Doğum Sonrasında Ölen Kadının Yakınlarının Doktoru Darpetmesi - Son Dakika

Doğum Sonrasında Ölen Kadının Yakınlarının Doktoru Darpetmesi

14.08.2013 18:10
Doğum Sonrasında Ölen Kadının Yakınlarının Doktoru Darpetmesi

Sağlık Sen Hakkari Şubesi, Yüksekova Devlet Hastanesinde görevli Kadın Doğum Uzmanı Dr. Soner Pul'un hasta yakınları tarafından darp edilmesini kınadı

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışlanları Sendikası (Sağlık-Sen) Hakkari Şubesi, Yüksekova Devlet Hastanesinde görevli Kadın Doğum Uzmanı Dr. Soner Pul'un hasta yakınları tarafından darp edilmesini yaptığı basın açıklamasıyla kınadı.

Sağlık-Sen Hakkari Şubesi üyeleri, Yüksekova Devlet Hastanesinde doğum yaptıktan sonra hayatını kaybeden kadının yakınları tarafından darbedilen doktor Soner Pul'a yapılan saldırıya tepki gösterdi.

Hakari İl Sağlık Müdürlüğü önünde bir araya gelen sağlık çalışanları adına açılamayı okuyan Şube Başkanı Veysel Çiftçi, Pul'a yapılan saldırıyı kınadıklarını belirtti.

Çiftçi, "Bu son olay da göstermektedir ki, toplumsal şiddet bugün akıl almaz boyutlara ulaşmıştır. Sağlıkta ve genel anlamda şiddete neden olan psiko-sosyal faktörleri önlemek ve caydırıcı tedbirleri alma gerekliliğini bir kez daha ortaya koymuştur. Doktor Pul'a yapılan bu saldırıyı kınıyor, kendisine acil şifalar diliyor, şiddet mağduru tüm sağlık çalışanlarının yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz" dedi. - Hakkari

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Doğum Sonrasında Ölen Kadının Yakınlarının Doktoru Darpetmesi - Son Dakika


Advertisement