SON DAKİKA SU KİRLİLİĞİ HABERLERİ

Son Dakika Su Kirliliği Haberleri

 • 12 Nisan 2019 12:38 Katı Atık Bertaraf Tesisinde Denetimler Devam Ediyor Analizi yapılan arıtılmış su numunesinin 18 Mart 2019 tarihli analiz raporu sonucu Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği'ne uygun olduğu ve herhangi bir çevre kirliliğine sebebiyet vermediğinin anlaşıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Atık depolama alanında oluşan atık sular, arıtma tesisinde arıtıldıktan sonra ortalama 2 kilometre uzunluğundaki boru hattı ile derenin denize ulaştığı noktaya iletilmekte olup, dereye deşarj yapılmamakta ve içme suyu kaynaklarına atık su karışmamaktadır
 • 08 Nisan 2019 11:35 Tarımda Pestisit Kullanımı Konya'da Masaya Yatırıldı Tarımda Pestisit Kullanımı Konya'da Masaya Yatırıldı Ayhan Filazi: 'Tarımda Kullanılan Pestisitlerin Doğada Ekosisteme ve Su Kirliliğine Olan Etkileri' konusunda, Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof
 • 22 Mart 2019 17:26 Öğrenciler Dünya Su Günü'nde Deniz Canlılarını Tanıdı İZMİR'deki Bahçeşehir Koleji Bornova Kampüsü'nde, Dünya Su Günü nedeniyle farkındalık yaratmak amacıyla 6. sınıf öğrencileri ve öğretmenler tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi.
 • 22 Mart 2019 17:08 Öğrenciler Dünya Su Günü'nde Deniz Canlılarını Tanıdı Öğrenciler Dünya Su Günü'nde Deniz Canlılarını Tanıdı Öğrenciler Dünya Su Günü'nde deniz canlılarını tanıdıMelis KARAKUZULU / İZMİR, (DHA)- İZMİR'deki Bahçeşehir Koleji Bornova Kampüsü'nde, Dünya Su Günü nedeniyle farkındalık yaratmak amacıyla 6. sınıf öğrencileri ve öğretmenler tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi.
 • 21 Mart 2019 23:42 Gazze'deki Su Sorunu Bölge Halkının Sağlığını Tehdit Ediyor" Gazze'deki kuyu sularının azalması ve içme suyu kalitesinin düşmesi, halkın sağlığını tehdit edecek boyutlara ulaştı.
 • 21 Mart 2019 17:16 Tmmob/bozoğlu: İklim Değişikliği Su Krizini Artırıyor – Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Dr. Baran Bozoğlu, iklim değişikliğinin su krizini artırdığına dikkat çekerek, "su tüketiminin ve sera gazı tüketiminin azaltılması ve iklim değişikliğine uyum kapsamında kentlerin su ve atıksu alt...
 • 21 Mart 2019 15:27 CHP'den "Orman Bakanlığı Kurulsun" Önerisi CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, "Ormana biçilecek tarla muamelesi yaparak Tarım Bakanlığı altında toplamak vahim bir hatadır.
 • 15 Mart 2019 09:23 Çine'de Üreticilere Bitki Koruma Ürünleri Eğitimi Verildi Çine'de Üreticilere Bitki Koruma Ürünleri Eğitimi Verildi Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü ile Çine İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personelleri tarafından Çine Kabataş, Gökyaka ve Kavşit Mahallelerinde üreticilere Bitki Koruma Ürünleri uygulayıcı eğitimi verildi.
 • 07 Mart 2019 13:35 AB'de Yatırımların Çevre Riskleri "İfşa" Edilecek Avrupa Birliği (AB), finansal yatırımların çevresel risklerinin açık biçimde bildirilmesine yönelik yeni kurallarda uzlaştı.
 • 03 Mart 2019 15:41 Konya Kuraklıkla Savaşan Eber Gölü'nde Kamışçılık Azaldı Konya Kuraklıkla Savaşan Eber Gölü'nde Kamışçılık Azaldı Türkiye'nin 12'nci büyük gölü olarak bilinen Eber Gölü, kuraklığın yanı sıra fabrika atıkları ve evsel atıklar nedeniyle de kirlendi.
 • 03 Mart 2019 12:10 Dha Yurt Bülteni-5 1)ABD KONVOYU, NUSAYBİN'DEN GÖRÜNTÜLENDİABD'nin, Irak üzerinden Suriye'ye gönderdiği belirtilen 300 araçlık konvoy, Kamışlı ilçesinden geçerken, dün gece Mardin'in Nusaybin ilçesinden görüntülendi.
 • 24 Şubat 2019 10:52 2 yılda Bin 53 işletmeye 43,5 milyon TL Atık Su Cezası Kesildi 2 yılda Bin 53 işletmeye 43,5 milyon TL Atık Su Cezası Kesildi Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, deniz ve akarsuları, atık sularla kirlettiği gerekçesiyle son 2 yılda bin 53 işletmeye toplam 43,5 milyon TL ceza kesildiğini açıkladı.
 • 13 Şubat 2019 09:36 Türk Bilim İnsanlarından Deniz Temizliğinde Önemli Buluş Türk Bilim İnsanlarından Deniz Temizliğinde Önemli Buluş Altınbaş Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Yrd. Dr.Öğr. Üyesi Hakan Kaygusuz, İTÜ ile birlikte yaptıkları çalışmada bilimsel literatüre ilk defa kazandırdıkları yarı-kriyojelleşme tekniğiyle verimi artırılmış adsorbanlar üretmeyi başardıklarını söyledi.
 • 10 Şubat 2019 10:31 Vali Bilmez'in Kurum Ziyaretleri Devam Ediyor Van Valisi Mehmet Emin Bilmez; Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğünü ziyaret ederek, kurum müdürlerinden yapılan çalışmalar ve yürütülen projelerle ilgili bilgi aldı.
 • 24 Ocak 2019 10:29 Vali Türker Öksüz, Kars'ın Çevre Sorunlarını Masaya Yatırdı Vali Türker Öksüz, Kars'ın Çevre Sorunlarını Masaya Yatırdı Kars'ta sorunları çözmeye kararlı olan Vali Türker Öksüz, bu kez de çevre sorunlarını masaya yatırdı.
 • 23 Ocak 2019 09:52 Atıksu Arıtma Tesisleri Online İzleniyor Atıksu Arıtma Tesisleri Online İzleniyor Tekirdağ Çevre Şehircilik Müdürlüğü, atıksu arıtma tesislerini online olarak izliyor.
 • 22 Ocak 2019 15:21 Eskişehir Alpu Kömürlü Termik Santral Davasında Karar Eskişehir Alpu Kömürlü Termik Santral Davasında Karar Eskişehir'in Alpu ilçesine yapılması planlanan Kömürlü Termik Santral için Tepebaşı Belediyesi tarafından açılan dava sonuçlandı.
 • 18 Ocak 2019 14:25 Analiz - Plastik Poşetlerin Ücretlendirilmesiyle Türkiye Kazanıyor Türkiye'de 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği gereğince, satış noktalarında plastik poşetlerin tüketicilere 25 kuruş karşılığında verilmesi uygulamasına başlandı.
 • 10 Ocak 2019 15:23 Tarımsal Sulamada, Yılda 20 Milyar Metreküp Su İsraf Ediliyor' – ONDOKUZ Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Yusuf Demir, tarımsal sulamada yaklaşık yıllık 33 milyar metreküp su kullanıldığını belirterek, "Bu rakamın 20 milyar metreküpünü israf ediyoruz" dedi.
 • 10 Ocak 2019 15:02 Tarımsal Sulamada, Yılda 20 Milyar Metreküp Su İsraf Ediliyor' Tarımsal Sulamada, Yılda 20 Milyar Metreküp Su İsraf Ediliyor' – ONDOKUZ Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Yusuf Demir, tarımsal sulamada yaklaşık yıllık 33 milyar metreküp su kullanıldığını belirterek, "Bu rakamın 20 milyar metreküpünü israf ediyoruz" dedi.
 • 04 Ocak 2019 14:00 Bakan Kurum'dan Poşette Reklam Tartışmalarına Yanıt: Usul ve Esasları Yayınlayacağız Bakan Kurum'dan Poşette Reklam Tartışmalarına Yanıt: Usul ve Esasları Yayınlayacağız Vatandaşların poşetlerin üzerinde market logolarının olmasını eleştirmesi hakkında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Biz üreticilerimize de o noktada doğanın korunmasına ilişkin ifadelerin de yer aldığı bir düzenlemeyi, usul ve esasları yayınlayarak yapacağız." dedi.
 • 04 Ocak 2019 12:51 Bakan Kurum'dan Poşette Reklam Tartışmalarına Yanıt Bakan Kurum'dan Poşette Reklam Tartışmalarına Yanıt Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, plastik poşetlerde bulunan reklam tartışmalarına ilişkin, "Biz üreticilerimize de o noktada doğanın korunmasına ilişkin ifadelerin de yer aldığı bir düzenlemeyi, usul ve esasları yayınlayarak yapacağız. Ama buralara takılmamak lazım" dedi.
 • 04 Ocak 2019 12:47 Bakan Kurum'dan Poşette Reklam Tartışmalarına Yanıt Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, plastik poşetlerde bulunan reklam tartışmalarına ilişkin, "Vatandaşımız tarafından sosyal medyada eleştiriliyor.
 • 15 Aralık 2018 15:12 Sanayi Bölgesinde Sanayi Bölgesinde "Yeşil Dostu" Üretim (1) Planlı sanayi yapılanmasının doğru örneklerinden Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (Anadolu OSB), göçmen kuşlar, kaz ve ördeklere yuva olan arsasındaki çevre dostu üretimiyle dikkati çekiyor.
 • 14 Aralık 2018 21:10 Basra'da Yeni Vali Seçilememesi Protesto Edildi Irak'ın Basra kentinde yeni vali seçilememesini protesto eden göstericiler Valilik binasını kuşattı.
 • 04 Aralık 2018 20:48 Gaziantep'teki Karasu Çayı'nın Renk Değiştirmesi Gaziantep'in İslahiye ilçesindeki Karasu Çayı'ndaki kirliliğe Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinden gelen atıkların neden olduğu bildirildi.
 • 28 Kasım 2018 15:59 Tekirdağ'ın Çevre Durum Raporu: Ergene'nin Kirliliği Artarak Devam Ediyor Ergene Nehri'nin ve Kollarının suyu 'Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliği'nde verilen kalite sınıfları ile kıyaslandığında (fiziksel ve inorganik kimyasal parametreler ve organik parametreler grubu) parametreler açısından su kalitesinin 4
 • 28 Kasım 2018 15:51 Tekirdağ'ın Çevre Durum Raporu Ergene'nin Kirliliği Artarak Devam Ediyor Tekirdağ'ın Çevre Durum Raporu Ergene'nin Kirliliği Artarak Devam Ediyor Ergene Nehrinin ve Kollarının suyu 'Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliği'nde verilen kalite sınıfları ile kıyaslandığında (fiziksel ve inorganik kimyasal parametreler) ve (organik parametreler) grubu parametreler açısından su kalitesinin 4
 • 28 Kasım 2018 15:46 Tekirdağ'ın Çevre Durum Raporu: Ergene'nin Kirliliği Artarak Devam Ediyor Tekirdağ'ın Çevre Durum Raporu: Ergene'nin Kirliliği Artarak Devam Ediyor Ergene Nehri'nin ve Kollarının suyu 'Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliği'nde verilen kalite sınıfları ile kıyaslandığında (fiziksel ve inorganik kimyasal parametreler ve organik parametreler grubu) parametreler açısından su kalitesinin 4
 • 27 Kasım 2018 11:21 Ergene'den Çıkan Su Tarımda ve Diğer Sektörlerde Kullanılabilecek Tarım ve Orman Bakanlığınca yürütülen Ergene Havzası Eylem Planı kapsamında yüzde 85'i biten çalışmaların, gelecek yıl tamamlanması bekleniyor.
 • 20 Kasım 2018 18:17 Irak'ta Balık Ölümlerinin Nedeni Açıklandı Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Irak'ta Fırat Nehri'nde ay başında meydana gelen yoğun balık ölümlerinin yüksek su kirliliğinden kaynaklandığını açıkladı.
 • 16 Kasım 2018 21:35 2019 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda MHP İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu, "İklim değişikliği nedeniyle ülkemizde 36 göl kururken, 14 göl ise kuruma tehlikesi ile karşı karşıya." dedi.
 • 13 Kasım 2018 15:28 Bilim Adamları Araştırdı; Van Gölü İçin Yeni Bir Tür Balık Dikitin farklı noktalarında bulunan fauna ve flora örnekleri ile dip çamuru alınmış, bu örnekler Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Su ürünleri Fakültesi Su Kalitesi ve Su Kirliliği Laboratuvarı ile Balıkçılık Biyolojisi Laboratuvarı'na getirilerek incelemeler başlatılmıştır
 • 13 Kasım 2018 15:23 Bilim Adamları Araştırdı; Van Gölü İçin Yeni Bir Tür Balık Dikitin farklı noktalarında bulunan fauna ve flora örnekleri ile dip çamuru alınmış, bu örnekler Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Su ürünleri Fakültesi Su Kalitesi ve Su Kirliliği Laboratuvarı ile Balıkçılık Biyolojisi Laboratuvarı'na getirilerek incelemeler başlatılmıştır
 • 13 Kasım 2018 15:05 Van Bilim Adamları Araştırdı; Van Gölü İçin Yeni Bir Tür Balık Dikitin farklı noktalarında bulunan fauna ve flora örnekleri ile dip çamuru alınmış, bu örnekler Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Su ürünleri Fakültesi Su Kalitesi ve Su Kirliliği Laboratuvarı ile Balıkçılık Biyolojisi Laboratuvarı'na getirilerek incelemeler başlatılmıştır
 • 13 Kasım 2018 12:33 Bilim Adamları Araştırdı; Van Gölü İçin Yeni Bir Tür Balık Bilim Adamları Araştırdı; Van Gölü İçin Yeni Bir Tür Balık Dikitin farklı noktalarında bulunan fauna ve flora örnekleri ile dip çamuru alınmış, bu örnekler Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Su ürünleri Fakültesi Su Kalitesi ve Su Kirliliği Laboratuvarı ile Balıkçılık Biyolojisi Laboratuvarı'na getirilerek incelemeler başlatılmıştır
 • 08 Kasım 2018 15:26 Yeşilırmak'ta Toplu Balık Ölümleri Amasya şehir merkezinden geçen Yeşilırmak'ta toplu balık ölümleri görüldü.
 • 01 Kasım 2018 12:17 İklim Değişikliği: Beyşehir Gölü 2040 Yılında Kuruyabilir Bilim insanlarının iklim değişikliğinin bölgede su, ekosistem, gıda, sağlık ve güvenlik alanında ortaya çıkardığı riskleri derlediği çalışmada, Akdeniz Bölgesi'nin en büyük gölü olan Beyşehir Gölü'nün, 2040 yılında kuruyabileceği uyarısı yapıldı.
 • 30 Ekim 2018 12:58 Doğal Hayat Alarm Veriyor: Yaban Hayvanları Yüzde 60 Azaldı Doğal Hayat Alarm Veriyor: Yaban Hayvanları Yüzde 60 Azaldı Ormanların yok edilmesi, aşırı avlanma, hava ve su kirliliği gibi sebeplerden dolayı dünyada hayvanların yaşam alanı büyük oranda kısıtlanıyor.
 • 30 Ekim 2018 12:51 Doğal Hayat Alarm Veriyor: Yaban Hayvanları Yüzde 60 Azaldı Ormanların yok edilmesi, aşırı avlanma, hava ve su kirliliği gibi sebeplerden dolayı dünyada hayvanların yaşam alanı büyük oranda kısıtlanıyor.
 • 17 Ekim 2018 10:06 Tekirdağ'a 700 Milyonluk Dev Yatırım Tekirdağ'a 700 Milyonluk Dev Yatırım Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, kurumun yatırım hacminin 700 milyon TL’ye ulaştığını ve altyapı çalışmalarının 2 bin 500 kilometreyi bulduğunu açıkladı.
 • 16 Ekim 2018 20:57 Irak'ta Basra Olaylarına Karışan 25 Kişi Gözaltına Alındı Irak'ın güneyindeki petrol zengini Basra vilayetinde yaklaşık 2 ay süren hükümet karşıtı gösterilerde, başta İran'ın Basra Başkonsolosluğu binası olmak üzere hükümet ve parti binalarını ateşe veren 25 kişi yakalandı.
 • 14 Ekim 2018 11:00 Seydişehir'de Atık Pil Toplama Kampanyası Seydişehir'de Atık Pil Toplama Kampanyası Konya’nın Seydişehir İlçe Belediyesi tarafından ilçedeki tüm okullarda atık pil toplama kampanyası başlatıldı.
 • 12 Ekim 2018 19:51 İhh'den Gazze'ye Yardım Çağrısı - Antalya/ İhh'den Gazze'ye Yardım Çağrısı - Antalya/ İHH Antalya Şube Başkanı Mustafa Yıldırım, İslam ülkelerinin Gazze'yi gündemlerine almaları ve insani yardım girişine izin verilmesi için çaba sarfetmesi gerektiğini bildirdi.
 • 12 Ekim 2018 17:48 Kayseri'de, Gazze'deki Ambargolara Tepki Yeniden KAYSERİ'de, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı üyelerince cuma namazı sonrası Gazze'ye uygulanan ambargolara tepki gösterildi.
 • 12 Ekim 2018 17:42 Kayseri'de, Gazze'deki Ambargolara Tepki KAYSERİ'de, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı üyelerince cuma namazı sonrası Gazze'ye uygulanan ambargolara tepki gösterildi.
 • 12 Ekim 2018 17:40 Kayseri'de, Gazze'deki Ambargolara Tepki Kayseri'de, Gazze'deki Ambargolara Tepki Kayseri'de, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı üyelerince cuma namazı sonrası Gazze'ye uygulanan ambargolara tepki gösterildi.
 • 12 Ekim 2018 15:38 Hacı Bayram Camii'nde İsrail Protestosu Hacı Bayram Camii'nde İsrail Protestosu Hacı Bayram Camii'nde İsrail protestosuANKARA - İsrail'in, Filistin'e uyguladığı ambargoyu protesto etmek isteyen yüzlerce kişi Ankara'da Hacı Bayram Camii'nde bir araya geldi.
 • 12 Ekim 2018 13:45 Iğdır'da İsrail Protesto Edildi Iğdır'da İsrail Protesto Edildi Cuma namazı sonrası Iğdır merkez Ulu cami önünde toplanan vatandaşlar, İsrail’i protesto etti.
 • 12 Ekim 2018 12:30 İhh'den Gazze İçin Kampanya İHH İnsani Yardım Derneğince Gazze için yardım kampanyası başlatıldı.