İstanbul Emitt Fuarı - Son Dakika

İstanbul Emitt Fuarı

13.02.2014 16:05
İstanbul Emitt Fuarı

Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Derviş Özbay, İstanbul’da düzenlenen ve Malatya’nın da katıldığı EMITT’in Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın başarılı geçtiğini söyledi.

Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Derviş Özbay, İstanbul'da düzenlenen ve Malatya'nın da katıldığı EMITT'in Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nın başarılı geçtiğini söyledi.

Derviş Özbay, "Fuarın hazırlık aşamasından itibaren vurguladığımız bir konu vardı. EMITT'in bir turizm fuarı olduğunu ve bundan asıl yararlanacak olanın ilimizde turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmeler olacağıydı. Bu amaçla müdürlüğümüzde bir toplantı düzenleyip tüm seyahat acenteleri, oteller ile ilgili kurum ve kuruluşları davet ettik. Toplantıya katılan turizm sektörü temsilcileriyle bu görüşümüzü paylaştık, kendilerine fuarda her türlü desteği vereceğimizi bildirdik. Nitekim fuar tamamlanıp Malatya'ya döndükten sonra kurumumuzu il dışından arayan tur operatörleri ve seyahat acenteleri taleplerini bize iletmeye başladılar. Acenteler Malatya'ya tur getirmek istiyorlar ve bu amaçla ilimiz hakkında, işletmeler hakkında bilgi istiyorlar. Bu geri dönüşler 2014 turizm sezonu için bizleri umutlandırdı. İyi bir sezon geçirmeyi ve çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamayı bekliyoruz" dedi.

"30 Ocak-2 Şubat 2014 tarihleri arası düzenlenen fuara 71 ülkeden 4 bin 500 katılımcı iştirak etti" diyen Özbay, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Valiliğimizin başkanlığında Kültür ve Turizm İl Müdürlüğümüz, Fırat Kalkınma Ajansı, Malatya Belediyesi Fuarcılık A.Ş., Doğanşehir Kaymakamlığı, Arapgir Belediyesi, Ticaret Borsası, Kayısı Vakfı ve işadamı Murat Tokmak, Göçmez Ticaret, Sofuoğlu Ticaret ve Levent Kayısıları firmasının katkı sağladığı fuarda bir de Malatyalılar Günü düzenlendi ve standımıza gelen konuklara tereyağlı kayısı tatlısı ile kayısılı pilav ikramı yapıldı. Böylece İstanbul'da yaşayan hemşerilerimizin bir araya gelmesi sağlandı.

Fuar süresince, Malatya standını ziyaret eden yerli ve yabancı katılımcılara Malatya'yı tanıtıcı yayınlar ve başta kayısı olmak üzere ürünler dağıtıldı." - MALATYA

YORUMLAR
500
Esenyurt'ta korku dolu anlar: Kimyasal madde dolu tank devrildi Esenyurt'ta korku dolu anlar: Kimyasal madde dolu tank devrildi Serbest piyasada döviz fiyatları Serbest piyasada döviz fiyatları Türk Ocakları: 'Devlete 'seri katil' diyenlerin Türk Ocakları toplantılarında boy göstermesi kabul edilemez' Türk Ocakları: 'Devlete 'seri katil' diyenlerin Türk Ocakları toplantılarında boy göstermesi kabul edilemez'
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İstanbul Emitt Fuarı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement