Yaşlı Terminator, Serinin Tabutuna Son Çiviyi Çakabilir - Son Dakika
Teknoloji

Yaşlı Terminator, Serinin Tabutuna Son Çiviyi Çakabilir

Yaşlı Terminator, Serinin Tabutuna Son Çiviyi Çakabilir

Filmi heyecanla bekleyenler de var, seri için üzülenler de.

26.10.2014 12:15
Mahmut Saral - -

Ünlü Terminator film serisinin yeni üyesi Genisys için çalışmalar sürüyor. Başrolde bir kez daha Arnold Schwarzenegger'ı izleyeceğimiz film, Alan Taylor tarafından yönetiliyor ve 1 Temmuz 2015'te vizyonda olacak.


Yeni filmin senaryosu hakkında henüz pek detay yok. Bir fragman da yayınlanmış değil, ancak yeni filmin "yeni bir üçlemenin başlangıcı" olacağı ve sonraki filmlerde de Arnold Schwarzenegger'ın oynayacağı söyleniyor. Biz şimdi gelelim Genisys ile ilgili son detaylara.


Haberimizin başlığında ye alan "yaşlı" kavramına bir açıklık getirelim önce. Yeni filmde birden fazla Terminator karakterinin olması bekleniyor, ancak bunlardan bir tanesi, yani Arnold, karşımıza "yaşlı" bir Terminator olarak çıkacak. Bu fikir, serinin yaratıcısı James Cameron'a ait. Cameron, yeni filmin yapım sürecinde yer almıyor, ancak fikirleriyle yardımcı olmaktan da kaçınmıyor.


Kesin olmayan bilgilere, göre yeni filmde Terminator, geçmişe gönderilirken hesaplama yanlış yapılıyor ve yanlış bir zamana gidiyor. Doğru zamanın gelmesini beklerken de yıllar geçiyor ve yaşlanıyor. Aslında bu sadece dış görünüşle alakalı. Terminator'ün içi bir makine olduğu için herhangi bir değişiklik yok, ancak dışı yaşayan dokuyla kaplı olduğu için de zamana ayak uydurarak yaşlanmaya başlıyor. Bu, Terminator serisinde çok farklı bir bakış açısı oluşturabilir. Merak ediyoruz doğrusu.


Terminator 2'de bir Terminator'ün 120 yıl boyunca yaşayabileceğini öğrenmiştik, ancak yaşlılık konusunu hiç düşünmedik belki de.


Öte yandan, Terminator'ün dizisi The Sarah Connor Chronicles'ta zamanı yanlış hesaplayarak geçmişte yanlış bir zamana gidip de beklemeye başlayan bir Terminator vardı. O Terminator'de bir yaşlanma belirtisi yoktu. Yine de o bir diziydi ve Terminator hayranları diziyi pek sevmemişti.


"Tabuta son çiviyi çakma" kısmına gelecek olursak, bazı sinema eleştirmenleri, filmin bazı önemli detaylarını öğrendiklerinden söz ediyor. Tabii ki spoiler vermekten kaçınıyorlar, ancak Terminator serisinin Genisys ile yeni bir yola girmesinin fanlar tarafından hoş karşılanmayacağını ve bunun da seriyi kötü etkileyerek Terminator'ün tabutuna çakılan son çivi olacağını savunuyor.


Peki siz ne dersiniz? İlk kez yaşlı bir Terminator görebiliriz. Gerçi bu rol, şu an 67 yaşında olan Arnold Schwarzenegger için de yaşına göre en iyi Terminator rolü olabilir...


Terminator, yeniden televizyon dizisi oluyor
Mahmut Saral - Teknokulis : http://www.teknokulis.com
Kaynak: Teknokulis

Son Dakika Teknoloji Yaşlı Terminator, Serinin Tabutuna Son Çiviyi Çakabilir - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement