'Bodrum Halk Süt Projesi'nde Dağıtımlar Devam Ediyor - Son Dakika

'Bodrum Halk Süt Projesi'nde Dağıtımlar Devam Ediyor

12.01.2023 17:18
'Bodrum Halk Süt Projesi'nde Dağıtımlar Devam Ediyor

Bodrum Belediyesi'nin ‘Halk Süt Projesi’nde dağıtımlar devam ediyor. Proje kapsamında son olarak Çırkan Mahallesi’nde 2 ile 5 yaş arasındaki çocuklara, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın da katılımıyla süt dağıtıldı.

Bodrum Belediyesi'nin 'Halk Süt Projesi'nde dağıtımlar devam ediyor. Proje kapsamında son olarak Çırkan Mahallesi'nde 2 ile 5 yaş arasındaki çocuklara, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın da katılımıyla süt dağıtıldı.

Çırkan Mahallesi'nde, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan 'Bodrum Halk Süt Projesi' kapsamında tespit edilen ihtiyaç sahiplerine süt dağıtımı yapıldı. Etkinlikte Başkan Aras'a, Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, Çırkan Mahalle Muhtarı Coşkun Ünlü ve birim müdürleri eşlik etti. Belirli bir takvime göre yürütülen dağıtımlar çerçevesinde Çırkan'da pastörize edilmiş 1 litrelik sütler, koliler halinde ailelere teslim edildi.

Dağıtım sırasında yurttaşlarla sohbet eden Aras, yılda yaklaşık 65 bin litre sütü çocuklarla buluşturduklarını belirtti. Aras, şunları söyledi:

"YARDIM EDEBİLECEĞİMİZ AİLE SAYISINI ÇOĞALTMAYI PLANLIYORUZ"

"Yılda toplam bin 256 çocuğumuza süt dağıtımı yapıyoruz. Onların sağlıklı büyümeleri ve gelişimleri için aynı zamanda ev ekonomisine küçük bir katkı için Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüzle bu projeyi gerçekleştiriyoruz. Bugün de Çırkan Mahallesi'nde süt dağıtımı vesilesiyle ailelerimizle bir araya geldik. Onların dertlerini, ihtiyaçlarını sorduk, çocuklarımızla buluştuk. Bu, yıl boyu süren bir çalışma. Yardım edebileceğimiz aile sayısını çoğaltarak sürdürmeyi planlıyoruz."

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
Misli.com Türkiye Basketbol Ligi Misli.com Türkiye Basketbol Ligi Bodrum Belediyesi'nden Fidan Dikim Etkinliği Bodrum Belediyesi'nden Fidan Dikim Etkinliği Bodrum'da Mahalle İftarları Cevat Şakir'le Başladı Bodrum'da Mahalle İftarları Cevat Şakir'le Başladı

Son Dakika Yerel 'Bodrum Halk Süt Projesi'nde Dağıtımlar Devam Ediyor - Son Dakika


Advertisement