Kadın Şairlerden Alsancak'ta Şiir Ziyafeti - Son Dakika
Yerel

Kadın Şairlerden Alsancak'ta Şiir Ziyafeti

Kadın Şairlerden Alsancak\'ta Şiir Ziyafeti

Mart ayı temasını ’Kentte Kadın Var’ olarak belirleyen Konak Belediyesi’nin ilkini geçtiğimiz ay düzenlediği, ‘Şiir Sokakta Şair Ayakta’ etkinliğinin ikincisi kadın şairlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

12.03.2016 09:15

Mart ayı temasını 'Kentte Kadın Var' olarak belirleyen Konak Belediyesi'nin ilkini geçtiğimiz ay düzenlediği, 'Şiir Sokakta Şair Ayakta' etkinliğinin ikincisi kadın şairlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Konak ilçesindeki Alsancak Dominik Caddesi'nde kurulan platformda, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bu kez kadın şairler özgürce ve ayakta şiirlerini seslendirdi. Yağan yağmura rağmen vatandaşların büyük ilgi gösterdiği etkinlikte şairler Gülce Başer, Asuman Susam, Nilay Özer, Neslihan Yalman, Zeynep Uzunbay hem kendi şiirlerini, hem de Türk şiirinde derin izler bırakmış olan kadın şairlerden; Nilgün Marmara, Gülten Akın, Melisa Gürpınar, Sennur Sezer ve Didem Madak'ın şiirlerini seslendirdi. Yağışlı havaya rağmen şiirleriyle geceye damgasını vuran kadın şairler, İzmirli sanatseverlere unutulmaz bir akşam yaşattı.

Sunumunu Ebru Sağat'ın üstlendiği geceyi yağmura aldırış etmeden büyük bir keyifle takip eden İzmirliler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün kutlandığı haftada şiir dolu bir gece geçirdi. Alsancak Dominik Caddesi'ndeki 'Şiir Sokakta Şair Ayakta' etkinliğine katılan tüm kadın şairlere, gece sonunda Konak Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü'nce teşekkür çiçeği verildi. - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kadın Şairlerden Alsancak'ta Şiir Ziyafeti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement