Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Veli Ağbaba haberleri, Veli Ağbaba son dakika, son dakika Veli Ağbaba

Son Dakika Veli Ağbaba Haberleri

Son dakika Veli Ağbaba haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son veli ağbaba haberleri anında burada.


 • 30.11.2023 30 Kas 12:54 CHP Milletvekili Veli Ağbaba, huzur hakkı ödemelerini eleştirdi

  CHP Milletvekili Veli Ağbaba, huzur hakkı ödemelerini eleştirdi CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda torba kanun teklifiyle getirilen huzur hakkı ödemelerini eleştirerek, fakir-fukaranın gözünün içine baka baka 4 yerden huzur hakkı alma ve 4 kez alma hakkını getirildiğini belirtti. Ağbaba, bu uygulamanın büyük vicdansızlık ve haksızlık olduğunu ifade etti.

 • 28.11.2023 28 Kas 20:16 CHP Milletvekili Veli Ağbaba, torba kanun teklifi görüşmelerinde devletin şans oyunlarından elde ettiği vergi artışını eleştirdi

  CHP Milletvekili Veli Ağbaba, torba kanun teklifi görüşmelerinde devletin şans oyunlarından elde ettiği vergi artışını eleştirdi CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki torba kanun teklifi görüşmelerinde devletin şans oyunlarından elde ettiği vergi artışını eleştirerek, devletin kumarbaz ve alkolik gibi işletildiğini söyledi.

 • 27.11.2023 27 Kas 16:47 Veli Ağbaba'dan Erdoğan'ın 'Vicdansız' Sözlerine Eleştiri: "Ekonomiyi Kötü Yöneterek Son Dönemin En Yüksek Enflasyonunu Yapan Erdoğan'dan Daha...

  Veli Ağbaba'dan Erdoğan'ın 'Vicdansız' Sözlerine Eleştiri: 'Ekonomiyi Kötü Yöneterek Son Dönemin En Yüksek Enflasyonunu Yapan Erdoğan'dan Daha... CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüksek kira artışı istediği gerekçesiyle bir ev sahibi için "vicdansız" ifadelerini kullanmasını eleştirerek, “Ekonomiyi kötü yöneterek son dönemin en yüksek enflasyonunu yapan Erdoğan’dan daha vicdansız var mı? Sanki enflasyonu ev sahipleri yükseltiyor. Yüzde 25 sınır koymuşsun TÜİK rakamlarıyla enflasyon yüzde 70. Senden daha vicdansızı yok Erdoğan. İnsanlar artık asgari ücretle ev bulamıyorlar. Son bir yılda kira artışlarının ortalaması yüzde 160, hala ev sahiplerini suçluyorsun. Burada suçlu arıyorsan ülkeyi yöneten, ‘ekonominin tek sorumlusu benim’ diyendir. Suçlu sensin Erdoğan” dedi.

 • 24.11.2023 24 Kas 16:51 Veli Ağbaba: "Saray Önümüzdeki Yıl Günde 33,6 Milyon Lira, Saatte 1,4 Milyon Lira, Dakikada 23 Bin 333 Lira Para Harcayacak"

  Veli Ağbaba: 'Saray Önümüzdeki Yıl Günde 33,6 Milyon Lira, Saatte 1,4 Milyon Lira, Dakikada 23 Bin 333 Lira Para Harcayacak' CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Cumhurbaşkanlığı’nın bütçe görüşmelerinde; "Cumhurbaşkanlığı’nın 2023'te 6,6 milyar olan bütçesi 2024 yılında 12,3 milyar liraya çıkartılıyor. Artış oranı yüzde 85. Saray önümüzdeki yıl günde 33,6 milyon lira harcayacak. Saatte 1,4 milyon lira, dakikada 23 bin 333 lira para harcayacak. Yani önümüzdeki yıl sarayın dakikada harcaması 2 asgari ücrete eşit olacak" diye konuştu. Ağbaba, "Siyasette rakip olabilirsiniz ama Kemal Kılıçdaroğlu ile PKK'nın militanlarını aynı videoda montaj yaparak göstermek siyasi tarihinin gördüğü en büyük ahlaksızlıktır" dedi.

 • 16.11.2023 16 Kas 22:17 CHP Milletvekili Veli Ağbaba İsrail'e Karşı İktidarın Tutumunu Eleştirdi

  CHP Milletvekili Veli Ağbaba İsrail'e Karşı İktidarın Tutumunu Eleştirdi CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Milli Savunma Bakanlığı bütçe görüşmelerinde iktidarın İsrail'e karşı olan tutumunu eleştirdi. Ağbaba, İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalarda takındığı tutumu eleştirerek, kolayı yasaklamak ve Starbucks'ın önünde oturma eylemleri yapmanın İsrail'e karşı gerçek bir tavır olmadığını belirtti. Ağbaba, Kürecik füze üssünün kapatılması çağrısında bulunarak, kimin yiğit olduğunu görmek istediğini söyledi.

 • 27.10.2023 27 Eki 17:23 CHP Milletvekili Veli Ağbaba, Gezi eylemlerini savundu

  CHP Milletvekili Veli Ağbaba, Gezi eylemlerini savundu CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı konuşmada, Gezi eylemlerinin darbe olmadığını ve birçok baskıya isyan olduğunu söyledi. Ağbaba, ayrıca Meclis'te çalışan danışmanların sorunlarını da gündeme getirerek kıdem tazminatı ve işsizlik maaşı talebinde bulundu.

 • 25.10.2023 25 Eki 18:48 Veli Ağbaba: "Akp Aslında Çarkçı Bir Parti. 'Ey İsveç' Diyen de Siz, İsveç'in NATO Üyeliğini Meclis'e Getiren de Siz"

  Veli Ağbaba: 'Akp Aslında Çarkçı Bir Parti. 'Ey İsveç' Diyen de Siz, İsveç'in NATO Üyeliğini Meclis'e Getiren de Siz' CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba TBMM Genel Kurulu’nda, İsveç’in NATO üyeliğiyle ilgili protokolün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından TBMM’ye gönderilmesini eleştirerek, “İsveç'in NATO'ya katılım protokolü Sayın Cumhurbaşkanı tarafından Meclis’e gönderildi. Belki AKP bunu yüzüncü kez yapıyor. AKP, aslında bir isim takmak gerekirse ‘çarkçı bir parti’, her konuda çark yapıyor. Düne kadar yüce kitabımız Kur’an-Kerim’i yaktığı için ‘ey İsveç’ deyip meydan okuyan siz, İsveç’in NATO’ya üyeliğinin protokolünü Meclis’e gönderen yine siz. Yarın burada, İsveç’e meydan okuyanlar hep beraber reisin emriyle el kaldıracaklar. Acaba o gün Kur’an-ı yaktığı için kınayanlar ne diyecek bilmiyorum” dedi.

 • 13.10.2023 13 Eki 14:18 Veli Ağbaba: "Emekliler En Temel Gıda Ürünlerine Dahi Erişemeyecek Hale Gelmiş Durumda. Emekliye Ayrımsız 15 Bin Lira İkramiye Verilmeli"

  Veli Ağbaba: 'Emekliler En Temel Gıda Ürünlerine Dahi Erişemeyecek Hale Gelmiş Durumda. Emekliye Ayrımsız 15 Bin Lira İkramiye Verilmeli' CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, “TÜRK-İŞ'in açıkladığı açlık sınırı 13 bin 334 TL, bugünkü en düşük emekli maaşı 7 bin 500 TL. Emekliler en temel gıda ürünlerine dahi erişemeyecek hale gelmiş durumda. Nisan ayında verilen 7 bin 500 liranın TÜİK'in enflasyonuna göre alım gücü eylülde 5 bin 766 liraya düşmüş durumda. Yani beş ayda maaşının dörtte biri gitmiş. Bu hesabın TÜİK'in bastırılmış enflasyonuna göre olduğunu da unutmayalım” dedi. Ağbaba, emeklilere 5 bin yerine ayrımsız 15 bin lira ikramiye verilmesinin doğru olacağını söyledi.

 • 06.10.2023 06 Eki 15:34 CHP Milletvekili Veli Ağbaba, Şeker Pancarı Alım Fiyatını Eleştirdi

  CHP Milletvekili Veli Ağbaba, Şeker Pancarı Alım Fiyatını Eleştirdi CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, bu yıl için açıklanan şeker pancarı alım fiyatının çiftçinin taleplerini karşılamaktan uzak olduğunu belirterek, fiyatın çiftçinin mazot masrafındaki artışı bile karşılayamayacak düzeyde olduğunu söyledi. Ağbaba, AKP'nin uyguladığı yanlış tarım politikalarıyla üreticileri piyasanın insafına terk ettiğini ve Türkiye'nin tarımda dışa bağımlı hale geldiğini ifade etti.

 • 04.10.2023 04 Eki 22:24 CHP Milletvekili Veli Ağbaba, Emeklilere Seyyanen Zam Yapılması Gerektiğini Belirtti

  CHP Milletvekili Veli Ağbaba, Emeklilere Seyyanen Zam Yapılması Gerektiğini Belirtti CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada emeklilere seyyanen zam yapılması gerektiğini belirtti. Ağbaba, emeklilerin yaşadığı zorlukları ve düşük emekli maaşlarını vurgulayarak, iktidarın emeklilere gereken desteği vermediğini ifade etti.

 • 03.10.2023 03 Eki 12:02 CHP Milletvekili Ağbaba: Eylül Ayı Enflasyonu 2003'ten Beri Görülen En Yüksek İkinci Eylül Enflasyonu

  CHP Milletvekili Ağbaba: Eylül Ayı Enflasyonu 2003'ten Beri Görülen En Yüksek İkinci Eylül Enflasyonu CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TÜİK'in 4,75 olarak açıkladığı eylül ayı enflasyon oranının 2003'ten bu yana görülen en yüksek ikinci eylül enflasyonu olduğunu belirterek 'Yeni ekonomi yönetimi güya itibarlıydı, güya bilimsel yöntemlere göre ekonomi yönetecek, işleri kontrol altına alacaktı. Bunların yapabileceği tek şey halkın ekmeğini küçültmek. Halk enflasyonun altında ezilirken bunlar rahat' dedi.

 • 20.09.2023 20 Eyl 02:02 Veli Ağbaba: "Erdoğan, Enflasyonun Küresel Bir Sorun Olduğunu Söylemiş; Küresel Değil 'Recepsel' Bir Sorun"

  Veli Ağbaba: 'Erdoğan, Enflasyonun Küresel Bir Sorun Olduğunu Söylemiş; Küresel Değil 'Recepsel' Bir Sorun' CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Sayın Recep Tayyip Erdoğan, enflasyonun küresel bir sorun olduğunu söylemiş; aslında küresel değil ‘Recepsel’ bir sorun. Avrupa’daki enflasyon oranlarına baktığımız zaman Avrupa ülkelerinin yıllık enflasyonu Türkiye’nin aylık enflasyonunun daha altında. Avrupa’daki en yüksek enflasyona sahip ülkeyiz. Dünyada Sudan, Zimbabve ve Suriye ile yarışıyoruz. Mesele ekonomi yönetimi, mesele tek adam yönetimi, mesele AKP” dedi.

 • 07.09.2023 07 Eyl 18:53 Veli Ağbaba: "Ak Partili Yeşilyurt Belediye Başkanı'nın Eşini Hülle Yoluyla Memur Yapması Hem Vicdansızlık Hem de Utanmazlıktır.

  Veli Ağbaba: 'Ak Partili Yeşilyurt Belediye Başkanı'nın Eşini Hülle Yoluyla Memur Yapması Hem Vicdansızlık Hem de Utanmazlıktır. CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, daha önce gri pasaport skandalı ile gündeme gelen, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın eşini "hülle yoluyla” istisnai kadroya atanmasını sağlayarak devlet memuru yaptığını iddia etti. Ağbaba, “Milyonlarca genç KPSS’ye girip memur olma hayali kurarken, KPSS birincileri mülakatlarda elenirken, ataması yapılmadığı için insanlar intihar ederken, üniversite mezunları Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında temizlikçi olmaya bile razıyken, AK Partili Yeşilyurt Belediye Başkanı’nın eşini hülle yoluyla memur yapması hem vicdansızlık hem de utanmazlıktır. Malatyalılar depremin çilesini çekerken, Yeşilyurt Belediyesi'nden destek beklerken, başkan Çınar karısını memur yapmakla uğraşıyormuş. Yeşilyurt Belediye Başkanı'nda biraz utanma duygusu varsa derhal istifa eder” dedi.

 • 04.09.2023 04 Eyl 16:53 CHP Milletvekili Veli Ağbaba: Enflasyonda Sudan, Zimbabve ve Venezuela ile yarışıyoruz

  CHP Milletvekili Veli Ağbaba: Enflasyonda Sudan, Zimbabve ve Venezuela ile yarışıyoruz CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamlarıyla ilgili endişelerini dile getirdi ve Türkiye'nin dünya genelinde enflasyonda kötü bir konumda olduğunu belirtti.

 • 27.08.2023 27 Ağu 23:36 CHP'li Veli Ağbaba, Cevdet Yılmaz'ın enflasyon açıklamalarını eleştirdi

  CHP'li Veli Ağbaba, Cevdet Yılmaz'ın enflasyon açıklamalarını eleştirdi CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın enflasyonla ilgili açıklamalarını eleştirerek, hayal kurmaya devam ettiğini söyledi. Ağbaba, aynı zamanda depremden zarar gören Hatay Havalimanı'nın aynı yere yapılmasına tepki gösterdi.

 • 23.08.2023 23 Ağu 18:26 Veli Ağbaba'dan Erdoğan'a 'Mülteci' Eleştirisi: "Kimsenin Seni Köşeye Sıkıştırdığı Yok, Sen Bu Ülkeyi Köşeye Sıkıştırdın"

  Veli Ağbaba'dan Erdoğan'a 'Mülteci' Eleştirisi: 'Kimsenin Seni Köşeye Sıkıştırdığı Yok, Sen Bu Ülkeyi Köşeye Sıkıştırdın' CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın politikaları nedeniyle Türkiye’nin mülteci problemi yaşadığını belirterek “Şimdi Erdoğan diyor ki ‘Mülteci akını ile köşeye sıkıştırma çabalarını boşa çıkaracağız’. Kimsenin seni köşeye sıkıştırdığı yok, sen bu ülkeyi köşeye sıkıştırdın” dedi.

 • 22.08.2023 22 Ağu 17:02 Veli Ağbaba: "Yarın Erdoğan Çıkarsa Derse Ki, 'Bu Emekli Maaşını 7 Bin 500 Ben Yapmadım. CHP Yaptı' Vallahi Şaşmayız"

  Veli Ağbaba: 'Yarın Erdoğan Çıkarsa Derse Ki, 'Bu Emekli Maaşını 7 Bin 500 Ben Yapmadım. CHP Yaptı' Vallahi Şaşmayız' CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Erdoğan ‘Memurlara zam yapılırken emeklilere hiçbir şey gelmemesi olacak şey değil’ dedi. Bir ay önce yüzde 25 zammı kim verdi? Erdoğan vermedi mi? Bahçeli ‘Bu maaş yetersiz’ demedi mi? Biz de önerge vermedik mi? Hodri meydan, 7 bin 500 değil, 11 bin 500 verelim demedik mi? Şimdi yarın Erdoğan çıkarsa derse ki ‘Bu emekli maaşını 7 bin 500 ben yapmadım. CHP yaptı’ vallahi şaşmayız. Burada da bir siyasi sahtekarlık var. Bir siyasi dolandırıcılık var. Emekliye diyor ki ‘Olacak iş değil’. Ver, tutan mı var? Emekliye 7 bin 500’ü veren kendisi, az diyen de kendisi. Hodri meydan! Getir Meclis’e, ne diyorsan, 11 bin 500 mü asgari mi ne diyorsan buna hazırız” dedi.

 • 21.08.2023 21 Ağu 16:15 CHP Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya'daki Bakırcılar Çarşısı inşaatının su bastığını belirtti

  CHP Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya'daki Bakırcılar Çarşısı inşaatının su bastığını belirtti CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin 29 Temmuz'da açılışını yaptığı deprem bölgesi Malatya'daki Bakırcılar Çarşısı inşaatının zeminini su bastığını belirterek, 'Temel atılırken ihalesi yapılmadığı iddiası var, ihale yapılmadan bu temel atılmış. Ayrıca bu 'Bakırcılar Çarşısı'nın temeli atılırken bir etüt, sondaj çalışması yapılmadığı görülüyor… Algıyla Malatya deprem bölgesi yönetilmeye çalışılıyor' dedi.

 • 19.08.2023 19 Ağu 16:54 CHP Milletvekili Veli Ağbaba, İsrail vatandaşının serbest bırakılmasına tepki gösterdi

  CHP Milletvekili Veli Ağbaba, İsrail vatandaşının serbest bırakılmasına tepki gösterdi CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Türkiye'de hapis cezasına çarptırılan İsrail vatandaşı Danny Awka'nın serbest bırakılmasına tepki göstererek, adalet sisteminin çifte standartlarla işlediğini belirtti. Ağbaba, uyuşturucu kaçakçılarının serbest bırakılırken, gazeteci Barış Pehlivan'ın ise beşinci kez cezaevine girdiğini vurguladı.

 • 16.08.2023 16 Ağu 00:24 CHP Milletvekili Veli Ağbaba, Barış Pehlivan'ın tutuklanmasına tepki gösterdi

  CHP Milletvekili Veli Ağbaba, Barış Pehlivan'ın tutuklanmasına tepki gösterdi CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, gazeteci Barış Pehlivan'ın tutuklanmasını eleştirerek, bu durumun tüm basın mensuplarına, özgür düşünceyi savunanlara bir gözdağı olduğunu belirtti.

 • 15.08.2023 15 Ağu 14:40 CHP Milletvekili Veli Ağbaba: Malatya'da Yeni Hasar Tespit Çalışmasına İhtiyaç Var

  CHP Milletvekili Veli Ağbaba: Malatya'da Yeni Hasar Tespit Çalışmasına İhtiyaç Var CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Malatya'da yeni bir hasar tespit çalışmasına ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Ağbaba, depremlerin şehir merkezi ve ilçelerde büyük hasara yol açtığını ve enkaz yığınlarının bir an önce kaldırılması gerektiğini belirtti. Ayrıca, Yeşilyurt merkezli son depremle birlikte Malatya'da su kaynağının tahrip olduğunu ve alternatif su kaynakları oluşturulması gerektiğini vurguladı.

 • 06.08.2023 06 Ağu 18:30 CHP Milletvekili Veli Ağbaba, Emeklilere Verilen Zamı Eleştirdi

  CHP Milletvekili Veli Ağbaba, Emeklilere Verilen Zamı Eleştirdi CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, emeklilere verilen yüzde 25'lik zammı eleştirerek, emeklilerin durumunun çok kötü olduğunu belirtti. Ağbaba, enflasyon oranlarının düşük gösterilerek emekliye yapılan zamın siyasi bir üçkağıt olduğunu ifade etti. Emekli maaşlarının yetersiz olduğunu vurgulayan Ağbaba, umarız kısa zamanda bu sorunun çözüleceğini dile getirdi.

 • 01.08.2023 01 Ağu 18:14 Veli Ağbaba: Davutoğlu, keşke ayrı listeden girseymiş herkes de oy oranını görseymiş

  Veli Ağbaba: Davutoğlu, keşke ayrı listeden girseymiş herkes de oy oranını görseymiş CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun CHP'yle yaptıkları seçim ittifakıyla ilgili sözlerine ilişkin, 'Davutoğlu, keşke ayrı listeden girseymiş herkes de oy oranını görseymiş. Bizim arzumuz da oydu; farklı listelerden girerek herkesin oy oranının da belli olması gerekiyordu. Burada herkes şahit ki en çok fedakarlığı Davutoğlu değil CHP yapmıştır. Fedakarlık aranıyorsa listelere bakmak mümkün. Kutlanması gereken birisi varsa da CHP'nin örgütüdür' dedi.

 • 31.07.2023 31 Tem 17:43 CHP Milletvekili Veli Ağbaba, Hazine Bakanı Şimşek'in tasarruf tedbirlerini eleştirdi

  CHP Milletvekili Veli Ağbaba, Hazine Bakanı Şimşek'in tasarruf tedbirlerini eleştirdi CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in açıkladığı tasarruf tedbirlerine ilişkin eleştirilerde bulundu. Ağbaba, ülkenin ekonomik durumunun zor olduğunu ve tasarruf yapılması gerektiğini belirtirken, tasarrufun yöneticiler tarafından yapılması gerektiğini vurguladı. Ağbaba, 125 bin tane makam aracının hala kullanıldığını ve 6,2 milyar TL'nin akaryakıta harcandığını ifade etti. Çiftçi ve esnafın mazot ve benzin bulamadığı bir dönemde Türkiye'nin hala büyük harcamalar yaptığını söyleyen Ağbaba, tasarruf çağrısının parayı harcayanlardan yapılması gerektiğini belirtti.

 • 30.07.2023 30 Tem 23:23 CHP Milletvekili Veli Ağbaba: Emekliler Dertli, Emekliler İsyanda

  CHP Milletvekili Veli Ağbaba: Emekliler Dertli, Emekliler İsyanda CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, emeklilerin sorunlarına dikkat çekerek, makam araçlarından ve lüks uçaklardan vazgeçmeyenlerin emekliye zammı konusunda tutarsız davrandığını söyledi. Ağbaba, Cumhur İttifakı'nın ortaklarının emekli maaşlarının yetersiz olduğunu söylemesine rağmen, emekli zammı tekliflerini reddettiklerini belirtti. Ayrıca, Merkez Bankası'nın açıkladığı enflasyon hedefinin yüzde 58 olduğunu ve bu durumun emeklilerin maaşlarının büyük bir kısmının enflasyona gideceği anlamına geldiğini ifade etti. Emekli vatandaşlar da maaşlarının kiraya yetmediğini ve yaşam koşullarının giderek zorlaştığını dile getirdi.

 • 25.07.2023 25 Tem 12:01 Ravza Kavakcı, Özgür Özel ve Veli Ağbaba'dan 33 Bin Lira Manevi Tazminat Kazandı

  Ravza Kavakcı, Özgür Özel ve Veli Ağbaba'dan 33 Bin Lira Manevi Tazminat Kazandı Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakcı, CHP Grup Başkanı Özgür Özel ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'dan toplam 33 bin lira manevi tazminat kazandı. Kavakcı'nın avukatı Sezgin Tunç, açıklamasında, Özgür Özel'e 15 bin lira, Veli Ağbaba'ya 18 bin lira ve Selçuk Özdağ'a 3 kuruşluk manevi tazminat ödemesine hükmedildiğini belirtti.

 • 05.07.2023 05 Tem 11:47 CHP Milletvekili Veli Ağbaba, enflasyon verilerine tepki gösterdi

  CHP Milletvekili Veli Ağbaba, enflasyon verilerine tepki gösterdi CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TÜİK'in açıkladığı haziran ayı enflasyon verilerine tepki göstererek, bazı harcama gruplarının yıllık enflasyondan daha fazla arttığını belirtti. Ağbaba, dana eti, pirinç, kiracı tarafından ödenen gerçek kira, yumurta, patates ve makarna gibi ürünlerin fiyatlarının yüksek oranda arttığını ifade etti.

 • 04.07.2023 04 Tem 18:04 Değişim sancısı CHP'nin grup toplantısına da yansıdı! Partinin ağır topları salonda yer almadı

  Değişim sancısı CHP'nin grup toplantısına da yansıdı! Partinin ağır topları salonda yer almadı CHP'deki değişim tartışmaları sürerken, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşma yaptığı TBMM Grup toplantısında salonun bir kısmı boş kaldı. Partinin 'ağır topları' olarak bilinen Engin Altay, Veli Ağbaba, Bülent Tezcan gibi isimler de grup toplantısına katılmadı. CHP'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 'değişim' çağrısının ardından CHP'nin TBMM Grup toplantısında salonun bir kısmının boş kalması dikkat çekti. Bununla birlikte partinin ağır topları olarak bilinen bazı milletvekillerinin de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşma yaptığı toplantıya katılmadığı görüldü. Toplantıda bulunmayanlar arasında Veli Ağbaba, Bülent Tezcan, Engin Altay, Ali Öztunç, Seyit Torun, Özgür Karabat gibi isimler yer aldı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, değişim çağrısında bulunmuş, ardından da CHP Grup Başkanı Özgür Özel de, partide değişimin gerekliliğini savunarak, Kurultay'ın yerel seçim sonrasına bırakılmamasını istemişti. Partide değişim çağrılarına katılan bir diğer isim de bir önceki MYK'da yer alan Bülent Tezcan olmuştu. Tezcan, 'Yeni liderlik ihtiyacı var' ifadelerini kullanmıştı.

 • 04.07.2023 04 Tem 13:43 CHP Milletvekili Veli Ağbaba, emekli maaşlarının düşük olduğunu belirtti

  CHP Milletvekili Veli Ağbaba, emekli maaşlarının düşük olduğunu belirtti CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 2002 yılında en düşük SSK emekli aylığının net asgari ücretin 1,4 katı, en düşük Emekli Sandığı aylığının ise asgari ücretin 2,04 katı olduğunu söyledi. Ağbaba, 21 yıl boyunca bu oranın korunması halinde en düşük işçi emeklisi aylığının şu anda 15 bin 962 TL, en düşük memur emekli aylığının ise 23 bin 260 TL olacağını ifade etti. Ağbaba, torba yasada en düşük emekli aylıklarının nasıl düzenleneceği konusunda henüz bir açıklama olmadığını belirtti.

 • 23.06.2023 23 Haz 14:43 CHP Milletvekili Ağbaba, Cep Telefonlarındaki Verginin Düşürülmesi İçin Kanun Teklifi Verdi

  CHP Milletvekili Ağbaba, Cep Telefonlarındaki Verginin Düşürülmesi İçin Kanun Teklifi Verdi CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, cep telefonlarındaki verginin düşürülmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na kanun teklifi verdi. Ağbaba, cep telefonları ve bilgisayar gibi teknolojik aletlerden alınan vergilerin kaldırılması ya da vatandaşın ulaşabileceği şekilde Özel Tüketim Vergisi ve Katma Değer Vergisi indirimi yapılması gerektiğini belirtti. Ağbaba, akıllı cep telefonlarının artık bir lüks değil, en temel zorunlu ihtiyaç haline geldiğini vurguladı. Kanun teklifiyle Özel Tüketim Vergilerinde indirim yapılarak cep telefonu fiyatlarının indirilmesi amaçlanıyor.

 • 20.06.2023 20 Haz 12:29 CHP Milletvekili Ağbaba: Yeni asgari ücret açlık sınırının altında kalmaya devam edecek

  CHP Milletvekili Ağbaba: Yeni asgari ücret açlık sınırının altında kalmaya devam edecek CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yeni asgari ücretin açıklanmasıyla birlikte yaptığı açıklamada, yüzde 34 zam yapılmış olmasına rağmen asgari ücretin resmi enflasyon ve dolar karşısındaki kayıplarının telafi edilmediğini belirtti. Ağbaba, bu nedenle yeni asgari ücretin açlık sınırının altında kalmaya devam edeceğini söyledi. Ayrıca Türkiye'de şu an iki farklı ücret uygulamasına da geçildiğini ve iki ücretin de yoksulluk ve açlık sınırının altında kaldığını vurguladı.

 • 17.06.2023 17 Haz 20:32 CHP'li Veli Ağbaba, 6'lı Masa'nın ortaklarına verilen 38 vekil üzerinden Kılıçdaroğlu'na yüklendi: Bedel ödemeli

  CHP'li Veli Ağbaba, 6'lı Masa'nın ortaklarına verilen 38 vekil üzerinden Kılıçdaroğlu'na yüklendi: Bedel ödemeli CHP Malatya Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Veli Ağbaba, Abdüllatif Şener ve 6'lı Masa'nın ortaklarına verilen 38 vekil üzerinden Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. Ağbaba, "Bu milletvekillerinin yakın gelecekte AKP ile işbirliği yapmayacağının garantisini kim verebilir. CHP'ye zarar veren, CHP'yi yarı yolda bırakan ve mantık dışı açıklamalar yaparak CHP'den istifa eden bu sağcı, siyasal İslamcı siyasetçileri kim ya da kimler CHP'ye getirdiyse bedel ödemelidir" ifadelerini kullandı.

 • 14.06.2023 14 Haz 14:20 CHP'den asgari ücret beklentisi: 12 bin 751 TL ile 14 bin TL arasında bir rakama denk gelmeli

  CHP'den asgari ücret beklentisi: 12 bin 751 TL ile 14 bin TL arasında bir rakama denk gelmeli Asgari ücrete ara zam için bakanlık ve sendikaların görüşmeleri sürerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da "Asgari ücrette de elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi. Asgari ücretin 8.500 TL olduğunu hatırlatan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise "Asgari ücret 12.751 TL ile 14 bin TL arasında bir rakama denk gelmelidir. Bunun altında verilecek bir rakam ne asgari ücretlinin 5 aylık kaybını karşılar ne de gelecek 6 ay boyunca açlık sınırının üstüne taşır" ifadelerini kullandı.

 • 28.05.2023 28 May 14:47 CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba oyunu kullandı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba oyunu kullandı CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, oğlu Efe Ağbaba ile oyunu Abdulkadir Eriş İlkokulu'nda kullandı. Ağbaba, 'Türkiye bu seçim kampanyasında aslında bir seçim kampanyasından öte bir iftira kampanyasını yaşamış oldu. Montaj kasetlerin havada uçuştuğu, insanların siyasetçiler tarafından haksızca suçlandığı bir dönemi hep beraber yaşadık. Öncelikle şunu söylemek lazım; kimden gelirse gelsin iftira atmak ya da montaj kaset sunmak siyasi bir ahlaksızlıktır' dedi.

 • 28.05.2023 28 May 12:28 CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, oyunu Malatya'da kullandı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, oyunu Malatya'da kullandı CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turu için memleketi Malatya'da oy verdi. Ağbaba, seçimlerin hayırlı olmasını diledi ve Malatyalıların yanında olacağını belirtti.

 • 27.05.2023 27 May 19:20 CHP'den sandık güvenliği açıklaması

  CHP'den sandık güvenliği açıklaması CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, yarın yapılacak Cumhurbaşkanlığı 2.tur seçimleri sandık güvenliğine ilişkin ortak basın toplantısı düzenledi. Parti yöneticileri, sandıklara sahip çıkacaklarını ve halkın verdiği oylara sahip çıkacaklarını belirtti.

 • 27.05.2023 27 May 16:48 CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, Malatya'da konuştu

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, Malatya'da konuştu CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Seçimlerin sağlıklı geçebilmesi için ittifakımızla sandıklarda görev alacağız." dedi.

 • 24.05.2023 24 May 17:24 Veli Ağbaba: "Depremzedelerin Yanında Yer Alması Gerekenler, Kendi Afişlerini Belediyenin Cebinden Yaptılar, Bizim Afişlerimizi İse Yırttılar"

  Veli Ağbaba: 'Depremzedelerin Yanında Yer Alması Gerekenler, Kendi Afişlerini Belediyenin Cebinden Yaptılar, Bizim Afişlerimizi İse Yırttılar' CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya’da CHP afişlerine zarar verilmesine tepki göstererek, “İnsanlar çadırlarda kalırken, halen banyo yapamazken birileri halen belediyenin imkanları ile Erdoğan afişleri yapıyor. Kimin cebinden yapıyor? Bizim cebimizden yapıyor. Depreme yardım etmesi gerekenler, depremzedelerin yanında yer alması gerekenler, maalesef büyük bir şatafat ve israfla kendi afişlerini belediyenin cebinden yaptılar, bizim afişlerimizi ise yırttılar” dedi.

 • 24.05.2023 24 May 17:14 Veli Ağbaba: "Montajlı Videolarla Rakiplerini Kötülüyorlar. Bu Ahlaksızlıktır, Şerefsizliktir"

  Veli Ağbaba: 'Montajlı Videolarla Rakiplerini Kötülüyorlar. Bu Ahlaksızlıktır, Şerefsizliktir' CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Dünya siyaseti görmemiştir ama Türkiye siyaseti ilk kez böyle bir şeyler karşı karşıya. Montajlı videolarla rakiplerini kötülüyorlar. Açıkça söylüyorum; bu ahlaksızlıktır, şerefsizliktir. Türkiye’de rakibini yenmek için iftira atarak, montaj yaparak bir kampanya yürütmek ahlaksızlıktır, namussuzluktur, şerefsizliktir" dedi.

 • 16.05.2023 16 May 11:08 Veli Ağbaba: "İkinci Tura Çok Daha İyi Hazırlanacağız. İttifakımızın Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı Yapmak İçin Her Türlü Çalışmayı...

  Veli Ağbaba: 'İkinci Tura Çok Daha İyi Hazırlanacağız. İttifakımızın Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı Yapmak İçin Her Türlü Çalışmayı... CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Hep beraber ikinci tura çok daha iyi hazırlanacağız. İttifakımızın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı yapmak için her türlü çalışmayı yapacağız. Milletimize bu insanların yaptıklarıyla bizim yaptıklarımızı anlatmaya devam edeceğiz. Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın, yine burada sizlerle olacağız" dedi.

 • 15.05.2023 15 May 16:27 CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba: İkinci tura daha iyi hazırlanacağız

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba: İkinci tura daha iyi hazırlanacağız Ağbaba, İttifakımızın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu cumhurbaşkanı yapmak için her türlü çalışmayı yapacaklarını belirterek seçim sonuçlarını değerlendirdi.

 • 15.05.2023 15 May 15:31 Veli Ağbaba: "Seçim Henüz Bitmedi Yeni Başlıyor. Biz Kazanacağız"

  Veli Ağbaba: 'Seçim Henüz Bitmedi Yeni Başlıyor. Biz Kazanacağız' CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba “Seçim henüz bitmedi yeni başlıyor. 28 Mayıs’ta ülkemize baharı ve umudu getirmek için mücadelemize devam edeceğiz. Biz kazanacağız” dedi.

 • 14.05.2023 14 May 16:04 Veli Ağbaba: "Huzur, Barış ve Kardeşlik İçerisinde Bir Seçim Olsun"

  Veli Ağbaba: 'Huzur, Barış ve Kardeşlik İçerisinde Bir Seçim Olsun' CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, oyunu Malatya Abdulkadir Eriş İlkokulu’nda kullandı. Ağbaba, "Türkiye’ye tekrar demokrasi gelecek. Türkiye ve Malatya’ya baharlar gelecek. Hem Türkiye hem de Malatya hakkını alacak. Umarım parti olarak biz de hakkımızı alacağız. Güzel ve başarılı bir seçim dönemi diliyorum. Huzur, barış ve kardeşlik içerisinde bir seçim olsun. Umarım hilelerin olmadığı bir günü hep beraber yaşarız. Milletin iradesi sandığa tecelli eder ve herkes bu sonuca saygılı olur" dedi.

 • 11.05.2023 11 May 19:31 CHP'li vekillerden Güzelbahçe'de kütüphane, arıtma tesisi ve güneş paneli açılışı

  CHP'li vekillerden Güzelbahçe'de kütüphane, arıtma tesisi ve güneş paneli açılışı CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Adayı Veli Ağbaba ile CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Güzelbahçe Konteynerkenti'nde kütüphane, arıtma tesisi ve güneş panellerinin açılışına katıldı. Bakan, 'Ekmeğimizi kitaba katık edelim diye bu kütüphaneyi açtık' dedi.

 • 11.05.2023 11 May 18:37 CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'dan seçim açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'dan seçim açıklaması CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, seçim kampanyası sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı'nın AK Parti adaylarına büyükşehrin imkanlarını kullandığını söyledi ve siyasetin seviyesinin düştüğünü ifade etti. Ayrıca liyakatin önemine vurgu yapan Ağbaba, Malatya'nın imar edilip ayağa kaldırılacağını belirtti.

 • 10.05.2023 10 May 20:37 CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, depremzedeleri ziyaret etti

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, depremzedeleri ziyaret etti CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya'da depremden yıkılan bir pasajın enkazının altında kaldığı düşünülen kayıp Uğur Gezer'in annesini ziyaret etti. Acılı anne, 'Benim oğlumun ne ölüsü ne dirisi var. Benim oğlumun ölüsü ya da dirisi bulunsun. Çadırda mağdurum, gelene söylüyorum gidene söylüyorum. Kimse derdime çare olmuyor' dedi.

 • 10.05.2023 10 May 11:14 CHP'li Ağbaba, Otizmli ve Down Sendromlu Çocukların Kaldığı Konteyner Kenti Ziyaret Etti

  CHP'li Ağbaba, Otizmli ve Down Sendromlu Çocukların Kaldığı Konteyner Kenti Ziyaret Etti CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya'da otizmli ve down sendromlu özel gereksinimli çocukların kaldığı konteyner kente ziyarette bulundu. Ağbaba, konteyner kentin klima ihtiyacını iletmek üzere Bornovo Belediye Başkanı Mustafa İduğ ve çocukları video konferansla bir araya getirdi.

 • 08.05.2023 08 May 18:10 CHP Genel Başkanı Yardımcısı Veli Ağbaba'dan sert açıklamalar

  CHP Genel Başkanı Yardımcısı Veli Ağbaba'dan sert açıklamalar CHP Genel Başkanı Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya'da düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin ekonomik ve siyasi durumunu değerlendirdi. Ağbaba, Erdoğan ailesiyle ilgili iddiaları da gündeme getirerek, savcılara çağrıda bulundu.

 • 08.05.2023 08 May 15:45 CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Malatya'da basın mensuplarıyla buluştu

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Malatya'da basın mensuplarıyla buluştu CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya'da deprem sonrası konteynerde faaliyet gösteren basın mensuplarıyla bir araya geldi. Ağbaba, Malatya'da yaşanan depremleri ve hasar tespit çalışmalarını değerlendirdi. Ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Erzurum'daki Halk Buluşması'nda yaşanan gerginliğe ilişkin açıklamalarda bulundu.

 • 07.05.2023 07 May 11:16 CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: 'Listemizde hesabını veremeyeceğimiz kimse yok, sizin listenizde kimler kimlerle beraber'

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: 'Listemizde hesabını veremeyeceğimiz kimse yok, sizin listenizde kimler kimlerle beraber' CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Malatya'daki Gençlik Buluşması'nda yaptığı konuşmada, 600 aday gösterdiklerini ve içinde terörle ilgili isim olmadığını belirtti. Ayrıca, AK Parti'nin ittifakında HÜDA PAR'ın bulunduğunu söyledi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise liyakatin önemine vurgu yaptı.

Advertisement