Japon Deniz Eğitim Filosu Marmaris'e Gelecek - Son Dakika

Japon Deniz Eğitim Filosu Marmaris'e Gelecek

15.02.2012 16:40
Japon Deniz Eğitim Filosu Marmaris'e Gelecek

Japon Deniz Kuvvetleri'ne bağlı 3 gemiden oluşan eğitim filosunun, Muğla'nın Marmaris ilçesine geleceği bildirildi.

Japon Deniz Kuvvetleri'ne bağlı 3 gemiden oluşan eğitim filosunun, Muğla'nın Marmaris ilçesine geleceği bildirildi.

Eğitim filosunun temmuz ayında yapılması planlanan ziyaretiyle ilgili Marmaris'e gelen Japon Deniz Öz Savunma Kuvvetleri (JMSDF) Komutanları görüşmelerde bulundu. Marmaris Belediyesini ziyaret eden Japon komutanlar Albay Taizo Fujita, Albay Haruhiko Morishita ve Yarbay Mosonuri Takeda, Belediye Başkan Vekili İsmet Kamil Öner ile biraraya geldi.

Eğitim filosunun temmuz ayında Marmaris'e geleceğini belirten Haruhiko Morishita, "3 gemide görev yapan 750 personelle Marmaris Limanı'nı ziyaret etmek istiyoruz. 200 yeni subayın da katılacağı ziyaretimiz eğitim amaçlı olacak. 5 ayda 17 ülke dolaşacağız. Bu süreçte duraklarımızdan biri de Marmaris olacak. Biri eğitim, diğeri helikopter gemisi olmak üzere iki gemiye bir de protokol gemisi eşlik edecek" dedi.

Morishita, Marmaris'te 100 kişilik bir askeri bandoyla konser vermek istediklerini söyledi.

Marmaris Belediye Başkan Vekili İsmet Kamil Öner ise "Ertuğrul fırkateyni ile başlayan dostluğumuz, 1999 İstanbul ve son Van depreminde Japonların kurtarma çalışmalarına katılmasıyla ayrı bir önem kazandı" diye konuştu.

- MUĞLA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi 'sipsi' çaldı Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi 'sipsi' çaldı Trafik tıkandı, uzun kuyruk oluştu Trafik tıkandı, uzun kuyruk oluştu Muğla'da trafik tıkandı, uzun kuyruk oluştu Muğla'da trafik tıkandı, uzun kuyruk oluştu

Son Dakika Yerel Japon Deniz Eğitim Filosu Marmaris'e Gelecek - Son Dakika


Advertisement