Aslan, Kutlu Doğum Haftası Etkinliğine Katıldı - Son Dakika

Aslan, Kutlu Doğum Haftası Etkinliğine Katıldı

01.05.2016 14:58
Aslan, Kutlu Doğum Haftası Etkinliğine Katıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Kayapınar'da bir lisede organize edilen 'O'nu Anma ve Anlama' konulu Kutlu Doğum Haftası etkinliğine katıldı.

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Kayapınar İlçesi Ali Emiri Anadolu Lisesi tarafından organize edilen O'nu Anma ve Anlama konulu Kutlu Doğum Haftası etkinliğine katıldı.

Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi Orhan Asena Tiyatro Salonunda gerçekleşen etkinliğe; İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan'ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aslan Özdemir ve İhsan Koç, Milli Eğitim Şube Müdürü Necdet Güler, Okul Müdürü Murat Sancar, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Aslan, "Geleceğimiz Yavrularımıza Emanet"

Okul Müdürü Yavuz Özgün'ün teşekkür konuşmalarının ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, "Bugün burada Yüce Rabbimizin, 'Sen olmasaydın âlemleri yaratmazdım' iltifatına mazhar olan ve zülüm ile küfrün haddi aştığı dönemde tüm âlemlerin üzerine güneş gibi doğan Allah Resulünün doğumunu kutlamak üzere toplanmış bulunmaktayız. Hangi makam ve mevkide olursanız olun, hangi meslekte olursanız olun, hangi ortamda olursanız olun eğer yüreğiniz insan sevgisiyle doluysa; o zaman gerçek anlamda mesut yaşamış olursunuz. Değerli öğretmen arkadaşlarım, Diyarbakır sınırlarında yaşayan tüm öğretmenlerimiz; geleceğimiz elinizdeki bu yavrularımıza emanet. Geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerimiz sizlere emanet. Şunu hiçbir zaman unutmayın ki; sevginizi veremediğiniz öğrencilere bilginizi asla veremezsiniz. Biz çocuklarımıza her şeyden önce insanı sevmeyi öğretmeliyiz. Yüreği ve gönlü sevgi dolu bir nesil yetiştirmeliyiz. Bunun yolu da bu yavrularımızı, bu gençlerimizi sevmekten onlara hoşgörülü yaklaşmaktan geçmektedir. Sınıfa girdiğinizde okulun bahçesinden içeri girdiğinizde bir öğrenciyle göz göze geldiğinizde, bir öğrencinin omuzuna elinizi koyduğunuzda Allah rızası için insanlık namına kendi öz kardeşiniz için, kendi yavrularınız için neyi hayal ediyorsanız, nerede olmasını hayal ediyorsanız bu çocuklarımızın da orada olmasını hayal ettiğimiz sürece gerçek anlamda görevinizi yapmış olursunuz. Kendi kardeşlerinize ve yavrularınıza gösterdiğiniz sevgi ve hoşgörüyü bu çocuklarımıza verdiğiniz zaman gerçek görevinizi yerine getirmiş olursunuz. Bu vesile ile bütün öğretmenlerimizin, velilerimizin bu yavrularımızı gelecekte en güzel yerlerde görmesini Yüce Allah'tan diliyorum" şeklinde tamamladı.

Program, konuşmaların ardından öğrenciler tarafından okunan şiirler, Türkçe-Kürtçe ilahiler ve O'nu Anlamak konulu konferansın ardından son buldu.

YORUMLAR
500
Diyarbakır'da Şehit Olan Astsubay Kıdemli Çavuş Oğuzhan Arduç Eskişehir'de Son Yolculuğuna Uğurlandı Diyarbakır'da Şehit Olan Astsubay Kıdemli Çavuş Oğuzhan Arduç Eskişehir'de Son Yolculuğuna Uğurlandı Son dakika haber... Diyarbakır'da müşterilerini dolandırdıkları öne sürülen 6 kuyumcu gözaltına alındı Son dakika haber... Diyarbakır'da müşterilerini dolandırdıkları öne sürülen 6 kuyumcu gözaltına alındı Diyarbakır'da 22 milyonluk kuyumcu vurgununun 6 şüphelisi Adana ve Osmaniye'de yakalandı Diyarbakır'da 22 milyonluk kuyumcu vurgununun 6 şüphelisi Adana ve Osmaniye'de yakalandı
Kaynak: Temsilci

Son Dakika Yerel Aslan, Kutlu Doğum Haftası Etkinliğine Katıldı - Son Dakika

Bu haber Temsilci tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Temsilci tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Temsilci kurumudur.

Advertisement