AK Parti Manavgat İlçe Teşkilatı 4. Olağan Kongresi - Son Dakika
Yerel

AK Parti Manavgat İlçe Teşkilatı 4. Olağan Kongresi

AK Parti Manavgat İlçe Teşkilatı 4. Olağan Kongresi

AK Parti Manavgat İlçe Teşkilatı'nın 4.Olağan Kongresi'nde Ercan Mekteplioğlu ilçe başkanlığına seçildi.

28.01.2012 17:53
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Parti Manavgat İlçe Teşkilatı'nın 4. Olağan Kongresi'nde Ercan Mekteplioğlu ilçe başkanlığına seçildi.

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 100. Yıl Kapalı Spor Salonu'nda yapılan kongreye, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, AK Parti Antalya Milletvekilleri Mevlüt Çavuşoğlu,Sadık Badak ve Gökçen Özdoğan Enç,İl Başkanı Mustafa Köse, İl Kadın Kolları Başkanı Nezihe Yoldan Tezcan, İl Yönetim Kurulu üyeleri, il kadın ve gençlik kolları yöneticileri, Akseki İlçe Başkanı Mehmet Özdilek, AK Partili Belde Belediye Başkanları, İl Genel Meclis üyeleri ile partililer katıldı.

Ercan Mekteplioğlu başkanlığında seçilen yönetim kurulunda, Hüseyin Özdemir, Yusuf

Halimoğlu, M.Tayyar

Işık, Alpaslan Avcı, Hayri Yüksel, SüIeyman Güneş, Hulusi Öz, Emre Uluçay, Mııstafa Uslu, Hasan Öz, Hüseyin Işık, Basri Gümüş, Rıza Özyer, Mahmut Şeker, Hasan Ali Öz, Fahri Şaşmaz, Ahmet Atçı, Yasemin Şahin, Mustafa Demir, Muharrem İnce, Bayram Deniz, Abubekir Aytar, Hasan Öz,

Raziye

Çolak, Hüseyin Çekiç, Mesut Erdem, Fettah Aytekin, Alpaslan Deniz ve Nail Gök yer aldı.

Genel Kurul'da faaliyet ve denetleme kurulu raporlarının hem önceki hem de yeni yönetimde görev alan Mustafa Uslu tarafından okunmasının ardından AK Parti İlçe Başkanı Nejat Tığlı, AK Parti Antalya Milletvekilleri adına Hüseyin Samani, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta ve Başkan adayı Ercan Mekteplioğlu birer konuşma yaptılar.

Genel kurulun açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Nejat Tığlı; görev sürelerinde AK Parti iktidarı tarafından Manavgat'a bir çok hizmetin getirildiğini belirterek;

inşaatı devam etmekte olan

Naras Barajı, hastane ek bina inşaatı, Bölge Trafik İstasyonu'nun son durumları hakkında bilgi verdi. Tığlı, yıllardır

atıl durum da olan emniyet ek hizmet binası inşaatının 2012 yatırım planına alındığına değinerek bina bittiği zaman pasaport şube, trafik tescil şube, Cumhuriyet polis karakolu merkezi ve toplantı salonları, sosyal tesislerin olduğu bir ünite haline geleceğini ifade etti. Tığlı, Ak Parti'nin çalışmaları ile adeta Manavgat'ı şantiye haline çevirmiş durumda olduğunu belirtirken nedense bazı çevrelerin bunu duymak, görmek istemediğini söyledi.

YAPILAN HİZMETLERİ ANLATTI

Kongreye katılan Antalya Milletvekilleri adına konuşan Hüseyin Samani ise 2002 yılında başlayan Ak Parti iktidarının bugüne kadar yaptığı hizmetleri anlattı. Avrupa'da yaşanan ekonomik krize de değinen Samani, Türkiye'nin 2002 yılı ekonomisi ile bugünün

güçlü ekonomisini Avrupa ekonomisiyle kıyaslayarak örneklerle hükümetin ekonomide yaptığı uygulamaları, aldığı önlemleri anlattı. Samani, Türkiye'nin artık insansız hava aracı üreten duruma geldiğini belirttiği konuşmasında deniz kuvvetlerine Heybeli ada ve Büyük Ada adında 2 adet savaş gemisinin denizlerde yüzer hale geldiğini söyledi.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse de, teşkilatçılığının zor olduğunu, meşakkatli bir çalışma gerektirdiğini ifade etti.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta ise ilçe kongresinin hayırlı olmasını diledi.

Ercan Mekteplioğlu da konuşmasında,

"Tarih 26 Mart 1999 günlerden Cuma… Pınarhisar Cezaevine doğru yola çıkarken Üsküdar'da evinin önünde toplanmış vatandaşlara seslendi;

'Bu bir veda değil… İnşallah bitmeyen şarkının besteleri içindeki bir dudaktır' dedi.

Umudunu bir an olsun kaybetmedi. Bir an bile karamsarlığa kapılmadı. Bir an bile başını öne eğmedi ve Pınarhisar Cezaevinde merhum üstad Necip Fazıl Kısakürek'in dizeleri hislerine tercüman oldu. O şarkı orada bitmedi. İstanbul'da yükselen o şarkı milyonlarca insanın

hep bir ağızdan ve gönülden söylediği Kardeşlik Türküsüne dönüştü.

O şarkı bütün Türkiye'yi sardı.O şarkı gönülleri, yürekleri birleştirdi.O Şarkı heyecan oldu, aşk oldu, sevda oldu..

Ben o şarkıyı bizimle birlikte söyleyen herkesi selamlıyorum. Herkes şunu bilsin ki AK Parti bir takım. Şer odaklarının, derin güçlerin, lobilerin değil, bizatihi Türk Milletinin partisidir. AK Parti hizmet siyasetinin, birlik siyasetinin, insan odaklı siyasetin yegane adresidir. AK Parti Ertuğrul Gazi'nin 'İnsanı yüceltki devlet yücelsin' emrini düstur edinenlerin partisidir" ifadelerini kullandı. - ANTALYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel AK Parti Manavgat İlçe Teşkilatı 4. Olağan Kongresi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • CHP, İvrindi'de aday listesini teslim etmedi
  21 Şub CHP, İvrindi'de aday listesini teslim etmedi

  CHP'nin İvrindi ilçesinde belediye başkanı ve belediye meclisi üyelerine ilişkin aday listesi, süresinde İlçe Seçim Kuruluna teslim edilmediği için yerel seçimlere katılamayacak. İvrindi Belediye Başkan adayı Ali Kundakçı, CHP İvrindi İlçe Başkanı Ayhan Arslanbey'e tepki gösterdi. CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı ise aday listelerinin seçim kurullarına tesliminin ilçe başkanlarının sorumluluğunda olduğunu belirtti ve ittifak görüşmelerinin sürdüğünü açıkladı.

 • Bodrumsporlu Milli Sporcular Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonasında 14 Madalya Kazandı
  21 Şub Bodrumsporlu Milli Sporcular Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonasında 14 Madalya Kazandı

  Yalova'da düzenlenen Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonasında Bodrumsporlu milli sporcular 8 altın, 4 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı. Sporcuların başarılarından dolayı mutlu olduklarını ifade eden Branşlardan Sorumlu Asbaşkan Fatih Öztarakçı, Bodrumspor'un genç yetenekleri geliştirerek başarı göstermek için çalıştığını belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afyonkarahisar'da vatandaşlara seslenecek
  21 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afyonkarahisar'da vatandaşlara seslenecek

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri programı çerçevesinde Afyonkarahisar'da gerçekleştirilecek mitingde vatandaşlara seslenecek. Mitingin saat 14.00'da başlaması bekleniyor. Alanda geniş güvenlik önlemleri alınırken, cadde ve sokaklar araç trafiğine kapatıldı. Vatandaşlar detaylı bir aramadan geçerek alana giriş yapabilecekler.

 • TÜGİAD Ankara Şubesi Yüz Yüze Söyleşileri İkincisi Gerçekleştirildi
  21 Şub TÜGİAD Ankara Şubesi Yüz Yüze Söyleşileri İkincisi Gerçekleştirildi

  Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi tarafından düzenlenen 'Yüz Yüze' söyleşilerinin ikincisi gerçekleştirildi. Söyleşinin konukları TÜGİAD Başekonomisti Doç. Dr. Mehmet Levent Yılmaz ve TÜGİAD Politika Danışmanı Metehan Demir oldu. Söyleşide ekonomi ve siyaset konuları ele alındı.

 • Hulusi Akar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti
  21 Şub Hulusi Akar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti

  TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve önceki dönem Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti. Ziyarette Denizli'nin yatırımları ve başarıları konuşuldu.

 • İş Adamı Sıtkı Polat İYİ Parti'den İstifa Etti
  21 Şub İş Adamı Sıtkı Polat İYİ Parti'den İstifa Etti

  İş adamı Sıtkı Polat, İYİ Parti'den hem kurucular kurulu üyeliğinden hem de partiden istifa ettiğini açıkladı. Polat, partinin merkez sağı toparlayamadığını belirterek istifa ettiğini duyurdu.

 • Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk yarışı olan Sarıkamış Rallisi başlıyor
  21 Şub Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk yarışı olan Sarıkamış Rallisi başlıyor

  Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk yarışı olan Sarıkamış Rallisi, 23-25 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek. Oyman Atabay 2024 sezonunun ilk yarışı, 23 Şubat Cuma günü saat 17.30'da Kars Kalesi önünde düzenlenecek start seremonisi ile başlayacak. Ekipler, rallinin ikinci ve üçüncü gününde saat 08.00'de başlayacak yarışlarda 6 özel etapta mücadele edecek. Sarıkamış Rallisi, 25 Şubat Pazar günü saat 13.20'de Duja Chalet önündeki finiş podyumunda düzenlenecek ödül töreniyle tamamlanacak.

 • Bölgesel kalkınma projeleriyle şehirlerin cazibe merkezi haline gelmesi hedefleniyor
  21 Şub Bölgesel kalkınma projeleriyle şehirlerin cazibe merkezi haline gelmesi hedefleniyor

  Bölgesel kalkınma projeleri kapsamında üreten şehirlerin oluşturulması, insanların sosyal yaşamının geliştirilmesi ve şehirlerin cazibe merkezi haline gelmesi amacıyla çok sayıda proje desteklenecek. Bakanlık bütçesinden ve yerel paydaşlar tarafından kalkınma ajanslarına aktarılan kaynaklarla yürütülen mali ve yenilikçi destek programları, güdümlü projeler ve bölge planlarında belirlenen öncelikler hayata geçirilecek. Üreten şehirler programıyla Adana, Antalya, Balıkesir, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Manisa, Mersin, Sakarya ve Tekirdağ'ın uluslararası alanda rekabetçi bir üretim yapısına kavuşması hedefleniyor.

 • Siyasi Partiler Yerel Seçimlerde 26 Milletvekilini Belediye Başkan Adayı Gösterdi
  21 Şub Siyasi Partiler Yerel Seçimlerde 26 Milletvekilini Belediye Başkan Adayı Gösterdi

  Yerel seçimlerde siyasi partiler tarafından 26 milletvekili belediye başkan adayı olarak gösterildi. İYİ Parti 7, CHP ve Saadet Partisi 5'er, AK Parti ise 4 milletvekili ile yarışacak. Geçici aday listeleri 23 Şubat'ta ilan edilecek.

 • İzmir'de Ata Tohumu Üretimi Yapan Ahmet Özdemir, Türkiye'nin Dört Bir Yanına Ücretsiz Gönderiyor
  21 Şub İzmir'de Ata Tohumu Üretimi Yapan Ahmet Özdemir, Türkiye'nin Dört Bir Yanına Ücretsiz Gönderiyor

  İzmir'de yaşayan Ahmet Özdemir, toprağa olan ilgisiyle ata tohumu üretimine başladı ve elindeki çeşitli meyve ve sebze tohumlarını Türkiye'nin dört bir yanına ücretsiz olarak gönderiyor. Özdemir, yerel tohum hareketine destek vererek, coğrafyamızın zengin çeşitliliğini herkese ulaştırmayı hedefliyor.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçeleme Strateji Belgesi ve Eylem Planı'nı açıkladı
  21 Şub Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçeleme Strateji Belgesi ve Eylem Planı'nı açıkladı

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçeleme Strateji Belgesi ve Eylem Planı'nı hazırladıklarını belirterek, "İki yıllık çalışmalarımız sonucunda hazırladığımız Eylem Planımız ile öncelikle Türkiye'de Kadın Erkek Eşitliğine...

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Hatay'da kent uzlaşısı sağlayacağız
  21 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Hatay'da kent uzlaşısı sağlayacağız

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay'da kent uzlaşısı sağlamak için temaslar yaptıklarını belirtti. Özel, seçimde Hatay'ın AK Parti'ye muhalif oylarının CHP'ye kazandıracağını düşündüğünü ifade etti. Ayrıca, Lütfü Savaş'ın seçimi kazanması durumunda Hatay'ın kazanacağını ve 1 Nisan günü Hatay'ı AK Parti'ye emanet etmek yerine Lütfü Savaş'a emanet etmeyi tercih edeceğini söyledi.


Advertisement