Akdağmadeni İlçesinde Öğrenciler Kitap Okudu - Son Dakika
Yerel

Akdağmadeni İlçesinde Öğrenciler Kitap Okudu

Akdağmadeni İlçesinde Öğrenciler Kitap Okudu

Akdağmadeni ilçesinde 52. Kütüphaneler Haftası dolayısıyla kitap okuma etkinliği düzenlendi.

31.03.2016 16:50

Akdağmadeni ilçesinde 52. Kütüphaneler Haftası dolayısıyla kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Akdağmadeni Halk Kütüphanesi tarafından düzenlenen kitap okuma etkinliğinde öğrenciler bir saat kitap okudu. Akdağmadeni Halk Kütüphanesi Müdürü Mehmet Ünver, kitapların bilime giden yol olduğunu belirterek, " Çağımızın buluşlarını kitap, dergi, gazete gibi yayın organlardan izleriz. Okuduğumuz kitaplar, dergiler, gazeteler bilgilerimizi arttırır" dedi.

Mart ayının son Pazartesi günü ile başlayan haftanın kütüphaneler haftası olarak kutlandığını ifade eden Ünver, "Hafta süresince kitapların önemi kütüphanelerin geliştirilmesi ve kütüphaneciliğin sorunları dile getirilir. Eğitim bilim sanatın kısaca insanlığın temeli kitaba dayanır. Bu nedenle kitapsız bir dünya asla düşünülemez insanlar için bu kadar değerli olan kitaplar kütüphanelerde korunur ve araştırmacıların, öğrencilerin, tüm insanların hizmetine sunulur. Günümüzde uygarlık çok gelişmiştir. Radyo, televizyon, bilgisayar, internet gibi iletişim ve bilgilenme araçları çok gelişmiştir. Ne kadar gelişse yaygınlaşsa da bunların hiç biri kitapların yerini tutmaz" diye konuştu.

Ünver, haftanın amacının öğrencilerde okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek, kitap sevgisini artırmak öğrencilerin kitaplardan daha çok yararlanmalarını sağlamak olduğunu sözlerine ekledi. - YOZGAT

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Akdağmadeni İlçesinde Öğrenciler Kitap Okudu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement