Fadıloğlu, Teknofest yarışmacılarını ve ailelerini ağırladı - Son Dakika

Fadıloğlu, Teknofest yarışmacılarını ve ailelerini ağırladı

07.10.2021 12:09
Fadıloğlu, Teknofest yarışmacılarını ve ailelerini ağırladı

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Teknofest'te yarışarak önemli başarılar elde eden öğrencileri ve ailelerini öğlen yemeğinde ağırladı.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Teknofest'te yarışarak önemli başarılar elde eden öğrencileri ve ailelerini öğlen yemeğinde ağırladı. Öğrencileri tebrik eden Fadıloğlu, "Seçilmiş öğrencilerimizin önünü daha da açmamız lazım. Bu açıdan tüm imkanlarımız, öğrencilerimizin emrine açıktır" dedi.

Dülük Tabiat Parkı içerisinde bulunan Göl Kafe Restoran'da düzenlenen öğlen yemeği programına; Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Bilim Şehitkamil'de eğitim gören ve Teknofest'te düzenlenen; Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç, Elektronik Frenleme Modülü Olan Bebek Arabası, Cankurtaran Botu, Çizgi İzleyen Robot Yarışması ve Bilim Şehitkamil adına Teknofest'te yapılan atölye çalışmalarına katılım sağlayan öğretmen ve öğrencileri tebrik eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, öğretmenleri ve öğrencileri çeşitli armağanlarla ödüllendirdi.

"Önümüzdeki yıl için şimdiden start vermeniz lazım"

Programda konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, "Bugün burada bulunan seçilmiş öğrencilerimizin önünü daha da açmamız lazım. Öğrencilerimizin daha da ileriye koşmalarını sağlamamız lazım. Bu açıdan tüm imkanlarımız, öğrencilerimizin emrine açıktır. Bu konuda hiçbir tereddüttünüz olmasın. Önümüzdeki yıl için şimdiden start vermeniz lazım. Teknofest'e katıldınız. Oradan etkilendiğiniz şeyleri kendi kafanızda geliştirin, hemen projelendirin ve bir an önce hayata geçirmek adına çaba gösterin. İşin finansal boyutunda kafanızda soru işareti olmasın. Yeter ki nitelikli, uygulanabilir projeler olsun. Biz o projelerin tamamen arkasındayız ve bu konuda hiçbir tereddüttünüz olmasın" ifadelerini kullandı.

61 projenin 44 projesi Şehitkamil'den sunuldu

Teknofest'e Gaziantep'ten katılan 61 projenin Şehitkamil ilçesinden katıldığını ifade eden Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, "Geçtiğimiz yıl bildiğiniz üzere Gaziantep olarak bu festivale ev sahipliği yaptık. Geçtiğimiz yıl da hem Gaziantep olarak hem de Şehitkamil olarak çok iyi hazırlandık. Bu yıl da yine çok iyi hazırlandık. Geçtiğimiz yıl en çok proje yapan ilçeydik. Bu yıl da yine İstanbul'dan sonra Gaziantep, 61 projeyle yarıştı. Bu 61 projenin 44 projesi ise Şehitkamil'den sunuldu. Ben bu vesileyle yarışmalara katılan tüm takımlarımızı tebrik ediyorum. Bu takımlarımız ile birebir ilgilenerek, başından sonuna kadar yoğun çaba gösteren değerli öğretmenlerimize ve çocuklarımızın her zaman yanında olan Şehitkamil Belediye Başkanımıza ve en önemli destekçileri olan anne ve babalarında teşekkür ediyorum" diye konuştu. - GAZİANTEP

YORUMLAR
500
5 yavru köpek 5 saatte kurtarıldı 5 yavru köpek 5 saatte kurtarıldı Gaziantep'te 7 yıl önce bir kişiyi öldürdüğü iddiasıyla aranan zanlı yakalandı Gaziantep'te 7 yıl önce bir kişiyi öldürdüğü iddiasıyla aranan zanlı yakalandı Sancaktepe'de yaşam başladı Sancaktepe'de yaşam başladı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Fadıloğlu, Teknofest yarışmacılarını ve ailelerini ağırladı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement