Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Irak Sınırındaki Olay - Son Dakika

Irak Sınırındaki Olay

CHP milletvekilleri, Irak sınırında meydana gelen olayda yaralanan Hasan Ürek'in babası Sait Ürek ile görüştü.

Irak Sınırındaki Olay
02.01.2012 - 21:00,

CHP milletvekilleri, Irak sınırında meydana gelen olayda yaralanan Hasan Ürek'in babası Sait Ürek ile görüştü.

CHP milletvekilleri Salih Fırat, Hasan Ören, Veli Ağbaba, Nurettin Demir, İdris Yıldız ve Hüseyin Aygün, Irak sınırında yaşanan olayla ilgili olarak Uludere ilçesinde incelemelerde bulunduktan sonra Şırnak Valisi Vahdettin Özkanı'ı ziyaret etti.

Basına kapalı olarak yapılan görüşmenin ardından CHP Adıyaman Milletvekili Fırat ve Muğla Milletvekili Demir, Şırnak Devlet Hastanesine geçerek yoğun bakım servisinde tedavisi süren yaralı Hasan Ürek'in babası Sait Ürek ile görüştü.

Milletvekili Fırat, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaralı Ürek'in durumunun iyi olduğunu ve doktorların gerekli müdahaleleri yaptıklarını söyledi. Bugünkü temaslarında olayda yaşamını yitirenlerin yakınlarına taziye ziyaretinde bulunduklarını bildiren Fırat, öncelikle olayın açıklığa kavuşmasını istediklerini kaydetti.

Ankara'ya döndüklerinde konuyla ilgili Meclis'te araştırma için önerge vereceklerini ifade eden Fırat, şöyle dedi:

"Bu konunun netleşmesi için elimizden geleni yapacağız. Tabii biz ön yargılı davranmıyoruz. Sonuçta 35 tane sivil vatandaşımız kendi uçaklarımız tarafından öldürülmüştür. Bu hiçbir ülke tarafından veya hiçbir devlet tarafından kabul edilebilir bir olay değildir. Hiçbir devlet kendi vatandaşını öldürmemeli. O yüzden devletin burada kendisine düşen görev bu olayı aydınlatmak, hataysa veya yanlış bilgiyse bunun temelinin kamuoyuna inandırıcı bir şekilde açıklanması gerekir. Biz bugün o köye ve mezarlığa gittik. Ölenlerin anneleriyle babalarıyla konuştuk. Orada sağ kurtulan bir vatandaşımızla konuştuk. Gerekli izlenimlerimizi aldık. Bunu bir rapor halinde gerekirse toparlayıp kamuoyuna bildiririz."

- ŞIRNAK

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Irak Sınırındaki Olay - Son Dakika


Advertisement