10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü - Son Dakika
Yerel

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Reha Metin Alkan, "Basın, halkın haber alma, kamuoyu oluşturma ve anlatım özgürlüğünün güvencesidir" dedi.

09.01.2012 16:00

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, "Basın, halkın haber alma, kamuoyu oluşturma ve anlatım özgürlüğünün güvencesidir" dedi.

Alkan, yaptığı yazılı açıklamada, tüm sektörlerin başarıya ulaşmasında ve başarının ülke ekonomisine olumlu yansımasında basın çalışanlarının önemli rolü ve katkısı bulunduğunu bildirdi.

Alkan, açıklamasında şunları kaydetti:

"Basın, halkın haber alma, kamuoyu oluşturma ve anlatım özgürlüğünün güvencesidir. Yerel ve ulusal basın mensupları, zaman, mekan gibi koşullara aldırmadan bu asli görevin gereğini yerine getirmek için fedakarca görev yapmaktadırlar. Gerek üniversitemizin gerekse ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesinde büyük katkıları bulunan ve demokratik, laik, parlamenter ve hürriyetçi sistemlerde yasama, yürütme ve yargının yanında çok önemli bir dördüncü kuvveti ifade eden basın mensupları, demokrasilerin vazgeçilmez bir parçasıdır. Tarafsız ve sorumlu gazetecilik anlayışı çerçevesinde görevlerini başarıyla yerine getiren basın mensuplarının olması bölgemiz ve ülkemiz adına büyük önem arz etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, değerli basın çalışanlarının 'Çalışan Gazeteciler Günü' nü tebrik ediyorum."

- ÇORUM

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement