Marmaris'te Deniz Çekildi, Tekneler Karaya Oturdu - Son Dakika

Marmaris'te Deniz Çekildi, Tekneler Karaya Oturdu

23.02.2015 11:02
Marmaris'te Deniz Çekildi, Tekneler Karaya Oturdu

Marmaris'te deniz suyunun çekilmesi nedeniyle bazı tekneler karaya oturdu.

Marmaris'te deniz suyunun çekilmesi nedeniyle bazı tekneler karaya oturdu.

İlçede Karacasöğüt, Orhaniye ve Hisarönü mahallelerinde deniz suyunun 5 metre kadar çekilmesi, bölge halkının şaşkınlık yaşamasına neden oldu. Çekilme nedeniyle Karacasöğüt Mahallesi'nde bazı kayık ve teknelerin karaya oturması dikkati çekti.

Karacasöğüt'te yaşayan Onur Deniz, deniz kenarına indiklerinde denizin çekildiğini gördüklerini söyledi. İlk defa böyle bir manzarayla karşılaştıklarını anlatan Deniz,  "Daha önce de çekilmeler olmuştu ancak bu kadar değildi. Uzmanların araştırma yaparak bunun neden kaynaklandığını açıklamalarını bekliyoruz" dedi.

Bölgenin deprem kuşağı üzerinde bulunduğuna işaret eden mahalle sakinlerinden Adnan Yücel ise çekilmenin kaygıya neden olduğunu dile getirdi. Yücel, Gökova Körfezi'nde çok sayıda deprem olduğunu, çekilmenin de depremin habercisi olduğundan endişe duyduklarını kaydetti.

Bölgede araştırmalar yapan jeofizik yüksek mühendisi Hakan Beyaz ise çekilmenin jeolojik bir hareket olmadığını bildirdi. Benzer çekilmelere mevsim değişikliklerinde hemen her sene şahit olduklarını ifade eden Beyaz, "Deniz çekilmesi atmosfere bağlı olarak gelişen hareketlerdir. Çekilmenin depremle bir ilgisi yok" diye konuştu.

YORUMLAR
500
Katar ve Azerbaycan'ın Marmaris'e gönderdiği yangın söndürme ekipleri ülkelerine uğurlandı Katar ve Azerbaycan'ın Marmaris'e gönderdiği yangın söndürme ekipleri ülkelerine uğurlandı Marmaris yangınında görev alan TOMA'lar uğurlandı Marmaris yangınında görev alan TOMA'lar uğurlandı Başkan Oktay, Kılıçdaroğlu'na yangın raporu sundu Başkan Oktay, Kılıçdaroğlu'na yangın raporu sundu
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Marmaris'te Deniz Çekildi, Tekneler Karaya Oturdu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement