Son dakika Veli Ağbaba haberleri, Veli Ağbaba son dakika, son dakika Veli Ağbaba

Son Dakika Veli Ağbaba Haberleri

Son dakika Veli Ağbaba haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son veli ağbaba haberleri anında burada.


 • Dün Dün 19:15 28 Şubat Davası Kapsamında 1 Yıldır Cezaevindeki Komutanların Yakınları Anayasa Mahkemesi Önünde… Ağbaba: 'Bu Bir İnsanlık ve Adalet Ayıbıdır' 28 Şubat Davası Kapsamında 1 Yıldır Cezaevindeki Komutanların Yakınları Anayasa Mahkemesi Önünde… Ağbaba: "Bu Bir İnsanlık ve Adalet Ayıbıdır"

  28 Şubat Davası kapsamında bir yıldır cezaevlerinde bulunan 13 komutanın aileleri ve yakınları Anayasa Mahkemesi önünde; “28 Şubat Davası, tıpkı diğerleri gibi bir FETÖ kumpasıdır. Talebimiz, AYM'nin bir an önce hak ihlali konusundaki bireysel başvurularımıza bir yanıt vermesi ve dosyayı ele almasıdır” açıklamasını yaptı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise “74-90 yaşlarında 13 general hukuka aykırı olarak 362 gündür cezaevinde tutuluyor. Bu bir insanlık ve adalet ayıbıdır” dedi.

 • Dün Dün 18:36 Epdk Önünde Oturma Eylemi Yapan Akaryakıt İstasyonu Sahiplerine Polis Müdahale Etti, Bir Eylemci Kalp Krizi Geçirdi Epdk Önünde Oturma Eylemi Yapan Akaryakıt İstasyonu Sahiplerine Polis Müdahale Etti, Bir Eylemci Kalp Krizi Geçirdi

  Bazı akaryakıt dağıtım şirketlerinin kestiği faturaların sahte çıkması nedeniyle mağdur olan akaryakıt istasyonu sahipleri, bugün Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) önünde oturma eylemi yaptı. Eylemcilere polis müdahale etti. Müdahale sırasında bir eylemci kalp krizi geçirdi.

 • Dün Dün 16:22 Malatya'da Aşure Günü... CHP'li Ağbaba: 'Nerede Bir Zalim Varsa, Orada Bir Hüseyin Çıkıyor' Malatya'da Aşure Günü... CHP'li Ağbaba: "Nerede Bir Zalim Varsa, Orada Bir Hüseyin Çıkıyor"

  Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı, aşure günü düzenlendi. Yapılan konuşmalarda birlik beraberlik vurgusu yapıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Hz. Hüseyin’in ruhu aslında hala dünyanın birçok noktasında var. Hz. Hüseyin’in duruşu dünyanın birçok noktasında hala ayakta; nerede zalim ve Yezid varsa bilin ki orada bir Hüseyin çıkıyor” dedi. AKP MKYK üyesi Öznur Çalık ise “Zalimler ve zulüm her dönemde oldu. Mazlumların yanında olmak bizim vazifemizdir. Dün ve bugün olduğu gibi yarın da mazlumların yanında olacağız” diye konuştu.

 • 14.08.2022 14 Ağu 17:10 Nurhak Kültür Şenlikleri Sona Erdi Nurhak Kültür Şenlikleri Sona Erdi

  Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinde bu yıl 14’üncüsü düzenlenen ‘Nurhak Kültür Şenlikleri’, dün sona erdi. 2 gün süren şenliklere CHP Genel Başkan Yardımcıları Ali Öztunç ve Veli Ağbaba da katıldı. Festivalde; Manuş Baba, Serpil Efe, Umuda Ezgi, Ferhat Karaca ve Derya Çağlayan gibi isimler de sahne aldı.

 • 13.08.2022 13 Ağu 18:07 Veli Ağbaba: 'Gençlerimizin Geleceği ile Oynanıyor. Çalınan Sadece Sorular Değil, Gençlerin Geleceği' Veli Ağbaba: "Gençlerimizin Geleceği ile Oynanıyor. Çalınan Sadece Sorular Değil, Gençlerin Geleceği"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Bugün anlaşılıyor ki polislik sınavında da aynı şeyler yaşanmış. Polislik sınavı için soru hazırlayan bir derginin, sorulardan 32 sorunun 18’inin aynı 14’ünün benzer olduğu ortaya çıkmış. Devletin resmen çivisi çıkmış durumda. KPSS’de, polislik sınavında ya da diğer ÖSYM’de bu tür iddialar maalesef gündeme geliyor. Gençlerimizin geleceği ile oynanıyor. Çalınan sadece sorular değil, gençlerin geleceği çalınan. İnsanlar ÖSYM’ye güvenmeyecekse nereye güvenecek? Mutlaka bu konuda da ciddi tedbirlerin alınması gerekiyor” dedi.

 • 12.08.2022 12 Ağu 18:34 Veli Ağbaba: 'Vatandaşına Kumpas Kuran Bir Bakanla Karşı Karşıyayız' Veli Ağbaba: "Vatandaşına Kumpas Kuran Bir Bakanla Karşı Karşıyayız"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Herkes indirim beklerken, bunlar bindirim yaptı. Türkiye bu akılla ve kafayla yönetiliyor. Adeta vatandaşına kumpas kuran bir bakanla karşı karşıyayız. Kardeşim bırak yeni arabayı insanlar eski araba bile alamıyor. Yeni arabaların fiyatlarına baktığımızda en düşüğü bir milyon TL’yi bulmuş, sen vatandaşın derdine çare bulup, araç satışı için vergi indirimi yapacağına resmen kumpas kurarak bindirim yapıyorsun” dedi.

 • 12.08.2022 12 Ağu 16:06 Akçadağ'da vatandaşlara aşure ikramı Akçadağ'da vatandaşlara aşure ikramı

  Malatya'nın Akçadağ Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

 • 11.08.2022 11 Ağu 11:21 Veli Ağbaba: Kamu Bankaları Emeklilere Ödedikleri Promosyon Tutarlarını Yeniden Gözden Geçirmeli Veli Ağbaba: Kamu Bankaları Emeklilere Ödedikleri Promosyon Tutarlarını Yeniden Gözden Geçirmeli

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Özel bankalar emeklilere 7 bin TL'ye varan promosyon ödemesinde bulunurken kamu sermayeli Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, emeklilere özel bankalarca ödenen promosyonun çok altında ve en fazla 750 TL promosyon ödemektedir. Kamu bankalarınca yapılan düşük ödemeler, bu enflasyon ortamında kabul edilemez. Kamu bankaları, promosyon ödeme tutarlarını yeniden gözden geçirmelidir” dedi.

 • 10.08.2022 10 Ağu 11:40 Veli Ağbaba: 'İşsizlik Verilerinde Tüik Yine İşkur'a Yakalandı' Veli Ağbaba: "İşsizlik Verilerinde Tüik Yine İşkur'a Yakalandı"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) haziran ayı iş gücü verilerini değerlendirdi. Ağbaba; “İşsizlik verilerine TÜİK yine İŞKUR’A yakalandı. İŞKUR’a kayıtlı işsiz sayısı TÜİK’in resmi işsiz sayısını haziran ayında 27 bin kişilik farkla geçmiş oldu” dedi.

 • 07.08.2022 07 Ağu 19:32 CHP Grup Başkanvekili Özel, İzmir'de gündemi değerlendirdi Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Özel, İzmir'de gündemi değerlendirdi Açıklaması

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ile ilgili iddialar ve sınavın iptalinin, sınava giren 1,6 milyon kişi ile ailelerini mağdur ettiğini belirterek, sınav stresi yaşayanların duygusal olarak da kötü durumda olduklarına yönelik mesajlar aldıklarını ifade etti.

 • 07.08.2022 07 Ağu 19:23 CHP'li Özel: Gemi yolundan dönmezse mücadelemizi vereceğiz CHP'li Özel: Gemi yolundan dönmezse mücadelemizi vereceğiz

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İzmir'in Aliağa ilçesinde sökümü yapılması planlanan Brezilya donanmasına ait 'Nae Sao Paulo' uçak gemisi için mücadele edeceklerini belirterek, "Böyle bir ölüm ticaretine İzmir'in alet edilmesini kabul etmiyoruz.

 • 07.08.2022 07 Ağu 10:27 Ağbaba: Kur Korumalı Mevduat, 150 Bin Yeni Milyoner Yarattı Ağbaba: Kur Korumalı Mevduat, 150 Bin Yeni Milyoner Yarattı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin dört yılında milyoner sayısının yüzde 323 oranında arttığını kaydederek, “Aradan geçen 4 yılın sonunda tek adam sisteminde milyoner sayısı yüzde 323 oranında, milyonerlerin mevduatları ise yüzde 339 oranında arttı. Yoksuldan alan zengine veren Kur Korumalı Mevduat sistemi ise bu yılın ilk 6 ayında 150 bin yeni milyoner yarattı” açıklamasını yaptı.

 • 06.08.2022 06 Ağu 15:47 Malatyalı Emekli, Veli Ağbaba'ya Cebinde Kalan 20 Lirayı Gösterdi: 'Torunlarım Geliyor Dede Ne Aldın Diyorlar, Ağlamam Tutuyor Benim' Malatyalı Emekli, Veli Ağbaba'ya Cebinde Kalan 20 Lirayı Gösterdi: "Torunlarım Geliyor Dede Ne Aldın Diyorlar, Ağlamam Tutuyor Benim"

  Malatyalı emekliler, yaşadıkları geçim sıkıntısını CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’ya anlattı. Emekli bir yurttaş, cebindeki 20 lirayı göstererek “Torunlarım geliyor, dede ne aldın diyorlar, ağlamam tutuyor benim. Şu kazağı arkadaşım aldı. Pantolon kumaşını bir arkadaş verdi bir arkadaş da bedavandan dikti bayram hediyesi” dedi.

 • 05.08.2022 05 Ağu 18:31 Veli Ağbaba: 'Çalınan Para Değil, Gençlerimizin Geleceği. Devlete Olan Güveni' Veli Ağbaba: "Çalınan Para Değil, Gençlerimizin Geleceği. Devlete Olan Güveni"

  CHP Genel Başkan Yardımcı Veli Ağbaba, Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin “Ben bu enflasyonla sokağa çıkabiliyorum” sözleri ile ilgili “Rahat gezebiliyorsa bu Nebati’nin yüzsüzlüğündendir, utanmazlığındandır” dedi. Ağbaba, KPSS’deki şaibeli sorularla ilgili de devletin cemaatlere pay edilmiş olduğunu belirterek “Çalınan gençlerimizin devlete olan güveni. Maalesef devleti yerle bir ettiler bu liyakatsizler ve hala akıllanmış, ders alabilmiş değiller” diye konuştu.

 • 05.08.2022 05 Ağu 16:25 Veli Ağbaba: 'Türkiye'nin Problemi Enflasyon' Veli Ağbaba: "Türkiye'nin Problemi Enflasyon"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Türkiye’nin en büyük meselesi enflasyon. Enflasyon ne demek, hayat pahalılığı demek. Bugün aldığını yerine koyamıyorsun. Mazotta, sebzede, ette bütün ürünlerde böyle bir durum var. Hepinizin rahat iş yapabilmesi için Türkiye’nin enflasyon meselesini çözmesi lazım” dedi.

 • 04.08.2022 04 Ağu 16:36 Ağbaba'dan 'Kpss' Açıklaması: 'Kurumların İtibarı Kalmazsa, Devlet Diye Bir Şey Ortada Kalmaz' Ağbaba'dan "Kpss" Açıklaması: "Kurumların İtibarı Kalmazsa, Devlet Diye Bir Şey Ortada Kalmaz"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Yaşanan son skandal; Türkiye’de umudunu KPSS’ye bağlamış sağcı solcu, fakir fukara herkes maalesef bir psikolojik çöküntüyle karşı karşıya kaldı. Hem de nispeten devletin güvenilir bir kurumunun çökmesine yol açtı. Siyasi iktidarlar gider gelir ama devletin ve kurumun itibarını korumak lazım. Bu kurumların itibarı kalmaz ise maalesef devlet diye de bir şey ortada kalmaz” dedi.

 • 04.08.2022 04 Ağu 12:35 Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin'den Kılıçdaroğlu'na Ziyaret Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin'den Kılıçdaroğlu'na Ziyaret

  İzmir Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu makamında ziyaret ederek hayata geçirdikleri projelerle ilgili bilgi verdi.

 • 03.08.2022 03 Ağu 15:31 CHP'li Ağbaba, akaryakıt istasyonları mühürlenen iş yeri sahipleriyle basın açıklaması yaptı Açıklaması CHP'li Ağbaba, akaryakıt istasyonları mühürlenen iş yeri sahipleriyle basın açıklaması yaptı Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Bugün 4 bin istasyonun kapanması ve 120 bin kişinin işsiz kalması riskiyle karşı karşıya kalan petrol istasyonu sahipleri mağdur durumda.

 • 03.08.2022 03 Ağu 12:26 Veli Ağbaba: 'Zamlar Metre Metre İlerlerken Tüik Enflasyonu Milim Milim İlerliyor' Veli Ağbaba: "Zamlar Metre Metre İlerlerken Tüik Enflasyonu Milim Milim İlerliyor"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TÜİK’in bugün açıkladığı yıllık yüzde 79,60’lık enflasyona “Zamlar gerçek hayatta metre metre ilerliyorken, TÜİK enflasyonu ise milim milim ilerliyor” açıklaması ile tepki gösterdi.

 • 02.08.2022 02 Ağu 11:13 Veli Ağbaba: 'Akp, 'Emekçileri Enflasyona Ezdirmeyeceğiz' Derken, PTT Bünyesinde Çalışan 14 Bin Taşeron İşçinin Yeni Dönemde Ücretlerini Düşürüyor' Veli Ağbaba: "Akp, 'Emekçileri Enflasyona Ezdirmeyeceğiz' Derken, PTT Bünyesinde Çalışan 14 Bin Taşeron İşçinin Yeni Dönemde Ücretlerini Düşürüyor"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “PTT, 14 bin taşeron işçisine yeni dönem sözleşmesinde hukuksuz bir şekilde ücret indirimine gitmektedir. AKP ‘yılsonunda emekçileri enflasyona ezdirmeyeceğiz’ derken, PTT bünyesinde çalışan 14 bin taşeron işçinin yeni dönemde ücretlerini düşürüyor” açıklamasını yaptı.

 • 31.07.2022 31 Tem 11:57 Ağbaba: 'İşsizlik Fonu İşsizlerden Çok İşverene Çalışan Bir Yapıya Bürünmüş Durumda' Ağbaba: "İşsizlik Fonu İşsizlerden Çok İşverene Çalışan Bir Yapıya Bürünmüş Durumda"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, bu yılın ilk 6 ayında işsizlik fonundan işsizlere ödenen tutarın 5,8 milyar TL olduğunu, işverenlere ise teşvik ve destek ödemeleri adı altında 11, 4 milyar TL ödendiğini belirtti. ağbaba, "Fon, işsizlerden çok işverenlere mali destek sağlayan bir yapıya dönüşmüş durumda" dedi.

 • 31.07.2022 31 Tem 08:19 Erdoğan'ın Eski Fatsa Belediye Başkanı Fikri Sönmez'e yönelik sözleri CHP'yi ayağa kaldırdı Erdoğan'ın Eski Fatsa Belediye Başkanı Fikri Sönmez'e yönelik sözleri CHP'yi ayağa kaldırdı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 1980'de askeri operasyonla görevine son verilen Fatsa'nın sosyalist Belediye Başkanı Fikri Sönmez'i (Terzi Fikri) hedef alan sözleri CHP kanadını ayağa kaldırdı. Erdoğan'ın "Ah ah, bu Ordu terörün ne menem bir şey olduğunu gayet iyi bilir. Bu Ordu Terzi Fikriyi de iyi bilir. Onların bedelini benim Ordum çok ödedi. Ama artık böyle bir şey yok" sözlerine baştan Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba olmak üzere çok sayıda CHP'li tepki gösterdi.

 • 29.07.2022 29 Tem 12:51 Veli Ağbaba: 'Siyaset Yaparsam Malatya'da Yaparım, Yapmazsam Siyaseti Bırakırım' Veli Ağbaba: "Siyaset Yaparsam Malatya'da Yaparım, Yapmazsam Siyaseti Bırakırım"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, seçimlerde nereden aday olacağıyla ilgili “Malatya’da siyaset yapıyorum, başka yerden aday olursam ayıp olur. Böyle bir tartışma benim dışımdadır. Siyaset yaparsam Malatya’da yaparım, yapmazsam siyaseti bırakırım" dedi.

 • 28.07.2022 28 Tem 17:31 Veli Ağbaba'dan Ağrı Belediye Başkanı'nın Silah Taşıyan Kişilerle Birlikte Çekilmiş Görüntülerine Tepki: 'Bakalım İçişleri Bakanı Ne Yapacak?' Veli Ağbaba'dan Ağrı Belediye Başkanı'nın Silah Taşıyan Kişilerle Birlikte Çekilmiş Görüntülerine Tepki: "Bakalım İçişleri Bakanı Ne Yapacak?"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın uzun namlulu silah taşıyan kişilerle sokakta yürüdüğüne ilişkin görüntülere tepki gösterdi. Ağbaba, “Bir belediye başkanının Ağrı ilinde sorunlu olduğu insanlara silah göstermesi, Türkiye’nin nasıl yönetildiğini gösteriyor. Bir çeteyle karşı karşıyayız. Devlet adeta bir çeteye, mafyaya teslim olmuş, Ağrı’daki uzantısı da o beyefendi. Elinde uzun namlulu silahla geziyor. Bakalım İçişleri Bakanı ne yapacak?" dedi.

 • 28.07.2022 28 Tem 16:25 Veli Ağbaba, Danıştay'ın 'Gri Pasaport' Kararını Değerlendirdi: 'Herhalde Suçlu Bu Olayı Ortaya Çıkaranlardır' Veli Ağbaba, Danıştay'ın "Gri Pasaport" Kararını Değerlendirdi: "Herhalde Suçlu Bu Olayı Ortaya Çıkaranlardır"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba; Danıştay’ın, Malatya Yeşilyurt Belediyesi tarafından hizmet damgalı pasaport düzenlenerek Almanya’ya gönderilen 45 kişiden 43'ünün geri dönmemesi ile ilgili soruşturma iznini kaldırma kararına tepki gösterdi. Ağbaba, “Herhalde burada suçlu, olayı ortaya çıkaran Cumhuriyet Halk Partisi olacak. Burada hem hukuka olan güven bitmiştir hem de İçişleri Bakanlığı bu konuda görevini yapmayarak sınıfta kalmıştır" dedi.

 • 27.07.2022 27 Tem 15:50 CHP'li Ağbaba: 'Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu' CHP'li Ağbaba: "Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Cumhuriyet Halk Partisi'nin en alttaki üyesinden en üstteki üyesine kadar hepsinin uzlaştığı Cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi.

 • 27.07.2022 27 Tem 15:30 Veli Ağbaba: 'Sırf Erdoğan'ı Suçlamamak, Kendi Liyakatsizliklerini Görmemek İçin Allah'ı Suçluyorlar' Veli Ağbaba: "Sırf Erdoğan'ı Suçlamamak, Kendi Liyakatsizliklerini Görmemek İçin Allah'ı Suçluyorlar"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu’nun “Fiyatı belirleyen Allah’tır” fetvasıyla ilgili “Sırf Erdoğan’ı suçlamamak için, sırf kendi liyakatsizliklerini görmemek için Allah’ı suçluyorlar… ÖTV’yi, vergileri, maaşı, sizin bineceğiniz makam araçlarını da Allah mı belirliyor? 125 bin tane makam aracına Allah mı bin diyor? İsrafla, şatafatla yaşa diye Allah mı diyor? Bunu da burada sorgulamak lazım. Suçlamadıkları bir Allah kalmıştı, Allah’ı da suçladılar” dedi.

 • 26.07.2022 26 Tem 16:11 Akaryakıt İstasyonu Ruhsatı İptal Edilen Karaman, 'Basit Gerekçeler Göstererek Ruhsatımızı İptal Ettiler' Dedi. Akaryakıt İstasyonu Ruhsatı İptal Edilen Karaman, "Basit Gerekçeler Göstererek Ruhsatımızı İptal Ettiler" Dedi.

  Malatya’da 2017 yılında akaryakıt istasyonu işletme ruhsatı iptal edilen ve 5 senedir hukuk mücadelesini sürdüren Hüseyin Karaman, "Nedensiz, basit gerekçeler göstererek ruhsatımızı iptal ettiler. Olmayan gerekçelerle ruhsatımız iptal oldu, mağdur edildik. 2017’de ruhsatımızı iptal ettiler, bununla ilgili sahte bir belge de elimizde mevcut" dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Burada bir siyasi elin olduğu gözüküyor. Karşımızda bir mafya, çete var. Hukuku kullanarak arkadaşların mallarına çökmüş durumdalar” diye konuştu.

 • 26.07.2022 26 Tem 12:29 ÖTV değiştirme yetkisi Bakanlar Kurulu'ndan alınarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verilmişti! CHP iddiasını geri çekti ÖTV değiştirme yetkisi Bakanlar Kurulu'ndan alınarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verilmişti! CHP iddiasını geri çekti

  Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğle motorlu araç özel tüketim vergisi oranları ve matrahlarındaki değişim yetkisi Bakanlar Kurulu'ndan alınıp Cumhurbaşkanı'na verildi. Alınan karar sonrası CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Kılıçdaroğlu gece açıklama yapıyor, ardından hemen Erdoğan otomotiv ÖTV'si için kendine yetki veriyor" iddiasında bulundu. Ağbaba kısa bir süre söz konusu tweetini sildi.

 • 25.07.2022 25 Tem 18:05 Arguvan Uluslararası Türkü Festivalinde 'Ekonomi ve Hayat' Konulu Panel Düzenlendi. Arguvan Uluslararası Türkü Festivalinde 'Ekonomi ve Hayat' Konulu Panel Düzenlendi.

  Gazeteci Emin Çapa ve Barış Terkoğlu, 15. Arguvan Uluslararası Türkü Festivali kapsamında düzenlenen “Ekonomi ve Hayat” konulu panelde Arguvanlılarla bir araya geldi. Terkoğlu, "Türkiye’de herhangi bir mahkemeye gittiğinizde zenginle yoksul aynı hukukla yargılanıyor diyebilir misiniz? Ben diyemem, bunun kitabını yazdım" dedi. Çapa ise, "Şu anki Türkiye’deki ekonomik modele benim verdiğim isim ‘Erdoğanomics.’ Akıl ve bilimle hiçbir alakası yok" diye konuştu.

 • 24.07.2022 24 Tem 16:06 Ağbaba Arguvan Türkü Festivalinde: 'Cumhuriyetin İkinci Yüzyılında Kucaklaşmaya İhtiyacımız Var' Ağbaba Arguvan Türkü Festivalinde: "Cumhuriyetin İkinci Yüzyılında Kucaklaşmaya İhtiyacımız Var"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Uluslararası Arguvan Türkü Festivali’ne katıldı. Ağbaba, "Türkiye’nin kutuplaşmaya değil, kucaklaşmaya ve helalleşmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Türkiye, Cumhuriyetin İkinci Yüzyılı’nda yeniden gelişen ve özgürleşen bir Türkiye olacaksa bunu başarmalıyız. Hem tarihimizde hem acılarımızda hem sevinçlerimizde bunu başarabilmeliyiz" dedi.

 • 23.07.2022 23 Tem 17:42 Veli Ağbaba: 'İktidar Olduğumuzda Esnaf ve Çiftçi Borçlarının Faizini Sileceğiz' Veli Ağbaba: "İktidar Olduğumuzda Esnaf ve Çiftçi Borçlarının Faizini Sileceğiz"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, emekliye iki ikramiye, 3600 ek gösterge ve taşerona kadronun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sayesinde geldiğini belirterek, EYT’nin de gündeme gelmesinde emeklerinin büyük olduğunu söyledi. Ağbaba, “İktidar olduğumuzda esnafın pandemi dönemindeki kooperatif ve bankalara olan; çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatifleri’ne, Ziraat Bankası ve Sulama Birlikleri’ne olan borçlarının faizlerini sileceğiz” dedi.

 • 22.07.2022 22 Tem 18:31 CHP'li Ağbaba: 'Gazilerimizin Hepsi Birdir, Ayrım Yapılamaz' CHP'li Ağbaba: "Gazilerimizin Hepsi Birdir, Ayrım Yapılamaz"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “15 Temmuz gazisi ayrı, Güneydoğu’daki gazi ayrı, muharip gazi ayrı bu doğru bir şey değil. Gazilerimizin hepsi birdir. Bunlar arasındaki ayrıma da son vereceğiz” dedi.

 • 22.07.2022 22 Tem 16:18 Ağbaba: 'Tarım Bakanı Venezuela Çiftçisine Mesaj Veriyor. Ağbaba: "Tarım Bakanı Venezuela Çiftçisine Mesaj Veriyor.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Tarım Bakanı, kendi çiftçisine hakaret eder bir şekilde Venezuela çiftçisine mesaj veriyor. Bunlar Türkiye’deki tarımın ve hayvancılığın düşmanı. Keşke öyle bir bakanımız olmasa. Gitti, keşke gelmese. Orada kalsa, oraya yerleşse. Venezuela’da kalarak Türkiye tarımına çok daha büyük faydası olacağına inanıyoruz. Bu kadar çapsız, tarımdan habersiz, hayvancılıktan habersiz bir Tarım Bakanı ile karşı karşıyayız. Türkiye’deki devletin çivisi çıkmış durumda” dedi.

 • 22.07.2022 22 Tem 15:33 25'İNCİ ULUSLARARASI KAYISI FESTİVALİ, KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ İLE BAŞLADI -- 25'İNCİ ULUSLARARASI KAYISI FESTİVALİ, KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ İLE BAŞLADI --

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 25'incisi kutlanan Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali, 3 kilometre uzunluğundaki kortej yürüyüşü ile başladı.

 • 22.07.2022 22 Tem 12:03 CHP'li Ağbaba, sendika ve toplu sözleşme istatistiklerini değerlendirdi Açıklaması CHP'li Ağbaba, sendika ve toplu sözleşme istatistiklerini değerlendirdi Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, her 100 işçinin 85'inin sendika hakkından mahrum bırakıldığını savundu.

 • 21.07.2022 21 Tem 17:53 Veli Ağbaba: 'Türkiye Adeta Uyuşturucunun Lojistik Merkezi Haline Geldi' Veli Ağbaba: "Türkiye Adeta Uyuşturucunun Lojistik Merkezi Haline Geldi"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Konya’da bir savcı ve polislerin karıştığı uyuşturucu ticaretiyle ilgili “Türkiye’nin son dönemde düşmüş olduğu bataklığı gösteriyor. Türkiye, adeta uyuşturucunun lojistik merkezi haline geldi…Balık baştan kokar. Dünyada ne kadar sahtekar varsa hepsi İçişleri Bakanı’nın arkadaşı” dedi.

 • 20.07.2022 20 Tem 15:57 Öztrak: 'Bütçe Tercih Meselesidir. Öztrak: "Bütçe Tercih Meselesidir.

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Elazığ’da; “Bütçe, hükümetlerin tercih meselesidir. Birileri beş tane yandaş müteahhidi tercih eder. Bin tane mevduat sahibini tercih eder, kur korumalı mevduat der, 40 milyar TL’ye yakın parayı altı ayda onların cebine koyar. Birileri de der ki ‘ben bugüne kadar, hakkı yenmiş, hukuku çiğnenmiş herkese sahip çıkacağım, EYT’liye de sahip çıkacağım, 3600 göstergeyi de vereceğim…’ O zaman birilerinden kesersiniz, birilerine verirsiniz. Bütçe böyle yönetilir” dedi. Öztrak, soru üzerine; “Sabahında bu kararla başlarız. Biz bunları vereceğiz diye başlarız, bir yerden keser, kaynağı buraya aktarırız” diye konuştu.

 • 20.07.2022 20 Tem 12:57 Ağbaba'dan Acil Eylem Planı Çağrısı: 'Selefi Tehlikeye Karşı Üç Maymunu Oynamayın' Ağbaba'dan Acil Eylem Planı Çağrısı: "Selefi Tehlikeye Karşı Üç Maymunu Oynamayın"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün Kuveytli Vehhabi Şeyhi Osman El Hamis'in Sakarya'da camide vaaz verdiği iddiasını TBMM gündemine taşıdı. Ağbaba, “Eski yanlışların tekrar yapılmaması, iktidarın üç maymunu oynamak yerine acil eylem planını hayata geçirip çalışmalar yapması lazım” dedi. Ağbaba, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya, "Radikal selefi grupların ülkemizde bildiri ve videolar aracılığıyla propaganda yaptığı ve silahlandığı iddiası araştırılmakta mıdır" sorusunu yöneltti.

 • 19.07.2022 19 Tem 22:36 CHP'li Öztrak'tan İktidarın Ekonomi Modeline Cari Açıklı Eleştiri: 'Türkiye Bu Modelle Bu Yıl 18,6 Milyar Dolar Hedeflemişti; İlk Beş Ayda 28,1... CHP'li Öztrak'tan İktidarın Ekonomi Modeline Cari Açıklı Eleştiri: "Türkiye Bu Modelle Bu Yıl 18,6 Milyar Dolar Hedeflemişti; İlk Beş Ayda 28,1...

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Elazığ’da sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldiği yemekte, iktidarın yeni ekonomi modelini cari açık üzerinden eleştirdi. Öztrak, “Düşük kur ve faizle biz bu ekonomiyi yönetiriz. Ne olacak? Kur değersizleşecek. Cari açık kapanacak. Cari açık kapanınca rezervler artacak. Sonra kur yeniden değerlenmeye başlayacak denilen hikaye. Cari işlemler dengesi. İlk beş ayda. Yıllık olarak Türkiye bu yıl 18,6 milyar dolar cari işlemler açığı vermeyi hedeflemişti. İlk beş ayda 28,1 milyar dolar oldu. Bütün yıl için beklenen cari açık 40 milyar dolar. Cari açık düşmedi” dedi.

 • 19.07.2022 19 Tem 19:07 Son dakika! Özkoç: 'İktidar, 15 Temmuz'u Karartıyor. Bunun Hesabını Verecekler, En Büyük Korkuları O. Çünkü Onları Destekleyenler, İtirafçı Olacaklar' Son dakika! Özkoç: "İktidar, 15 Temmuz'u Karartıyor. Bunun Hesabını Verecekler, En Büyük Korkuları O. Çünkü Onları Destekleyenler, İtirafçı Olacaklar"

  Son dakika gündem haberi... CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “İktidar, 15 Temmuz’u karartıyor, üstünü örtüyor. 15 Temmuz’la ilgili kendi bağlantılarının ve kendi siyasi partilerinin bağlantılarının ortaya çıkmasını engellemeye çalışıyor. Bunu yalanla, iftirayla yapıyor. Onları koruyup kollayan, onlarla yol yürüyen kendileri. Bunun hesabını bir gün bu ülkenin yasal kurumlarına verecekler en büyük korkuları o. Çünkü onları destekleyenler, yarın öbür gün onlar da bunların hesabını verecekler. Göreceksiniz ki onlar itirafçı olacaklar. Biz bunu bilmiyorduk, diyecekler. Biz yanıltıldık, diyecekler. Kandırıldık, diyecekler. Ama bunun hesabı sorulacak” dedi.

 • 18.07.2022 18 Tem 18:48 Erdoğan'ın Kyk Açıklamasından Sonra 'Teşekkürler Kılıçdaroğlu' Etiketi Sosyal Medyada Gündem Erdoğan'ın Kyk Açıklamasından Sonra "Teşekkürler Kılıçdaroğlu" Etiketi Sosyal Medyada Gündem

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversite mezunlarının Kredi Yurtlar Kurumu’ndan (KYK) aldıkları öğrenim kredisi borçlarını, faiz eklenmeden sadece ana parayla ödemeleri kararı aldıklarını açıkladı. Erdoğan’ın konuşmasının ardından “Teşekkürler Kılıçdaroğlu” etiketi sosyal medyada gündem oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçen hafta “Gençlere sesleniyorum: Faizli KYK borçlarını ödemeyin! Bir sene içinde iktidara geliyoruz; sözünü verdiğim gibi, sizden sadece ana para talep edilecek, o da iş bulduğunuzda” açıklamasını yapmıştı.

 • 17.07.2022 17 Tem 10:36 Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteme'nin 'İflas' Bilançosunu Çıkarttı: '4 Yılda 479 Bin 736 Esnaf ve 248 Bin 867 Şirket Kapandı' Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteme'nin 'İflas' Bilançosunu Çıkarttı: "4 Yılda 479 Bin 736 Esnaf ve 248 Bin 867 Şirket Kapandı"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde yaşanan iflasların bilançosunu çıkarttı. Ağbaba, “Başkanlık sistemi ile aradan geçen 4 yılda 479 bin 736, yani yarım milyona yakın esnaf ekmek teknesini kaybetti. Yine 2018 yılından bugüne en az 248 bin 867 şirket ve gerçek kişi ticari işletmesi de kapısına kilit vurdu” dedi.

 • 15.07.2022 15 Tem 14:45 Son dakika haberi... Veli Ağbaba: 'Bilinçli Bir Operasyonla 15 Temmuz Gerçeklerinin Sorgulanması Engelleniyor' Son dakika haberi... Veli Ağbaba: "Bilinçli Bir Operasyonla 15 Temmuz Gerçeklerinin Sorgulanması Engelleniyor"

  Bir son dakika haberine göre CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Bilinçli bir operasyonla 15 Temmuz gerçeklerinin sorgulanması engelleniyor. Saray iktidarı 15 Temmuz için çizdiği çerçevenin dışına kimsenin çıkmasını istemiyor” dedi. Ağbaba, 15 Temmuz’un üzerinden altı yıl geçmesine rağmen AKP’nin gerekli dersleri almadığını savunarak, "Tarikatların devlet içinde yapılandığı, FETÖ’cü subayların yerine SADAT’çıların TSK içinde aktif hale getirildiğini biliyoruz" açıklamasını yaptı.

 • 13.07.2022 13 Tem 11:40 CHP'li Ağbaba, mayıs ayı iş gücü verilerini değerlendirdi Açıklaması CHP'li Ağbaba, mayıs ayı iş gücü verilerini değerlendirdi Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "TÜİK illüzyon yaparak işsizliği yok ettiğini düşünse de kayıtlı gerçek veriler işsizlik gerçeğini ortaya koyuyor.

 • 09.07.2022 09 Tem 14:25 CHP'li Ağbaba: 'Tüik Acaba Hangi Evin Kirasına Bakmış. CHP'li Ağbaba: "Tüik Acaba Hangi Evin Kirasına Bakmış.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya’da; “TÜİK, Türkiye’de yılda yüzde 21-22 kira artışı olduğunu söylüyor. TÜİK acaba hangi evin kirasına bakmış? Sarayın mı kirasına bakmış, kimin kirasına bakmış? TÜİK, konutlara gidemiyorsa, yanındaki bakanlıkların ne kadar kira verdiklerine baksa. Keşke, Ankara’da hemen yanı başındaki bir mahalleye gidip kira artışlarına baksa, halkla dalga geçmese, milletle alay etmese. Maalesef TÜİK yeni mucizeler yaratarak, adeta AKP’nin yalan makinasına dönüşmüş durumda” dedi.

 • 08.07.2022 08 Tem 19:33 CHP'li Ağbaba: 'Umarım Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun Çağrısıyla TBMM Toplanır ve Sağlıkta Şiddete Karşı Bir Yasa Çıkarılır' CHP'li Ağbaba: "Umarım Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun Çağrısıyla TBMM Toplanır ve Sağlıkta Şiddete Karşı Bir Yasa Çıkarılır"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya’da; “Umarım bir daha canımızı emanet ettiğimiz doktorlarımıza, sağlık çalışanlarımıza şiddet olmaz. İnşallah önümüzdeki günlerde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrısıyla TBMM toplanır ve sağlıkta şiddete karşı bir yasa çıkarılır” dedi.

 • 08.07.2022 08 Tem 16:46 Son dakika haberleri... 10 Ekim Katliamında Yaralanan ve Aym'nin 'Yaşam Hakkının İhlal Edildiğine' Karar Verdiği Kanbal'ın Avukatı Karadaş: 'Yerel Mahkemenin, Devletin... Son dakika haberleri... 10 Ekim Katliamında Yaralanan ve Aym'nin "Yaşam Hakkının İhlal Edildiğine" Karar Verdiği Kanbal'ın Avukatı Karadaş: "Yerel Mahkemenin, Devletin...

  Son dakika gündem haberi: Anayasa Mahkemesi’nin 10 Ekim Ankara Garı Katliamında yaralanan ve İçişleri Bakanlığı aleyhine açtığı tazminat davaları kısmen reddedildiği için “yaşam hakkının ihlal edildiğine” karar verdiği İbrahim Kanbal’ın avukatı Berna Karadaş, “Yerel mahkemenin, bu katliamda ‘devletin bu olayı engellemeye yönelik gerekli işlem ve önlemleri’ yerine getirip getirmediğini araştırması ve ona göre hüküm kurması gerekmektedir" dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise “Anayasa Mahkemesi’nin vermiş olduğu karar da çok önemlidir. Bu karar 10 Ekim davası için önemli bir karardır” dedi.

 • 08.07.2022 08 Tem 13:44 Kurban Bayramı'na doğru Kurban Bayramı'na doğru

  AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

 • 08.07.2022 08 Tem 13:35 CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, bayramlaşma programına katıldı CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, bayramlaşma programına katıldı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya'da partisince düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.

 • 08.07.2022 08 Tem 10:34 CHP'li Ağbaba: 'Emekliler, 3500 TL ile Bayram Sofrası Kurmak İsterse, 2500 TL Emekli Aylığı ile Kıyaslandığında 175 Adet Ekmek Kaybetti' CHP'li Ağbaba: "Emekliler, 3500 TL ile Bayram Sofrası Kurmak İsterse, 2500 TL Emekli Aylığı ile Kıyaslandığında 175 Adet Ekmek Kaybetti"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Emekliler bayramda değil torunlarına harçlık vermeyi, artık ağız tadıyla bayram sofrası dahi kurmayı unuttular… Emekliler, 3500 TL ile bu bayramda bayram sofrası kurmak isterse 2500 TL en düşük emekli aylığı ile kıyaslandığında sadece ekmekteki kaybı 175 adet oldu. Yine en düşük emekli aylığının ocak ayına göre kaybı tavuk etinde 14 kilogram, ette ise 8 kilogram oldu” açıklamasını yaptı.

 • 05.07.2022 05 Tem 17:15 Başbağlar'da, PKK'nın katlettiği 33 kişi dualarla anıldı Başbağlar'da, PKK'nın katlettiği 33 kişi dualarla anıldı

  ERZİNCAN'ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde, 5 Temmuz 1993'te PKK'lı teröristler tarafından katledilen 33 kişi, olayın 29'uncu yıl dönümünde köyde düzenlenen törenle anıldı.

 • 05.07.2022 05 Tem 16:30 Başbağlar'da katledilen 33 sivil törenle anıldı Başbağlar'da katledilen 33 sivil törenle anıldı

  Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993'te teröristlerce katledilen 33 sivil, katliamın 29. yılında törenle anıldı.

 • 05.07.2022 05 Tem 10:12 CHP Heyeti Başbağlar'da Olacak CHP Heyeti Başbağlar'da Olacak

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu ve CHP Erzincan İl Örgütü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun görevlendirmesiyle 29 yıl önce Başbağlar'da katledilen 33 vatandaş için düzenlenen anma törenine katılacak.

 • 04.07.2022 04 Tem 17:07 Veli Ağbaba: Tüik Ne Açıklarsa Açıklasın Sokaktaki, Çarşıdaki Enflasyon Yüzde 175 Veli Ağbaba: Tüik Ne Açıklarsa Açıklasın Sokaktaki, Çarşıdaki Enflasyon Yüzde 175

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, yıllık enflasyonu yüzde 78,62 olarak açıklayan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) için, "Maaş zamlarını manipüle etmek için araştırma yapan bir kuruma dönüştü. Asgari ücret artırılır ama bu fiyat artışları devam ettiği sürece hem memur zamları hem asgari ücretin Türkiye için gerçekçi bir rakam olmadığını bir, iki ay sonra göreceğiz. Bu hayat pahalılığı devam ettiği sürece TÜİK ne açıklarsa açıklasın sokaktaki, çarşıdaki enflasyon yüzde 175" dedi.

 • 04.07.2022 04 Tem 11:45 Son dakika haber | Veli Ağbaba: Tüik, Memurun ve Emeklinin Zammına Adeta El Koydu. Asgari Ücretliye Tüik Zammı Bile Çok Görüldü Son dakika haber | Veli Ağbaba: Tüik, Memurun ve Emeklinin Zammına Adeta El Koydu. Asgari Ücretliye Tüik Zammı Bile Çok Görüldü

  Son dakika haberleri: CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “TÜİK bugün 6 aylık enflasyon artışı yüzde 42,35 olarak açıklarken ENAG ise 6 aylık enflasyon artışını yüzde 71 olarak açıkladı. TÜİK, halkın gerçek enflasyonunu saklayarak bugün memurun ve emeklinin maaşına en az yüzde 28,65 oranında el koydu. Eğer asgari ücrete yüzde 30 değil de altı aylık enflasyon farkına göre zam verilmiş olsaydı, asgari ücret 5 bin 500 TL değil 6 bin 54 TL olacaktı. İktidar, asgari ücretliye TÜİK zammını bile çok gördü” dedi.

 • 02.07.2022 02 Tem 16:41 Sivas Katliamı'nda Yaşamını Yitirenler Anılıyor.. Ulaş Karasu: 'Sivaslılar Olarak Bizler de Buranın Utanç Müzesi Olmasından Asla Gocunmayız' Sivas Katliamı'nda Yaşamını Yitirenler Anılıyor.. Ulaş Karasu: "Sivaslılar Olarak Bizler de Buranın Utanç Müzesi Olmasından Asla Gocunmayız"

  CHP milletvekilleri Sivas Katliamının 29. yıl dönümünde kentte düzenlenen anma etkinliklerine katıldı. CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Gördüğünüz gibi binada Sivas İl Özel İdaresi Bilim ve Kültür Merkezi yazıyor. Buradan yetkililere sormak istiyorum; bu binada bilimin b’si kültürün k’si kalmış mıdır? Buraya bilim de yazsanız kültür de yazsanız 29 yıl önce burası tüm dünya tarihi açısından bir utanç müzesi olmuştur. Olması gereken buranın utanç müzesi olmasıdır. Bundan kimse korkmasın, çekinmesin. Bunun dünyada örnekleri var. Sivaslılar olarak bizler de buranın utanç müzesi olmasından asla gocunmayız” dedi.

 • 02.07.2022 02 Tem 14:30 Sivas olaylarında hayatını kaybedenler anıldı Sivas olaylarında hayatını kaybedenler anıldı

  Sivas'ta 2 Temmuz 1993'te çıkan olaylarda yaşamını yitirenler, kentte düzenlenen programda anıldı.

 • 02.07.2022 02 Tem 14:09 Sivas olaylarında hayatını kaybedenler anılıyor (2) Sivas olaylarında hayatını kaybedenler anılıyor (2)

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve bazı milletvekilleri, Sivas'ta 2 Temmuz 1993'te çıkan olaylarda hayatını kaybedenler için eski Madımak Oteli binası önünde düzenlenen anma etkinliğine katıldı.

 • 02.07.2022 02 Tem 14:00 Sivas Olayları'nın 29'uncu yılında hayatını kaybedenler anıldı Sivas Olayları'nın 29'uncu yılında hayatını kaybedenler anıldı

  Sivas Olayları'nın 29'uncu yıl dönümü nedeni ile 3'üncü anma programı olayda hayatını kaybedenlerin yakınları, çeşitli siyasi parti temsilcileri, Alevi ve Bektaşi dernekleri ile çeşitli sivil toplum örgütü temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

 • 02.07.2022 02 Tem 14:00 Sivas Katliamı'nda Yaşamını Yitirenler Anılıyor. Sivas Katliamı'nda Yaşamını Yitirenler Anılıyor.

  Sivas’ta Madımak Oteli'nde 2 Temmuz 1993 tarihinde öldürülen 33 yurttaş kentte düzenlenen yürüyüş ve etkinliklerle anıldı. Kalabalık CHP heyetiyle kente gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Biliyoruz ki Sivas’ta Madımak Oteli’nde sadece yakılan insanlar hedef değildi. Atılan sloganlardan da biliyoruz ki burada Cumhuriyet’e, laikliğe, demokrasiye karşı bir başkaldırı vardı. Maalesef bu katliamın arkasındaki güçler, halen hesap verebilmiş değil. Hala o katiller yargılanabilmiş değiller. Hem ailelerin hem de Türkiye’de laikliğe, demokrasiye, Cumhuriyet’e inanan herkesin yüreği kanamaya devam ediyor" diye konuştu.

Advertisement