3,5 Yaşında İstiklal Marşı'nın 5 Kıtasını Okudu - Son Dakika

3,5 Yaşında İstiklal Marşı'nın 5 Kıtasını Okudu

13.03.2013 10:46
3,5 Yaşında İstiklal Marşı'nın 5 Kıtasını Okudu

Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'nde 'İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 92.yıldönümünde Raif Dinçkök Ortaokulu'nda İstiklal Marşı'nı en güzel okuma yarışması düzenlendi.2-3 ve 4.sınıf öğrencilerinden birer kişinin katıldığı İstiklal Marşı'nı en...

Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'nde 'İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 92.yıldönümünde Raif Dinçkök Ortaokulu'nda İstiklal Marşı'nı en güzel okuma yarışması düzenlendi. 2-3 ve 4.sınıf öğrencilerinden birer kişinin katıldığı İstiklal Marşı'nı en güzel okuma yarışmasında 14 öğrenci kıyasıya yarıştı. İlk olarak Bahar Koçak kürsüye gelerek İstiklal Marşını okurken, ardından Zehra Yalçın, Elif Öztorun, Burcu Çelikkol, Serkan Ceyhan, Fatma Özdemir, Nagihan Yılmaz, Gaye Amiş, Burcu Öztorun, Veysi Kılınç, Yusuf Aydoğdu, Süleyman Ceylan, Beyzanur Şimşek ile Sudenur İpçi sırasıyla İstiklal Marşı'nı okudu.

Yarışmada 10 öğretmen jüride görevinin yaparken, öğrenciler ses tonu 2 puan, vurgu tonlama 2 puan, telaffuz 2 puan, beden dili 2 puan ve hatasızlık 2 puan olarak değerlendirmeye alındılar. Elif Öztorun ile Burcu Çelikkol, Nagihan Yılmaz ile Gaye Amiş ve Beyzanur Şimşek ile Sudenur ikili olarak İstiklal Marşını okurken, birinciliği ise Elif Öztorun ile Burcu Çelikkol elde etti. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere birer kol saati hediye edilirken, yarışmanın birincisi olan iki öğrenciye de Sefahat hediye edildi.

İstiklal Marşı'nın en güzel okuma yarışmasının sonunda Raif Dinçkök Ortaokulu öğretmenlerinden Fatma İller'in 3,5 yaşında olan oğlu Yağız Göktuğ İller İstiklal Marşının 5 kıtasını ezbere okuyarak katılımcılardan büyük alkış aldı.

13.03.2013 10: 25: 44

TSI

NNNN - TEKİRDAĞ

YORUMLAR
500
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 3,5 Yaşında İstiklal Marşı'nın 5 Kıtasını Okudu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement