Çorum Belediyesi'nden Kemal Tahir'i Anlatan Eser - Son Dakika

Çorum Belediyesi'nden Kemal Tahir'i Anlatan Eser

26.12.2013 19:43
Çorum Belediyesi'nden Kemal Tahir'i Anlatan Eser

Yazar Kemal Tahir'in hayatı, eserleri ve düşünce yapısının ele alındığı "Türkiyeli Bir Aydın, Kemal Tahir" adlı kitap yayımlandı.

Çorum Belediyesince hazırlanan "Türkiyeli Bir Aydın, Kemal Tahir" adlı kitabın yayımlandığı bildirildi.

Çorum Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, belediyenin kentin kültürel yaşantısına önemli katkılar sunduğu ifade edilerek, bu kapsamda yazar Kemal Tahir'i anlatan yeni bir kitap hazırlandığı belirtildi.

"Türkiyeli Bir Aydın, Kemal Tahir" adlı kitabın, Kent Arşivi sorumlusu İrfan Yiğit tarafından hazırladığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Çorum Belediyesi Kent Arşivi Sorumlusu İrfan Yiğit tarafından Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam Felsefesi Bilimdalı'nda Yüksek Lisans tezi olarak hazırlanan eser, Çorum Belediyesi Kültür Yayınları arasında yayın hayatına kazandırılmıştır. 1944-1949 yılları arasında eski Çorum Cezaevinde kalan Kemal Tahir, cezaevi günlerinde Üçlemeler olarak bilinen Köyün Kamburu, Büyük Mal ve Yedi Çınar Yaylası romanlarında Çorum'daki o dönemin yaşam tarzını anlatmaktadır. Yerlilik anlamında özgün bir şahsiyet olan Kemal Tahir'in hayatı, eserleri ve düşünce yapısının ele alındığı eserde, Kemal Tahir'in Türk demokrasi tarihine olan katkıları da incelenmektedir."

Bugüne kadar Çorum Belediyesince 103 eserin yayınlandığı belirtilen açıklamada, söz konusu eserlerin, Kent Arşivi'nden ücretsiz olarak temin edilebileceği kaydedildi. - Çorum

YORUMLAR
500
Bayram öncesi mezarlıklar bakıma alındı Bayram öncesi mezarlıklar bakıma alındı Geleceğin güreşçileri, spor okullarında yetişiyor Geleceğin güreşçileri, spor okullarında yetişiyor Efeler Belediyesi Tenis Turnuvası'nda Ödüller Sahiplerini Buldu Efeler Belediyesi Tenis Turnuvası'nda Ödüller Sahiplerini Buldu
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Çorum Belediyesi'nden Kemal Tahir'i Anlatan Eser - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement