Tuzla'da ortaokul öğrencilerine organik tarım eğitimi verildi - Son Dakika

Tuzla'da ortaokul öğrencilerine organik tarım eğitimi verildi

22.10.2021 19:57

Tuzla'da ortaokul öğrencilerine organik tarım eğitimi verildi Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için ilkokul, ortaokul ve liselerde farkındalık eğitimleri düzenleyen Tuzla Belediyesi, Evliya Çelebi Ortaokulu'nda da 'Organik Tarım' eğitimi düzenledi.

Tuzla'da ortaokul öğrencilerine organik tarım eğitimi verildi

İSTANBUL - Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için ilkokul, ortaokul ve liselerde farkındalık eğitimleri düzenleyen Tuzla Belediyesi, Evliya Çelebi Ortaokulu'nda da 'Organik Tarım' eğitimi düzenledi.

Tuzla Belediyesi, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için ilkokul, ortaokul ve liselerde farkındalık eğitimleri düzenliyor. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'nın talimatlarıyla düzenlenen eğitimlere bir yenisi daha eklendi. Evliya Çelebi Ortaokulu'ndaki 8'inci sınıf öğrencilerine 'Organik Tarım' eğitimi verildi. Verilen eğitim ile organik tarımın önemi vurgulandı. Ayrıca Evliya Çelebi Ortaokulu'nun bahçesinde bulunan organik tarım yapılan bahçe de gezildi. Eğitimler hakkında bilgi veren Tuzla Belediyesi personeli Resul Günerhan," Organik tarımın neden önemli olduğunu anlattık. Çevre kirliliği gittikçe artıyor. Çocukların da teknolojiye olan ilgisi artıyor. Bu sebeplerden dolayı çocukların kulağına organik tarım ile alakalı bir kar suyu kaçırmak istedik" dedi.

"Çocuklarımız yaparak, yaşayarak ve görerek öğreniyorlar"

Evliya Çelebi Ortaokulu Müdürü Sedat Altay," 2 yıldır, bu projemiz uygulanıyor. Pandemi dolayısıyla bir yıl ara vermiştik. Projemizin bir ayağı da organik tarım. Bu güzel projeyi okulumuzun İngilizce Öğretmeni Ayşegül Kaşıkçı Çam hocamız yazdı. Bizler de kendisine yardımcı oluyoruz. Tabi ki, en büyük yardımcımız, Tuzla Belediyesi'dir. Şu an okulumuzda organik tarım ile ilgili bir bahçemiz oluşturduk. Çocuklarımız, yaparak, yaşayarak ve görerek daha canlı bir şekilde olayı anlamaya çalışıyorlar" dedi.

Okulda eğitim alan öğrencilerden Zeynep Karabacak," Organik tarım, diğer tarım türlerine göre doğaya çok daha fazla katkı sağlıyor. İlaçlar hem insan sağlığına hem de çevre üzerinde olumsuz etkileri bulunurken, organik tarım hem insan sağlığına hem de çevre sağlığı için daha iyidir" dedi.

Tuzla'da ortaokul öğrencilerine organik tarım eğitimi verildi
Tuzla'da ortaokul öğrencilerine organik tarım eğitimi verildi
Tuzla'da ortaokul öğrencilerine organik tarım eğitimi verildi
Tuzla'da ortaokul öğrencilerine organik tarım eğitimi verildi

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Tuzla'da ortaokul öğrencilerine organik tarım eğitimi verildi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Meksika'da frenleri tutmayan yolcu otobüsü eve daldı: 19 kişi öldü, 30 kişi yaralandı 10:12 Meksika'da frenleri tutmayan yolcu otobüsü eve daldı: 19 kişi öldü, 30 kişi yaralandı Şikeden küme düşürülen Juventus'un başı dertte! 62 transfer hakkında soruşturma açıldı! İçlerinde Pjanic de var 10:10 Şikeden küme düşürülen Juventus'un başı dertte! 62 transfer hakkında soruşturma açıldı! İçlerinde Pjanic de var Trafik cezaları, ehliyet-pasaport bedelleri ve harçlara yüzde 36,2 zam 09:57 Trafik cezaları, ehliyet-pasaport bedelleri ve harçlara yüzde 36,2 zam
Müge Anlı yeni bir aşka mı yelken açtı? Hediye gelen ayının üzerindeki not dikkat çekti 08:55 Müge Anlı yeni bir aşka mı yelken açtı? Hediye gelen ayının üzerindeki not dikkat çekti Resmi Gazete'de yayımlandı! Vergi, harç ve cezalara yüzde 36 zam geliyor 08:47 Resmi Gazete'de yayımlandı! Vergi, harç ve cezalara yüzde 36 zam geliyor Soçi'deki üçlü zirveden tarihi kararlar çıktı! Azerbaycan ve Ermenistan sınırının belirlenmesi için komisyon kurulacak 07:25 Soçi'deki üçlü zirveden tarihi kararlar çıktı! Azerbaycan ve Ermenistan sınırının belirlenmesi için komisyon kurulacak
Şarkıcı Murat Dalkılıç'ın babası kalp krizi geçirdi 01:13 Şarkıcı Murat Dalkılıç'ın babası kalp krizi geçirdi Son dakika: Erdoğan mitingde altını çizerek söyledi: Bu faizler düşecek, düşecek 17:29 Son dakika: Erdoğan mitingde altını çizerek söyledi: Bu faizler düşecek, düşecek
Advertisement