Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Buruciye Şiir Akşamları Büyük İlgi Gördü - Son Dakika

Buruciye Şiir Akşamları Büyük İlgi Gördü

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sivas Belediyesi, Hayat Ağacı Derneği, Sultanşehir Kültür ve Sanat Derneği ile Buruciye Yayınları Tarafından Organize Edilen 'Buruciye Şiir Akşamları' Adlı Programın İkincisi Düzenlendi. Büyük İlgi Görün Gecede 22 Şair, Kendi Eserlerini Seslendirdi.

Buruciye Şiir Akşamları Büyük İlgi Gördü
11.12.2007 - 14:23,

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sivas Belediyesi, Hayat Ağacı Derneği, Sultanşehir Kültür ve Sanat Derneği ile Buruciye Yayınları tarafından organize edilen 'Buruciye Şiir akşamları' adlı programın ikincisi düzenlendi. Büyük ilgi görün gecede 22 şair, kendi eserlerini seslendirdi.

Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan gecenin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Sami Aydın, belediye olarak kültürel faaliyetlerde de bulunduklarını belirterek, "Biz belediye olarak göreve geldiğimiz günden itibaren her alan yenilik ve her işte başarı sağlamak için gayret gösteriyoruz. İlk yıllarımızda öncelik sırasına göre şehirde yapılacak işlerin planlamasını yaptık. Acil alt yapı çalışmalarını tamamladıktan sonra sosyal ve kültürel alanda da diğer alanlarda olduğu gibi köklü projeleri devreye koymaya çalıştık. Şiir akşamları da kültürel aktivitelerimiz arasında yer alan bir organizasyondur. Yurdumuzun dört bir yanından gelen, bir birinden usta kalemler bugün Sivas'ı şiire doyuracaktır" dedi.

Yapılan konuşmanın ardından geceye davet edilen Prof. Dr. Hüseyin Akkaya, Prof. Dr. Nurullah Genç, Doç. Dr. Hicabi Kırlangıç, Yrd. Doç. Dr. Osman Sarı, Adem Turan, Mevlana İdris, Recep Garip, Recep Garip, Yavuz Bülent Bakiler, Özcan Ünlü, Cumali Ünaldı Hasannebioğlu, Cevak Akkanat, Şaban Abak, Tayyip Atmaca, Müştehir Karakaya, Bahattin Karakoç, Mustafa Uçurum, Alim Yıldız, Berat Demirci ve Bilal Tırnakçı isimli 22 şair, kendi eserlerini seslendirdi.

Gece, Başkan Aydın'ın şairlerle hatıra fotoğrafı çektirmeleri ile tamamlandı.

(İG-SE-Y)

11.12.2007 14:20 TSİ

Kaynak: İHA
YORUMLAR

Son Dakika Yerel Buruciye Şiir Akşamları Büyük İlgi Gördü - Son Dakika


Advertisement