Sinek ve böcek yiyen bitkiler büyük ilgi görüyor - Son Dakika

Sinek ve böcek yiyen bitkiler büyük ilgi görüyor

22.05.2022 08:50

Sinek ve böcek yiyen bitkiler büyük ilgi görüyor Bursalı çiçekçinin yurt dışından getirdiği sinek ve böcek yiyen bitkiler büyük ilgi görüyor.

Sinek ve böcek yiyen bitkiler büyük ilgi görüyor

BURSA - Bursalı çiçekçinin yurt dışından getirdiği sinek ve böcek yiyen bitkiler büyük ilgi görüyor.

Sinekkapan ve böcekkapan bitkisi, Dionaea muscipula familyasından, olan ve sulak alanlarda yetişen, böcek ve örümcekgiller ile beslenen bir bitkiyi Bursalı çiçekçi Murat Karakoç, Hollanda'dan ithal ediyor. İçinde bulunan sıvı sayesinde sinek böcekleri kendine çeken bitki onları kapana düşürerek yiyor. Son dönemde popüler olan çiçek evlerin salonlarında besleniyor. Evdeki böcek ve sinekleri yediği için vatandaşlar tarafından tercih sebebi oluyor. Et yiyen bitkilerin fiyatları ise boyutuna göre 25 ila 300 lira arasında değişen fiyatlarla satılıyor.

Uzun yıllardır çiçek yetiştiriciliği yaptığını ifade eden Murat Karakoç, "Böcek yiyen çiçekleri bataklık bitkisidir. Bu bitkini iyi bakımda gelişimi hızlı oluyor. Bu bitkiler salgıladıkları sıvı sayesinde sinek ve böcekleri kendilerine çekiyor. içine girenleri kapanarak yiyor" dedi.

Sinek ve böcek yiyen bitkilerin talep gördüğünü belirten Ömer Can Karakoç, "Bu bitki bir tür aromatik sıvı salgılıyor. sinek ve böcekler bu sıvıya geliyor. Böceği kapanarak yakalıyor ve yiyor. Bu bitkinin fiyatı 25 ila 300 lira arasında boyutuna göre değişiyor" şeklinde konuştu.

YORUMLAR
500
Muş Alparslan Üniversitesinde yetiştirilen tıbbi ve aromatik bitkilerin hasadına başlandı Muş Alparslan Üniversitesinde yetiştirilen tıbbi ve aromatik bitkilerin hasadına başlandı Çocuklara trafik eğitimi verilen trafik parklar yoğun ilgi görüyor Çocuklara trafik eğitimi verilen trafik parklar yoğun ilgi görüyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sinek ve böcek yiyen bitkiler büyük ilgi görüyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement