SON DAKİKA TÜBİTAK HABERLERİ

Son Dakika Tübitak Haberleri

 • 22 Kasım 2017 13:01 Türkiye Girişimcilik Zirvesi Türkiye Girişimcilik Zirvesi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Girişimcilik Zirvesi'ne katıldı.
 • 22 Kasım 2017 12:53 Bakan Özlü: Bakan Özlü: "Türkiye Girişimci Ekonomisiyle Büyüyecek" Bakan Özlü: "Türkiye girişimci ekonomisiyle büyüyecek" Bakan Özlü: "Türkiye girişimci ekonomisiyle büyüyecek" Bakan Osman Aşkın Bak: "İçimizdeki girişimcilik ruhunu hiç söndürmeyelim"İSTANBUL - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,...
 • 22 Kasım 2017 12:17 Türkiye Girişimcilik Zirvesi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Girişimcilik Zirvesi’ne katıldılar.
 • 21 Kasım 2017 11:07 Yerli Midye Gemisi Yapılacak Yerli Midye Gemisi Yapılacak Türkiye'nin ilk yerli midye hasat ve ekim teknesinin tasarımı ve inşası Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi tarafından yapılacak.
 • 18 Kasım 2017 13:37 Dha Yurt Bülteni-6 Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayder'i havadan incelediRİZE'de bulunan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, helikopterle son günlerde imar tartışmasıyla gündeme gelen ve kentsel dönüşüme tabii tutulması beklenen dünyaca ünlü turizm merkezi Ayder'i havadan inceledi.
 • 18 Kasım 2017 13:36 Van'da Sık Sık Elektriği Kesilen Okulda Elektrik Üretti 1 Van'da sık sık elektriği kesilen okulda elektrik ürettiMahmut öğretmen: Mesele öğrencilerin gönlünü fethedebilmekVAN'ın Çaldıran İlçesi Çubuklu Köyü Galatasaray Ortaokulu'na 4 yıl önce atanan fen bilgisi öğretmeni Mahmut Çakır, sık sık elektriği kesilen okulun çatısına rüzgar türbini kurarak...
 • 18 Kasım 2017 13:28 Dha Yurt - Van'da Sık Sık Elektriği Kesilen Okulda Elektrik Üretti Mahmut öğretmen: Mesele öğrencilerin gönlünü fethedebilmekVAN'ın Çaldıran İlçesi Çubuklu Köyü Galatasaray Ortaokulu'na 4 yıl önce atanan fen bilgisi öğretmeni Mahmut Çakır, sık sık elektriği kesilen okulun çatısına rüzgar türbini kurarak okulu elektriğe kavuşturdu.
 • 17 Kasım 2017 14:43 Van'da Sık Sık Elektriği Kesilen Okulda Elektrik Üretti VAN'ın Çaldıran İlçesi Çubuklu Köyü Galatasaray Ortaokulu'na 4 yıl önce atanan fen bilgisi öğretmeni Mahmut Çakır, sık sık elektriği kesilen okulun çatısına rüzgar türbini kurarak okulu elektriğe kavuşturdu.
 • 17 Kasım 2017 13:26 Van'da Sık Sık Elektriği Kesilen Okulda Elektrik Üretti Van'da Sık Sık Elektriği Kesilen Okulda Elektrik Üretti Van'da sık sık elektriği kesilen okulda elektrik ürettiVAN'ın Çaldıran İlçesi Çubuklu Köyü Galatasaray Ortaokulu'na 4 yıl önce atanan fen bilgisi öğretmeni Mahmut Çakır, sık sık elektriği kesilen okulun çatısına rüzgar türbini kurarak okulu elektriğe kavuşturdu.
 • 16 Kasım 2017 14:46 Tubitak Raporu Dava Dosyasına Girdi Tubitak Raporu Dava Dosyasına Girdi Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin sanık polis F.D'nin yargılandığı davada, TUBİTAK'ın suça konu olay anına ilişkin iyileştirdiği görüntüleri dava dosyasına girdi.
 • 16 Kasım 2017 14:37 Berkin Elvan Davasında Tubitak'ın İyileştirdiği Görüntüler Dosyaya Girdi Berkin Elvan Davasında Tubitak'ın İyileştirdiği Görüntüler Dosyaya Girdi Berkin Elvan davasında TUBİTAK'ın iyileştirdiği görüntüler dosyaya girdiİSTANBUL - Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin sanık polis F.D'nin yargılandığı davada, TUBİTAK'ın suça konu olay anına ilişkin iyileştirdiği görüntüleri dava dosyasına girdi.
 • 16 Kasım 2017 14:35 Berkin Elvan Davasında Tubitak'ın İyileştirdiği Görüntüler Dosyaya Girdi Berkin Elvan’ın ölümüne ilişkin sanık polis F.D’nin yargılandığı davada, TUBİTAK’ın suça konu olay anına ilişkin iyileştirdiği görüntüleri dava dosyasına girdi.
 • 14 Kasım 2017 17:29 Taşova'da Tubitak Bilgilendirme Toplantısı Taşova ilçesinde Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından TÜBİTAK bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
 • 14 Kasım 2017 10:31 Kale Kilit'e Desıgn Turkey'den Tasarım Ödülü Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri'nde Yapı Bileşenleri kategorisinde 'İyi Tasarım' ödülüne layık görüldü.
 • 12 Kasım 2017 12:04 "Otomobil Motorunun Yapılacağı En İyi İl Elazığ" "Otomobil motorunun yapılacağı en iyi il Elazığ" 27 yılda 10 milyondan fazla motor üreten, son olarak ABD'ye İnsansız Hava Aracı motoru ile bir otomobil fabrikası için 5 bin motor üretimi gerçekleştirecek olan fabrikayı Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ziyaret etti Türkiye'nin yerli...
 • 11 Kasım 2017 11:29 Kayseri Ticaret Odası 1. Sektör Buluşmaları Yapıldı Kayseri Ticaret Odası 1. Sektör Buluşmaları Yapıldı Kayseri Ticaret Odası (KTO) 1. Sektör Toplantısı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Meslek Komitesi üyelerinin katılımıyla yapıldı.
 • 08 Kasım 2017 10:55 35 Dakikada Firmanızın İnovasyon Karnesi Elinizde Ege Üniversitesi Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Teknoloji ve Transfer Ofisi tarafından geliştirilen ve ÜSİMP aracılığıyla Türkiye genelindeki 15 Teknoloji Transfer Ofisi tarafından firmalara ücretsiz olarak sunulan hizmet, 35 dakikada uluslararası 24 parametrede firmaların inovasyon karnesini sunuyor.
 • 07 Kasım 2017 14:04 Teknoloji Transferini Hızlandırma-Türkiye Projesi Türkiye'nin teknoloji alanındaki fikirlerini ortaya çıkarmayı, yatırımcı ile buluşturarak pazara açılmasını ve ileri teknoloji ihracatını artırmayı hedefleyen Teknoloji Transferini Hızlandırma-Türkiye Projesi'nde (TTH-Türkiye Projesi), 50 milyon avronun üzerinde fon kullandırıldı.
 • 02 Kasım 2017 16:14 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Devrim Otomobilinin Deposuna Yakıt Konmadığı İçin Deneme Seferinde Yolda... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Devrim otomobilinin deposuna yakıt konmadığı için deneme seferinde yolda kalması bu çapta bir projenin rafa kaldırılmasının gerçek sebebi olamaz" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Milletimiz merhum Nuri Demirağ'ın uçak fabrikası projesinin niçin neticeye...
 • 02 Kasım 2017 11:51 Üniversite Akademisyenlerine Proje Hazırlama Eğitimi Üniversite Akademisyenlerine Proje Hazırlama Eğitimi Adıyaman’da akademisyenlere proje hazırlama eğitimi verildi.
 • 31 Ekim 2017 15:20 TÜBİTAK TEYDEB Yeni Destek Sistemi, MÜSİAD'da Tanıtıldı MÜSİAD, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Arif Ergin'in telekonferans yöntemi ile katıldığı MÜSİAD Genel Merkez'de "TÜBİTAK TEYDEB Yeni Destek Sistemi Tanıtımı" ana başlıklı bir program düzenledi.
 • 31 Ekim 2017 11:34 Tübitak-Teydeb Yeni Destek Sistemi Tanıtımı Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkan Vekili Mahmut Asmalı, "Teknoloji, yenilik, dönüşüm dediğimizde, genç nüfusuyla birçok Avrupa ülkesinin gıpta ettiği Türkiye, bu süreçte avantajlı bir konumda bulunuyor.
 • 30 Ekim 2017 13:29 Antalya 'Yeni Pasaportlar Kağıt Olarak Üretilmeyecek' Antalya 'Yeni Pasaportlar Kağıt Olarak Üretilmeyecek' 'Yeni pasaportlar kağıt olarak üretilmeyecek'İÇİŞLERİ Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner, yeni pasaportların test basımlarına başladıklarını belirterek, "Kimlik kartlarında kullanılan malzemeler kullanılacak.
 • 30 Ekim 2017 13:26 Yeni Pasaportlar Kağıt Olarak Üretilmeyecek' İÇİŞLERİ Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner, yeni pasaportların test basımlarına başladıklarını belirterek, "Kimlik kartlarında kullanılan malzemeler kullanılacak.
 • 30 Ekim 2017 12:59 Dha Yurt Bülteni-6 İskenderun'da evleri su bastıHATAY'ın İskenderun ilçesinde gece sabaha kadar süren sağanak yağış nedeniyle bir çok evi su bastı.
 • 25 Ekim 2017 19:03 Çankırı Karatekin Üniversitesi Akademik Açılış Töreni Yapıldı Çankırı Karatekin Üniversitesi Akademik Açılış Töreni Yapıldı Çankırı Karatekin Üniversitesi Akademik Açılış töreni yapıldıÇANKIRI - Çankırı Karatekin Üniversitesi 2017-2018 Akademik Yılı Açılış Töreni Uluyazı Kampüsünde gerçekleştirildi.
 • 25 Ekim 2017 12:44 Tübitak Heyetinin Kore Ziyareti Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Arif Ergin başkanlığındaki heyet, Güney Kore'deki fonlayıcı kuruluşlar, araştırma merkezleri ve araştırma üniversitelerini ziyaret ederek ikili temaslarda bulundu.
 • 23 Ekim 2017 16:00 Bilim Adamları Işıkta Donan Doku Yapıştırıcısı Üretti Bilim Adamları Işıkta Donan Doku Yapıştırıcısı Üretti Bilim adamları ışıkta donan doku yapıştırıcısı ürettiMALATYA - Malatyalı kimya profesörleri bir süre önce ürettikleri ve Avrupa Birliği'nden ön kaynak kullanmak hakkı elde ettikleri doku yapıştırıcısından sonra şimdi de ışıkta donan bir başka doku yapıştırıcısı ürettiler.
 • 23 Ekim 2017 13:58 Bilim Adamları Işıkta Donan Doku Yapıştırıcısı Üretti Bilim Adamları Işıkta Donan Doku Yapıştırıcısı Üretti Malatyalı kimya profesörleri bir süre önce ürettikleri ve Avrupa Birliği’nden ön kaynak kullanmak hakkı elde ettikleri doku yapıştırıcısından sonra şimdi de ışıkta donan bir başka doku yapıştırıcısı üretti.
 • 22 Ekim 2017 12:59 Türk Bilim İnsanları 'Nano Balık' Keşfetti Türk Bilim İnsanları 'Nano Balık' Keşfetti Türk bilim insanları 'nano balık' keşfetti Türk bilim insanları, Akdeniz ve Avrupa kıtasının en küçük balığı ve en küçük omurgalı canlısı olan 'nano balığı' keşfetti 1 kuruşun uzunluğuna denk gelen balığın boyu 15 milimetreİZMİR - Türk bilim insanları, Akdeniz ve Avrupa kıtasının en küçük balığı...
 • 22 Ekim 2017 10:47 Sistem Global Adana'da Sistem Global Adana'da Türkiye’deki 6. ofisini geçtiğimiz günlerde Adana’da hizmete açan Sistem Global, firmalara mali müşavirlik, yeminli mali müşavirlik, hukuk danışmanlığı ve Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge) danışmanlığı hizmeti sunacak.
 • 22 Ekim 2017 10:41 Türk Bilim İnsanları Keşfetti Türk Bilim İnsanları Keşfetti Türk bilim insanları, Akdeniz ve Avrupa kıtasının en küçük balığı ve en küçük omurgalı canlısı olan 'nano balığın' keşfini gerçekleştirdi.
 • 21 Ekim 2017 16:42 Başkan Ziya Altunyıldız: Başkan Ziya Altunyıldız: "Stratejik Bu Noktada 2023 Adımlarına Hiçbir Sapma Olmaksızın Emin Adımlar... Başkan Ziya Altunyıldız: "Stratejik bu noktada 2023 adımlarına hiçbir sapma olmaksızın emin adımlar ile yürüyoruz" "Ekonominin temel motivasyonu üretimdir, tüketimdir"KOCAELİ - TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyıldız, "Stratejik...
 • 20 Ekim 2017 18:41 Şanlıurfa Bilim Şenliğine Onbinlerce Kişi Katıldı Şanlıurfa Bilim Şenliğine Onbinlerce Kişi Katıldı Şanlıurfa Bilim Şenliğine onbinlerce kişi katıldı TÜBİTAK 4007 Şanlıurfa Bilim Şenliği Projeler Koordinatörü Mehmet Nuri Öğüt: "İki gündür başlayan şenliğe 100 binden fazla kişi katıldı"ŞANLIURFA - Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen TÜBİTAK 4007 Şanlıurfa...
 • 20 Ekim 2017 18:25 Şanlıurfa Bilim Şenliğine Onbinlerce Kişi Katıldı Şanlıurfa Bilim Şenliğine Onbinlerce Kişi Katıldı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen TÜBİTAK 4007 Şanlıurfa Bilim Şenliği Projeler Koordinatörü Mehmet Nuri Öğüt, iki gündür başlayan şenliğe 100 binden fazla kişinin katıldığını söyledi.
 • 20 Ekim 2017 09:01 İş Kurmak İsteyene Kurumlardan, Hibe ve Kredi Desteği İş Kurmak İsteyene Kurumlardan, Hibe ve Kredi Desteği PROJESİ OLANA DA VAR Tübitak tarafından teknoloji odaklı olmak kaydıyla, yeni ürün tasarlayan ve yenilikçi iş fikirlerine 150 bin liraya kadar hibe desteği var
 • 17 Ekim 2017 12:56 Özel Yetenekli Çocuklar, Bilim ve Sanat Merkezinde Buluşuyor Özel Yetenekli Çocuklar, Bilim ve Sanat Merkezinde Buluşuyor Özel yetenekli çocuklar, Bilim ve Sanat merkezinde buluşuyorTEKİRDAĞ - Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde 17 yıldır faaliyette olan Süleymanpaşa Bilim ve Sanat Merkezi yetenekli çocukları keşfedip, eğitimlerine yardımcı olmaya devam ediyor.
 • 11 Ekim 2017 12:30 Dhmi Arge Projeleri Hakkında Bilgi Verdi Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, kurumun yürüttüğü AR-GE projeleri hakkında bilgi verdi.
 • 09 Ekim 2017 17:08 Eurogıa2020 Toplantısı'nda Bir Araya Geldi EUREKA'nın Enerji Kümesi EUROGIA2020, TÜBİTAK, Cardtek ve Enerjisa iş birliğiyle İstanbul'da düzenlediği Bilgi Günü ve Proje Taslağı Toplantısı'nda uluslararası çapta teknoloji liderlerini bir araya getirdi.
 • 05 Ekim 2017 16:03 TEİ, İHA'larda Kullanılacak Turbojet Motoru Üretti TEİ, İHA'larda Kullanılacak Turbojet Motoru Üretti TEİ, ilk etapta İHA'larda ardından ebatları büyütülerek yerli savaş uçaklarında da kullanılacak turbojet motoru üretti.
 • 04 Ekim 2017 17:47 Bilmeyen Kalmasın' Projesini Çocuklar Deneyimleyerek Öğrendi Bilmeyen Kalmasın' Projesini Çocuklar Deneyimleyerek Öğrendi 'Bilmeyen Kalmasın' projesini çocuklar deneyimleyerek öğrendiTEKİRDAĞ - Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğü ve Süleymanpaşa Bilim ve Sanat Merkezi işbirliğiyle "TÜBİTAK Bilim Şenlikleri Destekleme Programı" kapsamında hazırlanan Bilmeyen Kalmasın projesi etkinliklerini öğrenciler yaşayarak öğrendi.
 • 03 Ekim 2017 20:55 Bilimin Eğlenceli Yüzü Küçük Dehalarla Buluştu Bilimin Eğlenceli Yüzü Küçük Dehalarla Buluştu -Isparta’da bilim ve teknoloji alanında farkındalık oluşturmak amacıyla Isparta Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde; TUBİTAK desteğiyle Süleyman Demirel Üniversitesince düzenlenen “Isparta II. Bilim Şenliği” başladı.
 • 01 Ekim 2017 11:11 Akçakoca'dan Avrupa'ya Vidalı Kazık İhraç Ediyor Akçakoca'dan Avrupa'ya Vidalı Kazık İhraç Ediyor Akçakoca'dan Avrupa'ya vidalı kazık ihraç ediyor Çin'den ithal edilen vidalı kazıkları Türkiye'de üretmeye başladılarDÜZCE - Düzce'nin Akçakoca ilçesinde faaliyet gösteren bir firma Türkiye'de ilk defa büyük ebatlarda vidalı kazık üretmeye başladı.
 • 26 Ağustos 2017 13:32 Kayso Başkanı Mehmet Büyüksimitçi Açıklaması Kayso Başkanı Mehmet Büyüksimitçi Açıklaması Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Ağustos ayı meclis konuşmasında, yerli otomobil yatırımı için en uygun ilin Kayseri olduğunu söyledi.
 • 25 Ağustos 2017 16:12 Hakkarili Çocuklar Tubitak Yaz Bilim Kampında Hakkarili Çocuklar Tubitak Yaz Bilim Kampında Hakkâri Valiliği tarafından düzenlenen, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen “Her Genç Bir Gelecek, Bilim Hakkâri’ye İyi Gelecek” isimli proje kapsamında 25 ortaokul öğrencisi, TUBİTAK’da bilim kampında.
 • 25 Ağustos 2017 11:35 Hakkarili Çocuklar Bilim Kampında Hakkarili çocuklar, "Her Genç Bir Gelecek, Bilim Hakkari'ye İyi Gelecek" projesi kapsamında TUBİTAK TUSSİDE bilim kampını gezdi.
 • 21 Ağustos 2017 08:44 Adü'den Adü'den "Kuraklığa Tolerant Pamuk Islahı" Projesi Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Başal’ın yürüttüğü “Kuraklığa Tolerant Pamuk Islahı” projesi 2-3 yıl içerisinde tamamlanarak çiftçilerin hizmetine sunulacak.
 • 18 Ağustos 2017 21:32 Munzur Üniversitesi Öğrencilerinden Elektrikli Otomobil TUNCELİ'de Munzur Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Tekno Endüstriyel Takımı, enerjisini elektrikten alan 'Munzur' isimli otomobil tasarlayıp imal etti.
 • 18 Ağustos 2017 21:21 Tunceli Munzurlu Öğrenciler Elektrikli Otomobil Üretti Tunceli Munzurlu Öğrenciler Elektrikli Otomobil Üretti Munzurlu öğrenciler elektrikli otomobil ürettiTUNCELİ'de Munzur Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Tekno Endüstriyel Takımı, enerjisini elektrikten alan "Munzur" isimli otomobil tasarlayıp imal etti.
 • 18 Ağustos 2017 18:14 Munzur Üniversitesi Öğrencilerinden Elektrikli Otomobil Munzur Üniversitesi Öğrencilerinden Elektrikli Otomobil TUNCELİ'de Munzur Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Tekno Endüstriyel Takımı, enerjisini elektrikten alan 'Munzur' isimli otomobil tasarlayıp imal etti.