İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Kursunda İlk Hasat Yapıldı - Son Dakika
Yerel

İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Kursunda İlk Hasat Yapıldı

İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Kursunda İlk Hasat Yapıldı

Mersin’in Tarsus ilçe Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan kültür mantarı yetiştiriciliği kursunun ilk hasadı yapıldı.

28.02.2017 11:04
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Mersin'in Tarsus ilçe Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan kültür mantarı yetiştiriciliği kursunun ilk hasadı yapıldı.

Tarsus Belediye Tesislerinde düzenlenen programa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Boro ve Tarsus Halk Eğitim Müdürü Mehmet Gürsoy katıldı.

Mantar Atölyesinde Mantar Hocası Ziraat Mühendisi Sibel Güvençli eğitmenliğinde 30 kursiyer mantar yetiştirme tekniklerini uygulamalı olarak öğrenerek, ilk istiridye mantarı hasadını gerçekleştirdi.

Tarsus Belediyesi olarak vatandaşları meslek sahibi olmayı sağladıklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Boro, meslek sahibi olan vatandaşların ekonomilerine de katkı sağladıklarını kaydetti.

Başkan Yardımcısı Boro, Akdeniz bölgesinde çok ilgi gören istiridye mantarından iklimlendirme ünitelerinin sıcaklık isteği nem (sisleme), havalandırma ve ışık sistemi kurulumu düzenli yapıldığında, yüzde 35 - yüzde 40 oranında verimli ve kaliteli ürün alındığını belirtti.

Kursiyerler mesleki kurs vererek bu imkanı sağladığı için Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can'a teşekkür etti. - MERSİN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Kursunda İlk Hasat Yapıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement