Ahiyad'dan Kişisel Gelişim Semineri - Son Dakika

Ahiyad'dan Kişisel Gelişim Semineri

12.02.2012 17:40
Ahiyad'dan Kişisel Gelişim Semineri

Ahilik Kültürünü Araştırma Yayma ve Yardımlaşma Derneği (AHİYAD) tarafından "Duygusal Zeka" konulu kişisel gelişim semineri düzenlendi.

Ahilik Kültürünü Araştırma Yayma ve Yardımlaşma Derneği (AHİYAD) tarafından "Duygusal Zeka" konulu kişisel gelişim semineri düzenlendi.

Kişisel Gelişim uzmanı Hasan Ayvalı'nın Ahi Sinan Pansiyonu Toplantı Salonu'nda verdiği seminerde, duyguların farkında olma, duygularla başa çıkabilme, kendini motive edebilme, başkalarının duygularını fark etme ve ilişkileri yürütebilme konularında katılımcılar bilgilendirildi.

Duygusal zekayı, duyguları yönetebilme, kontrol edebilme ve yerli yerinde kullanma olarak tanımlayan Ayvalı, duygusal zeka gelişimindeki aksaklıkların hem kişilerarası ilişkilerde sorunların, hem de psikolojik rahatsızlıkların ortaya çıkmasında önemli rol oynadığını kaydetti.

Ayvalı, "Duygusal zeka teorisi hayatımızın her alanında karşımıza çıkar. Çünkü nereye gidersek gidelim, duygularımızı da beraberimizde götürürüz. Duygularımız, çocuklarımızı nasıl iyi yetiştirebileceğimizi, onların okulda nasıl başarı sağlayacağını, kariyerimizde nasıl başarılı olacağımızı, diğer kişilerle ilişkilerimizi belirler. Özet olarak duygularımız, bireyler olarak ve daha da önemlisi, toplum olarak nasıl mutlu olabileceğimizi belirlerler" dedi.

- DENİZLİ

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Ahiyad'dan Kişisel Gelişim Semineri - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement