SON DAKİKA TÜBİTAK HABERLERİ

Son Dakika Tübitak Haberleri

 • 11 Aralık 2018 11:25 Bir Gün Bekçi, Bir Gün Mucit... Bir Gün Bekçi, Bir Gün Mucit... Bir gün bekçi, bir gün mucit...TOKAT - Tokat'ta inşaat bekçiliği yapan 55 yaşındaki Mustafa Kemal Tiyerilioğlu, yaptığı icatlarla proje pazarlarında sanayicilerle buluşuyor.
 • 11 Aralık 2018 10:08 Tübitak 15 Personel Alacak Türkiye Bilimsel ve Teknoloji Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından, Ankara ve Kocaeli'deki çeşitli birimlerde görevlendirilmek üzere 15 personel alımı yapılacak.
 • 06 Aralık 2018 15:39 Varilden Yayılan Kimyasal Gazdan Yeniden Numune Alındı Varilden Yayılan Kimyasal Gazdan Yeniden Numune Alındı Varilden yayılan kimyasal gazdan yeniden numune alındı Sanayiye 2 gündür giriş çıkış yasakKARABÜK - Karabük'ün Yenice ilçesinde sanayi sitesinde meydana gelen olayda kapalı bir varilden İstanbul'dan gelen ekipler yeniden numune aldı.
 • 06 Aralık 2018 13:31 Kırıkkale Üniversitesinde Projeler Masaya Yatırıldı Kırıkkale Üniversitesinde Projeler Masaya Yatırıldı Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, 3 aylık faaliyet raporunu aktararak; kısa dönem, orta vade ve uzun dönem deki projeler hakkında bilgiler verdi.
 • 05 Aralık 2018 17:16 Valilikten Kimyasal Varil Açıklaması Valilikten Kimyasal Varil Açıklaması Karabük Valiliği, Yenice ilçesinde varilden sızan kimyasal maddelerden numune alınarak TUBİTAK'a gönderildiğini ve bölgede gerekli önlemlerin alındığını bildirdi.
 • 05 Aralık 2018 17:04 Valilikten Kimyasal Varil Açıklaması Karabük Valiliği, Yenice ilçesinde varilden sızan kimyasal maddelerden numune alınarak TUBİTAK’a gönderildiğini ve bölgede gerekli önlemlerin alındığını bildirdi.
 • 04 Aralık 2018 10:32 Dpü Öğretim Üyesi Hasan Göçmez'e Başarı Ödülü Dpü Öğretim Üyesi Hasan Göçmez'e Başarı Ödülü Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) öğretim üyesi Hasan Göçmez’e Romanya‘da düzenlenen 7. Uluslararası Malzeme Bilimi ve Teknoloji konferansında konferans düzenleme kurulu tarafından başarı ödülü verildi.
 • 01 Aralık 2018 18:35 Üniversite Danışma Kurulu Yeni Fikir ve Projelerle Güçleniyor Üniversite Danışma Kurulu Yeni Fikir ve Projelerle Güçleniyor Üniversite, sanayi ve şehrin önemli aktörlerini bir araya getirerek kalkınmayı sağlayacak önemli karaların alındığı Üniversite Danışma Kurulu toplantısının dördüncüsü, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’in başkanlığında yapıldı.
 • 29 Kasım 2018 15:17 MHP'nin Denizli Büyükşehir Adayı Ebru Leman Kalkan Kimdir? MHP'nin Denizli Büyükşehir Adayı Ebru Leman Kalkan Kimdir? Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Mimar Ebru Leman Kalkan olduğunu açıkladı. Peki, MHP'nin Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ebru Kalkan Kimdir?
 • 23 Kasım 2018 15:35 İlknur Kara Spor Tesisi ve Parkı Hizmete Açıldı İlknur Kara Spor Tesisi ve Parkı Hizmete Açıldı Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Huzurevleri Mahallesi’nde yapımı tamamlanan İlknur Kara Spor Tesisi ve Parkı’nın açılışını yaparak, tesisteki tenis kortunda, ilk maçı da kendi yaptı.
 • 21 Kasım 2018 17:40 Desteklerle Büyüyen Kobi'ler Desteklerle Büyüyen Kobi'ler" Toplantısına Yoğun İlgi Gaziantep Ticaret Odası (GTO) ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) işbirliği ile ekonomist ve televizyon program yapımcısı Cem Seymen’in moderatörlüğünde KOBİ’lere destek sağlayan kurumlardan uzmanlarının konuşmacı olarak katıldığı “Desteklerle büyüyen kobiler" toplantısı gerçekleştirildi.
 • 17 Kasım 2018 10:17 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: "Ülkemize Gelen Araştırmacılar Özel Sektörde de Çalışma... Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: "Ülkemize gelen araştırmacılar özel sektörde de çalışma ve kendi ekiplerini kurma fırsatlarına sahip olacaklar" "Dünyanın önde gelen firmalarının ArGe kabiliyetlerini ülkemize çekiyoruz" "Yerli ve yabancı araştırmacılara çok güzel...
 • 15 Kasım 2018 23:57 İTÜ Arı Teknokent'e Tübitak Teydeb'den Fon Desteği TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) tarafından yürütülen Tech-InvesTR-2018 Girişim Sermayesi Destekleme Programı'nda, İTÜ ARI Teknokent destek almaya hak kazanan 10 fondan 5'ine katılarak, en fazla sayıda fona katılan kuruluş oldu.
 • 14 Kasım 2018 09:10 Iğdır'da Proje Yazma Eğitimine Katılanlara Sertifikaları Verildi Iğdır'da Proje Yazma Eğitimine Katılanlara Sertifikaları Verildi Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şubesi olarak Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) tarafından desteklenen Teknik Destek Programları proje Eğitimi Erasmus Programları ve Proje Yazma Eğitimini tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.
 • 12 Kasım 2018 23:01 2019 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Uluslararası Lider Araştırmacılar Programıyla nitelikli araştırmacıların yurt dışından Türkiye'ye gelmelerini teşvik etmeyi amaçladıklarını belirterek, "Proje yürütücüsüne verilecek burs, genç araştırmacıysa ayda 20 bin lira, deneyimli araştırmacıysa...
 • 12 Kasım 2018 15:44 Tet Arr-Ge Proje Pazarı Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği (TET) tarafından Elektrik Elektronik ve Bilişim Sektörü’nün yüksek katma değerli üretim yapabilmesi amacıyla her sene düzenlemiş olduğu "TET Ar-Ge Proje Pazarı"nın yedincisi 14-15 Kasım tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
 • 31 Ekim 2018 11:24 Kuluçka'dan Yeni Nesil İnsan Kaynakları Platformu Çıktı Kuluçka'dan Yeni Nesil İnsan Kaynakları Platformu Çıktı Kuluçka'dan yeni nesil insan kaynakları platformu çıktı İş görüşmeleri dijitalleşiyor İş arayan engelli bireylere kolaylık Addvio, iş görüşmelerini görüntüye döküyorİSTANBUL - İş arayanların özgeçmişlerini video yoluyla şirket ve kurumlara ulaştırılmasını sağlayan bir platform kuruldu.
 • 28 Ekim 2018 16:00 Yerli Sürücüsüz Elektrikli Araç Olan Otomod'un İlk Görüntüleri Yayınlandı Yerli Sürücüsüz Elektrikli Araç Olan Otomod'un İlk Görüntüleri Yayınlandı Teknoloji şirketleri FEV Türkiye ve Kodeco'nun iş birliğiyle geliştirilen yerli sürücüsüz ve elektrikli taşıt Otomod'un ilk görselleri ve animasyonu yayınlandı. Kodeco Kurucusu Odabaşı, Otomod'la ilgili yaptığı açıklamada ''Türkiye'nin ihracatına önemli katkı sağlayacak" diye konuştu.
 • 28 Ekim 2018 11:34 Yerli Sürücüsüz Elektrikli Araç Gün Yüzüne Çıktı Yerli Sürücüsüz Elektrikli Araç Gün Yüzüne Çıktı Teknoloji geliştirme şirketleri FEV Türkiye ve Kodeco'nun iş birliğiyle geliştirilen yerli sürücüsüz (otonom) ve elektrikli taşıt Otomod'un ilk görselleri ve animasyonu yayınlandı.
 • 25 Ekim 2018 14:01 Su Altında 250 Yıllık Rus Savaş Gemisi Bulundu Su Altında 250 Yıllık Rus Savaş Gemisi Bulundu Aydın'ın Didim ilçesi açıklarında 18. yüzyıla ait bir savaş gemisinin kalıntılarına ulaşıldı.
 • 24 Ekim 2018 19:09 Bakan Varank: Bakan Varank: "Piyasaya Kalitesiz Malların Girmesine İzin Vermeyeceğiz" Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, piyasaya kalitesiz malların girmesine izin vermeyeceklerini belirterek, "Piyasaya giren her bir kalitesiz, ucuz, kaçak veya kontrolsüz malzemenin o sektördeki bir sanayicimizin sektörden çıkmasına sebep olduğunun farkındayız." dedi.
 • 18 Ekim 2018 22:06 Bakan Mustafa Varank, Gso Meclis Toplantısında Sanayicileri Dinledi Bakan Mustafa Varank, Gso Meclis Toplantısında Sanayicileri Dinledi Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Meclis toplantısında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gaziantep’in üreten ve çalışan bir şehir olduğunu söyledi.
 • 17 Ekim 2018 12:46 İyilik Yine Kazandı İyilik Yine Kazandı Atatürk Üniversitesi’nde bir grup genç tarafından kurulan ’Güçlü İyilik Hareketi’ üyesi öğrenciler, katıldıkları TUBİTAK yarışmasında birinci seçildi.
 • 17 Ekim 2018 11:57 3. Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Tersine beyin göçünü sağlamak adına Uluslararası Lider Araştırmacılar destek programını tasarladık.
 • 14 Ekim 2018 16:46 Miniklere Uygulamalı Ağız Sağlığı Eğitimi Miniklere Uygulamalı Ağız Sağlığı Eğitimi Miniklere uygulamalı ağız sağlığı eğitimi Gazi Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesinden "Ağız ve Diş Sağlığı Bilim Şenliği" Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr.
 • 13 Ekim 2018 11:59 Kapadokya'da Sıcak Hava Balonu Üretimi Başladı Kapadokya'da Sıcak Hava Balonu Üretimi Başladı TÜRKİYE'nin ilk sıcak hava balonu bakım ve üretim merkezi Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) danışmanlığında üretim yapmaya başladı.
 • 12 Ekim 2018 16:54 Kapadokya'da Yerli Balonlar Havalanacak Kapadokya'da Yerli Balonlar Havalanacak Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı sıcak hava balonculuğunun merkezi konumunda olan Kapadokya’da, NEVÜ danışmanlığında yürütülen Türkiye’nin ilk sıcak hava bolunu bakım ve onarımı yapan firmada incelemelerde bulundu.
 • 12 Ekim 2018 15:27 Mühendislik Öğrencileri Rüzgar Gibi Esti Mühendislik Öğrencileri Rüzgar Gibi Esti Akdeniz Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencileri, TUBİTAK 2242 proje yarışmasında Türkiye’nin ilk Yerli Rüzgar Türbinini tasarlayarak birincilik derecesi aldı.
 • 09 Ekim 2018 14:39 Tübitak Üniversite Proje Yarışmaları Bölge Sergisi Atatürk Üniversitesinde Başladı Tübitak Üniversite Proje Yarışmaları Bölge Sergisi Atatürk Üniversitesinde Başladı Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, TUBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘’Üniversite Öğrencileri Proje Yarışmaları Erzurum Bölge Sergisi”nin açılışını yaptı.
 • 05 Ekim 2018 21:14 Çorlu Deresi'ne Atık Bıraktığı Öne Sürülen Tesiste Kazı Çalışması TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy ilçesinde, bıraktığı atıklarla Ergene Nehri'nin bir kolu olan Çorlu Deresi'nin 'kırmızı' akmasına neden olduğu öne sürülen geri dönüşüm fabrikasında inceleme yapıldı, tesislerde atık bırakılıp bırakılmadığının tespiti için kazı çalışması başlatıldı.
 • 05 Ekim 2018 20:21 Tekirdağ Çorlu Deresi'ne Atık Bıraktığı Öne Sürülen Tesiste Kazı Çalışması Tekirdağ Çorlu Deresi'ne Atık Bıraktığı Öne Sürülen Tesiste Kazı Çalışması Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde, bıraktığı atıklarla Ergene Nehri'nin bir kolu olan Çorlu Deresi'nin 'kırmızı ve pembe' akmasına neden olduğu öne sürülen geri dönüşüm fabrikasında inceleme yapıldı, tesislerde atık bırakılıp bırakılmadığının tespiti için kazı çalışması başlatıldı.
 • 05 Ekim 2018 17:20 Dha Yurt Bülteni 17 KİLİS'TE OTOMOBİLLER ÇARPIŞTI: 12 SURİYELİ YARALIKİLİS'te, iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada, 2'si ağır 12 Suriye uyruklu yaralandı.
 • 05 Ekim 2018 16:45 Çorlu Deresi'ne Atık Bıraktığı Öne Sürülen Tesiste Kazı Çalışması Çorlu Deresi'ne Atık Bıraktığı Öne Sürülen Tesiste Kazı Çalışması TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy ilçesinde, bıraktığı atıklarla Ergene Nehri'nin bir kolu olan Çorlu Deresi'nin 'kırmızı' akmasına neden olduğu öne sürülen geri dönüşüm fabrikasında inceleme yapıldı, tesislerde atık bırakılıp bırakılmadığının tespiti için kazı çalışması başlatıldı.
 • 05 Ekim 2018 10:24 Tarsus Üniversitesi Öğrencilerine Girişimcilik Desteği Tarsus Ünivesitesi'nde eğitim gören öğrencilerin girişimcilik alanında desteklenmesi amacıyla üniversite ile Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) arasında protokol imzalandı.
 • 03 Ekim 2018 15:06 Bilim Şenliği'nde Körfez'e Yoğun İlgi Bilim Şenliği'nde Körfez'e Yoğun İlgi Körfez Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve 4007 TUBİTAK iş birliği ile düzenlenen Bilim Şenliği’nde Körfez Belediyesi’nin açtığı standa öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
 • 03 Ekim 2018 12:30 Kmü'de Tübitak Bilim Fuarları Tanıtım Toplantısı Düzenlendi Kmü'de Tübitak Bilim Fuarları Tanıtım Toplantısı Düzenlendi Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı ile ilgili tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
 • 02 Ekim 2018 13:53 Bakanlık: Foça'da Petrolün Aktığı Deniz Yüzme ve Balık Avlama İçin Uygun Hale Getirildi Bakanlık: Foça'da Petrolün Aktığı Deniz Yüzme ve Balık Avlama İçin Uygun Hale Getirildi İZMİR'in Foça ilçesinde, söküm için getirilen gemideki personelin bilinçli olarak fuel-oil bırakıp deniz suyu ile sahil bandını kirletmesinden sonra başlanan temizlik çalışmalarının tamamlanmasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı açıklama yaptı.
 • 01 Ekim 2018 21:37 Tübitak Başkanı Mandal: Her Türlü Görüş, Öneriye Açığım VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) düzenlenen 'Bilim, Teknoloji ve Yenilik Ekosisteminde Yeni TÜBİTAK' konulu konferansta konuşan TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr.
 • 01 Ekim 2018 20:35 Van'da 'Bilim,teknoloji ve Yenilik Ekosisteminde Yeni Tubitak' Konferansı Yapıldı Van'da 'Bilim,teknoloji ve Yenilik Ekosisteminde Yeni Tubitak' Konferansı Yapıldı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde 'Bilim,Teknoloji ve Yenilik Ekosisteminde Yeni TUBİTAK' konulu konferans yapıldı.
 • 01 Ekim 2018 17:51 Tübitak Başkanı Mandal: Her Türlü Görüş, Öneriye Açığım Tübitak Başkanı Mandal: Her Türlü Görüş, Öneriye Açığım VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) düzenlenen 'Bilim, Teknoloji ve Yenilik Ekosisteminde Yeni TÜBİTAK' konulu konferansta konuşan TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr.
 • 01 Ekim 2018 17:01 Yyü'de 'Bilim, Teknoloji ve Yenilik Ekosisteminde Yeni Tübıtak' Konferansı Yyü'de 'Bilim, Teknoloji ve Yenilik Ekosisteminde Yeni Tübıtak' Konferansı YYÜ'de 'Bilim, Teknoloji ve Yenilik Ekosisteminde Yeni TÜBITAK' konferansıVAN - TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal tarafından 'Bilim, Teknoloji ve Yenilik Ekosisteminde Yeni TÜBITAK' konulu konferans verildi.
 • 28 Eylül 2018 17:20 Kırıkkale Üniversitesi Öğrencileri Teknofest'ten Ödülle Döndüler Kırıkkale Üniversitesi Öğrencileri Teknofest'ten Ödülle Döndüler Kırıkkale Üniversitesi öğrencileri TEKNOFEST'ten ödülle döndüler Öğrencilerin yeni hedefi ise havada, karada ve denizde giden otomobil projesiKIRIKKALE - Kırıkkale Üniversitesi Ar-Ge Öğrenci Topluluğu, 20-23 Eylül 2018 tarihlerinde 3.
 • 27 Eylül 2018 12:29 Bilim Şenliğinde Gören Ona Koştu Bilim Şenliğinde Gören Ona Koştu Bilim şenliğinde gören ona koştu Sivas'ta bu yıl 2'ncisi düzenlenen 'SultanŞehir Bilimle Şenleniyor II' fuarında 'Yiğido' adındaki insansı robot görenlerin ilgi odağı olduSİVAS - Sivas'ta bu yıl 2'ncisi düzenlenen 'SultanŞehir Bilimle Şenleniyor II' fuarında 'Yiğido' adındaki insansı...
 • 27 Eylül 2018 12:01 Bilim Şenliğinde Gören Ona Koştu Bilim Şenliğinde Gören Ona Koştu Sivas’ta bu yıl 2’ncisi düzenlenen ’SultanŞehir Bilimle Şenleniyor II’ fuarında ’Yiğido’ adındaki insansı robot görenlerin ilgi odağı oldu.
 • 25 Eylül 2018 17:14 Osmaniye'de Tübitak 4000'li Programların Tanıtımı Yapıldı OSMANİYE (AA) – Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde (OKÜ), "TÜBİTAK 4000'li programlar" tanıtım semineri düzenlendi.
 • 18 Eylül 2018 20:12 Başkan Erdoğan, Öğrencinin TÜBİTAK Projesiyle İlgili Talebi Sonrası Talimat Verdi Başkan Erdoğan, Öğrencinin TÜBİTAK Projesiyle İlgili Talebi Sonrası Talimat Verdi Kabataş Lisesini ziyaret eden Erdoğan, robotik takımından bir öğrencinin TÜBİTAK projesinden bahsederken, "İçeriğinden bahsedemiyorum. İletişim kurabileceğimiz bir kanal verirseniz oradan konuşabiliriz." sözleri üzerine Başdanışmanı Zafer Çubukçu'ya talimat verdi.
 • 15 Eylül 2018 14:00 Geliştirdikleri Drone ile Finale Kaldılar Geliştirdikleri Drone ile Finale Kaldılar TRABZON'da Faruk Başaran Bilim ve Sanat Merkezi'nde eğitim gören IQ'su 130 ve üzeri olan özel yetenekli öğrenciler, olağanüstü hal durumunda haberleşmeyi sağlamak için geliştirdikleri drone ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen 2018...
 • 08 Eylül 2018 16:53 Bakan Kurum: Yeni Yönetmelikle, Binalarda Her Daireye Bir Otopark Yapılacak ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, otopark yönetmeliğinin 15 Eylül'de yürürlüğe gireceğini hatırlatarak, "Bundan sonra her daireye bir otopark yapacağız. Otoparkları sokak üzerinde değil, binaların altında her daireye bir otopark düşecek şekilde yapacağız.
 • 08 Eylül 2018 16:14 Bursa Bakan Kurum Yeni Yönetmelikle, Binalarda Her Daireye Bir Otopark Yapılacak Bursa Bakan Kurum Yeni Yönetmelikle, Binalarda Her Daireye Bir Otopark Yapılacak Bakan Kurum Yeni yönetmelikle, binalarda her daireye bir otopark yapılacakÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, otopark yönetmeliğinin 15 Eylül'de yürürlüğe gireceğini hatırlatarak, Bundan sonra her daireye bir otopark yapacağız.
 • 08 Eylül 2018 13:48 Bakan Kurum: Yeni Yönetmelikle, Binalarda Her Daireye Bir Otopark Yapılacak Bakan Kurum: Yeni Yönetmelikle, Binalarda Her Daireye Bir Otopark Yapılacak ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, otopark yönetmeliğinin 15 Eylül'de yürürlüğe gireceğini hatırlatarak, "Bundan sonra her daireye bir otopark yapacağız. Otoparkları sokak üzerinde değil, binaların altında her daireye bir otopark düşecek şekilde yapacağız.