Adü Görüntü Arşivleme ve Dağıtım Sistemi Törenle Açıldı - Son Dakika

Adü Görüntü Arşivleme ve Dağıtım Sistemi Törenle Açıldı

16.02.2012 10:51
Adü Görüntü Arşivleme ve Dağıtım Sistemi Törenle Açıldı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Görüntü Arşivleme ve Dağıtım Sistemi, düzenlenen törenle açıldı.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Görüntü Arşivleme ve Dağıtım Sistemi, düzenlenen törenle açıldı.

ADÜ Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Radyoloji Bölümünde düzenlenen törene, Aydın Valisi Kerem Al, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka, Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Hüsnü Tırpancı, Aydın Ticaret Odası (AYTO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu ve Meclis Başkanı Mustafa Ali Parmaksız ile davetliler katıldı.

Törende konuşan ADÜ Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yelda Özsunar Dayanır, Görüntü Arşivleme ve Dağıtım Sistemi'nin röntgen, ultrason, MR, bilgisayarlı tomografi, mamografi gibi tıp alanında kullanılan görüntü kaydedici cihazların sağladığı görüntülerin, tek bir kaynaktan yönetilmesini sağladığını söyledi. Prof. Dr. Dayanır, sistem sayesinde doktorların, uzman raporlarına ve çekilen görüntülere kendilerine ait bilgisayarından ulaşabileceğini, istediği takdirde kurum ağının dışındaki kişi ya da kurumlara ulaştırabileceğini belirtti.

'DAHA İYİ HİZMET İÇİN DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR'

ADÜ Radyoloji Bölümünde 5 asistan ve 5 öğretim üyesinin bulunduğunu aktaran Prof. Dr. Dayanır, "Ayda yaklaşık 12 bin tetkik yapıyoruz. Daha iyi hizmet verebilmemiz için bölümümüzde kardiyak görüntülemeye olank veren multidedektör BT cihazına, yeni ultrasonografi cihazlarına, daha iyi çözümleme olanağı sğalayan anjiografi cihazına, Acil Serviste hızlı ve kesintisiz hizmet veren dijital anjiografi cihazına, hastalarımızı daha iyi ağırlayabileceğimiz daha estetik beklme alanlarına, bekleyen ocuklar için küçük bir oyun alanına, daha fazla sayıda asistana ve tüm bunları sağlamak için desteğe ihtiyacımız var" şeklinde konuştu.

Törende konuşmaların ardından Görüntü Arşivleme ve Dağıtım Sisteminin açılışı gerçekleştirildi. - AYDIN

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
ADÜ Rektörü Kent, Vali Hüseyin Aksoy'u makamında ağırladı ADÜ Rektörü Kent, Vali Hüseyin Aksoy'u makamında ağırladı Öğrencilere yönelik 'afet bilgilendirme kitapçıkları' hazırlandı Öğrencilere yönelik 'afet bilgilendirme kitapçıkları' hazırlandı ADÜ Rektörü Kent, Aydın Valisi Aksoy ile görüştü ADÜ Rektörü Kent, Aydın Valisi Aksoy ile görüştü

Son Dakika Yerel Adü Görüntü Arşivleme ve Dağıtım Sistemi Törenle Açıldı - Son Dakika


Advertisement