Genital Estetik Sağlıklı Yaşamın Kapılarını Açıyor - Son Dakika

Genital Estetik Sağlıklı Yaşamın Kapılarını Açıyor

25.06.2013 11:30
Genital Estetik Sağlıklı Yaşamın Kapılarını Açıyor

Değişen ve gelişen yaşam şartları ile birlikte günümüzde kadınlar sosyal hayatın her alanında çok daha fazla yer alıyor.

Değişen ve gelişen yaşam şartları ile birlikte günümüzde kadınlar sosyal hayatın her alanında çok daha fazla yer alıyor ve kendileri ile daha çok ilgileniyor.

Tıp alanında yaşanan gelişmeler, yaşam kalitesinin artmasına yardımcı oluyor. Böylece eskiden gereksiz olduğu düşünülen pek çok operasyon ve tedavi yöntemi başarı ile uygulanıyor. Yaşadığımız çağda kadınların her açıdan dış görünümlerine ve güzelliklerine önem verdiğini, her zaman için kendilerini daha mutlu ve rahat hissedebilecekleri cerrahi işlemleri talep ettiklerini belirten Özel Medline Aydın Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Kamil Kurt, son dönemlerde sıkça uygulanan genital estetik ile ilgili bilgilendirdi.

Mutlu bir birlikteliğin ilk şartlarından birinin mutlu bir cinsel yaşam olduğuna işaret eden Kamil Kurt, "Mutlu cinsel yaşam için bireylerin kendilerine olan saygıları ve özgüvenleri çok önemlidir. Günümüzde bayanların cinselliklerinin daha çok farkına varmaları ve cinselliği yaşamak istemeleri doğal olarak genital estetik konusuna bayanların bakış açısını değiştirmiştir. Genital estetik bazen tıbbi bir zorunluluk bazen tamamen estetik, bezen de hem tıbbi zorunluluk hem de estetik amaçla yapılıyor. Hangi amaçla olursa olsun genital estetik operasyonları kadınların yaşam kalitesini arttırıyor. Ayrıca operasyonlardan sonra iyileşme sürecinin de son derece hızlı oluyor. Ameliyattan sonra pansumanların düzenli olarak yapılması ve 1-1,5 ay süresince cinsel ilişkiden uzak durulması gerekiyor" dedi.

Tıbbi zorunluluk nedeniyle yapılan operasyonlara değinen Kurt, "Zor doğumlar veya doku elastikiyetinin kaybolması ile mesane(idrar torbası) rectum (kalın barsak) ve uterusun(rahim) kısmen veya tamamen sarkması sonucu; ağrı, kabızlık, sık idrara çıkma, basınç hissi ve dışarı çıkan organlarda erozyon ve kanama şikayetleri oluşur. Bu gibi durumlarda idrar kaçırmaya yönelik ameliyatlar, mesane rectum ameliyatları, uterus sarkma ameliyatları ve vagina genişletme ameliyatları yapılır" diye konuştu.

Estetik operastonlar konusunda da uyarılarda bulunan Kurt, "Estetik amaçlı yapılan operasyonlar; Kadının kendini iyi hissetmesini sağlayan her türlü tedavi ve operasyonun tıbbi olduğunu vurgulayan Dr. Kamil Kurt estetik amaçlı yapılan operasyonları sıralıyor. Vagen yaşlılık, zor doğumlar ve jinekolojik müdahale sonucunda genişler, bu kalıcı bir durumdur. Geniş ve kavrama yeteneği azalmış vagen hem kadında, hem de erkekte cinsel isteksizliğe yol açar. Gevşek vagen sendromu olarak adlandırılan bu durum, ilişkiden zevk almama ve vagenden hoşnutsuzluk yaratan ses gelmesi gibi şikayetlere neden olur. Bu tür durumlarda yapılan vajinanın daraltılması operasyonları ile sorunlar kolaylıkla giderilir. Bu tür operasyonlar, daha önce doğum yapmamış, hatta bekar olan bayanlarda da yapılabilir. Normal doğum esnasında uygulanabilecek olan kesi, cinsel ilişkide ağrı, cinsel isteksizlik ve cinsel tatminsizlik problemleri ortaya çıkabilir. Ayrıca kötü görünümlü bir vajina kişide özgüven eksikliğine, eşinden utanmaya ve cinsel ilişkiden kaçınmaya yol açabilir. Genital estetik bu tür problemleri başarılı bir şekilde çözer. Bazı bayanlarda labium minoralar yapısal olarak normalden uzun, geniş, düzensiz şekilli veya asimetrik olabilir. Bu tür problemlerde cinsel ilişki sırasında ağrı; aşırı terleme sonucu infeksiyon(vulvit) özellikle genç kızlarda bluejean ve bikini gibi dar giysilerde dışarı sarkması ve elbiseye sıkışarak ağrıya neden olması, estetik açıdan asimetri ve şekil bozukluğuna neden olur. Labiaplasty operasyonu daha önceden doğum yapmamış kişilere ve bakirelere de uygulanabilir. Klitorisin normalden iri ve büyük olması kişilerde psikolojik olarak olumsuz etkiler yapabilir. Cinsel güveni azaltıp kişinin cinsel ilişki sırasında tam olarak kendini verememesine ve partnerine karşı bir takım utanmalara yol açabilir. Kliteroplasti operasyonları; bu bölgenin anatomik olarak daha iyi görünmesini ve kişinin cinsel yönden kendisine olan güveninin artmasına yardımcı olur. Yaşlanmaya bağlı olarak dış genital bölgedeki organlarda yağ dokusu azalabilir. Bu gibi durumlarda kişinin değişik bölgelerinden 'liposuction' benzeri bir işlemle alınan bir miktar yağ dokusu bu alanlara enjekte edilerek dış görünüm düzeltilebilir.G noktası büyütme operasyonları: Hafif anestezi altında bir kaç dakika süren bir işlemle, G noktasına verilen dolgu maddeleri ile bu alan genişletilerek cinsel ilişkide hazzın artışı sağlanabilir. Bekaretin cerrahi operasyonla tekrar kazandırılması amacıyla hymenoplasti ameliyatları gerçekleştirilebilir. Ameliyat 3-5 dakika süren oldukça kolay bir operasyondur" şeklinde konuştu. - AYDIN

YORUMLAR
500
Vali Aksoy Kuşadası'nda çalışmaları yerinde inceledi Vali Aksoy Kuşadası'nda çalışmaları yerinde inceledi Turunçgillerde Harnup Güvesi'ne dikkat Turunçgillerde Harnup Güvesi'ne dikkat Son dakika! Söke'deki kazada 13 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti Son dakika! Söke'deki kazada 13 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Genital Estetik Sağlıklı Yaşamın Kapılarını Açıyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement