi ile Asi Nehri'ne deşarjı sağlanacağını vurgulayan Çaparali, kötü koku sorununu ve çevre kirliğini önleyecek olan dev proje sayesinde Asi Nehri'nin rahat bir nefes alacağını belirtti
 • 20 Nisan 2018 11:17 Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi'nde Kartal Belediyesi'ne İki Ödül Birden Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bu yıl 2'ncisi gerçekleştirilen Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi nedeniyle düzenlenen yarışmada iki ödüle layık görüldü.
 • 17 Nisan 2018 15:36 Çubuk'ta Öğrencilere Çevre Bilinci Eğitimi Çubuk Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine çevre bilinci eğitimi verilmeye başlandı.
 • 17 Nisan 2018 11:26 Hatsu Heyeti, Dev Tesisi Yerinde İnceledi kademede ise toplam 32 bin 300 m3 atıksuyu arıtabilecek şekilde dizayn edildiğinin altını çizen Çaparali, Tesiste evsel atıksuların Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği kriterlerine uygun arıtımın yanı sıra sulama suyu kriterine sahip yaklaşık yüzde 99 giderim verimi ile Asi Nehri'ne deşarjı sağlanacağını belirtti
 • 13 Nisan 2018 14:06 Daday'da Muhtarlar Toplantısı Yapıldı Daday'da Muhtarlar Toplantısı Yapıldı Kastamonu’nun Daday ilçesinde Kaymakam Ömer Ahmet Özdemir başkanlığında muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi.
 • 12 Nisan 2018 09:25 Milletlerarası Anlaşma Türkiye ile Sırbistan arasında su alanında iş birliğine gidilmesini öngören anlaşma Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 31 Mart 2018 10:54 Serinyol Atıksu Arıtma Tesisi Hizmete Açıldı TESİS 36 BİN KİŞİYE HİTAP EDECEK Yapımı tamamlanan tesisle ilgili teknik detaylar ve HATSU'nun yaptığı yatırımlara yönelik bilgiler aktaran HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, Tesisin Serinyol, Zülüflühan Mahallesi ve Mustafa Kemal Üniversitesi'nden gelen evsel atıksuları arıtacağını belirterek, 36 bin kişiye hitap edecek olan tesiste atık suların "Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği" kriterlerine uygun yaklaşık yüzde 90 arıtım verimi ile arıtılarak Asi Nehrine açılan Çaputlu Deresi'ne deşarjı sağlanacağını bildirdi
 • 29 Mart 2018 11:27 Anne Üniversitesi, Başlıyor Anne Üniversitesi, Başlıyor Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Anne Üniversitesi için müracaatlar başladı.
 • 28 Mart 2018 11:29 Dünya Su Gününde Vahim Tablo İzmir Barosu Kent ve Çevre Komisyonu, Dünya Su Günü'nde "Kent ve Çevre Yönünden Su Yönetimi ve Hukuku" başlıklı bir panel gerçekleştirdi.
 • 23 Mart 2018 15:25 Rıdvan Şükür; Rıdvan Şükür; "Susuz Hayat Olmaz". 22 Mart Dünya su günü nedeniyle açıklama yapan Dağcı ve doğa sporcusu Rıdvan Şükür, susuz bir yaşamın olamayacağını, su kirliliğine karşı su kaynaklarımıza gereken önemi göstermemizin şart olduğunu söyledi.
 • 22 Mart 2018 21:52 Yeri Doldurulamaz Doğal Kaynak 'Su' Yeri Doldurulamaz Doğal Kaynak 'Su' 'Sel, kuraklık ve su kirliliğini nasıl azaltabiliriz?' sorusuna uzmanlar 'Cevap doğada saklı' yanıtı veriliyor.
 • 22 Mart 2018 16:29 22 Mart Dünya Su Günü İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, "Suyumuzu tasarruflu ve bilinçli kullanmalıyız" ifadelerini kullandı.