Dünya Çevre Günü - Son Dakika

Dünya Çevre Günü

05.06.2014 12:33
Dünya Çevre Günü

Zonguldak'ta tören düzenlendi.

Zonguldak'ta, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Valilik önünde gerçekleştirilen törende, Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Öztürk, burada yaptığı konuşmada, 7 milyar nüfusa sahip dünyanın, doğal kaynaklar üzerine büyük bir baskı oluşturduğunu söyledi.

Çevre sorunlarının, evrensel bir boyut kazandığını vurgulayan Öztürk, şöyle konuştu:

"Bugün, dünyamızın havası, suyu, toprağı hızla kirleniyor, denizleri çöplüğe dönüşüyor, ormanları ve canlı türleri hızla yok oluyor. Sonuçları doğrudan canlı hayatını etkileyen bu sorunlar, sadece devletlerin değil, birey olarak tek tek hepimizin üzerinde düşünmesi gereken hayati bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Ortak soruna ortak çözüm anlayışıyla, ülkemizdeki tüm kurumların bu sorunların çözümünde aktif görev alması gerekmektedir. Özellikle doğal kaynakları kullanırken, tasarruflu davranıp daha az kaynak kullanmak, kirletmeden kullanmak ve korumak zorundayız. Unutmayalım ki, kirletmeden korumak temizlemekten daha ekonomik ve ucuzdur."

Daha sonra çevre andı okundu ve Devrek Bandosu konser verdi. - Zonguldak

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Tablet almak için para biriktirdiği kumbarayı yanlışlıkla çöpe attı Tablet almak için para biriktirdiği kumbarayı yanlışlıkla çöpe attı Zonguldak'ta uyuşturucu operasyonu: 1 gözaltı Zonguldak'ta uyuşturucu operasyonu: 1 gözaltı Geleceğin futbolcularını yetiştiriyorlar Geleceğin futbolcularını yetiştiriyorlar

Son Dakika Yerel Dünya Çevre Günü - Son Dakika


Advertisement