Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Yenişehir Gelincik Tepesi'nde Çevre Temizliği Etkinliği - Son Dakika

Yenişehir Gelincik Tepesi'nde Çevre Temizliği Etkinliği

Dünya Temizlik Günü dolayısıyla Mersin Yenişehir Belediyesi öncülüğünde Gelincik Tepesi’nde çevre temizliği yapıldı. Toplanan çöpler, Yenişehir Belediyesi'nin Sıfır Atık Projesi kapsamında geri dönüşüme kazandırılırken; Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, çevre temizliğine katılan tüm gönüllülere teşekkür etti.

17.09.2022 - 16:44,

Dünya Temizlik Günü dolayısıyla Mersin Yenişehir Belediyesi öncülüğünde Gelincik Tepesi'nde çevre temizliği yapıldı. Toplanan çöpler, Yenişehir Belediyesi'nin Sıfır Atık Projesi kapsamında geri dönüşüme kazandırılırken; Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, çevre temizliğine katılan tüm gönüllülere teşekkür etti.

Yenişehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Dünya Temizlik Günü'nde çevre temizliği etkinliği düzenledi. Gelincik Tepesi'nde düzenlenen etkinliğe, sivil toplum kuruluşları ve okullardan çok sayıda gönüllü katıldı.

Doğadan toplanan çöpler tiplerine göre ayrıştırıldı ve geri dönüşüme kazandırıldı. En çok çöp toplayan üç kişiye Gelincik Tepesi'nde yamaç paraşütü uçuşu hediye edildi.

Etkinliğe katılan gönüllüler, düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

-Hacı Kardaş: "Yenişehir Belediyesi desteğiyle bugün birlikte temizlik yapmak için toplandık. Temizlik aslında erken yaşlarda kazanılması gereken bir alışkanlık. Bu tarz etkinliklerin yapılması, farkındalık oluşması önemli ama bunun temelde eğitimle olması lazım. Temelli bir değişim sağlamayız ama burada çöp temizliği yapan biri yere çok atmama farkındalığı da kazanacak. O yüzden bu etkinlikler de önemli."

- Kadir Kara: "Bugün doğadaki çöpleri topladık. Buradaki çöpler de bizim,  bu etkinliği çok sevdim. Biz sürü çöp atmışlar, bir sürü şişe atmışlar, poşetler gördüm. Çöpleri,  poşetleri çöpe atsınlar. Doğaya zarar vermesinler bir de doğaya ağaç diksinler."

-Emine Güven: "Çavuşlu İlkokulu olarak geldik, dün okulumuzu temizledik, bugün de buradayız. Bu konuda duyarlı çocuklar yetiştirmek istiyoruz. Güzel bir etkinlik oldu, yorulduk ama değdi. Çok kirletiyoruz. Daha temiz ve daha güzel bir dünyayı çocuklarımıza bırakmaya ve farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz."

-Ayşe Öz: "Biz Toplum Gönüllüleri olarak farkındalık yaratmak için geldik. Bunun hissi farklı, hem kendinize hem de çevreye fayda sağlamış oluyorsunuz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Yenişehir Gelincik Tepesi\'nde Çevre Temizliği Etkinliği
Kaynak: ANKA
YORUMLAR

Son Dakika Yerel Yenişehir Gelincik Tepesi'nde Çevre Temizliği Etkinliği - Son Dakika


Advertisement