Karabük'te Girişimcilik Eğitimi Verilecek - Son Dakika

Karabük'te Girişimcilik Eğitimi Verilecek

26.01.2012 10:01
Karabük'te Girişimcilik Eğitimi Verilecek

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Pehlivan Baylan, girişimcilik eğitimlerinin başlayacağını bildirdi.

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Pehlivan Baylan, girişimcilik eğitimlerinin başlayacağını bildirdi.

Baylan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, KOSGEB Karabük Hizmet Merkezi Müdürlüğüyle imzalan Uygulamalı Girişimcilik Eğitim protokolü kapsamında 1. gruba 8 Şubat, 2. gruba 10 Şubat 2012 tarihlerinde girişimcilik eğitimlerinin verileceğini söyledi.

Eğitimlerde toplam 50 kişinin olacağını anlatan Baylan, şunları kaydetti:

"Eğitim için başvurular odamız genel sekreterliğine yapılacaktır. Başvurular başlamıştır ve 6 Şubat'ta sona erecektir. Odamızın yürüteceği eğitim programında yeni iş yeri kuracak kişilere, 60 saatlik eğitim programı sonunda girişimcilik eğitimi sertifikaları verilecektir. Eğitimlerimize mevcut bir iş yeri sahibi olanlar, sigortalı olarak çalışanlar ve istihdama, üretime katkı sağlayacak projeleri olan kişiler katılabileceklerdir. Eğitim sonunda sertifikalarını alan girişimciler yeni bir iş yeri kurdukları takdirde KOSGEB'in yeni girişimcilik desteğinden faydalanma hakkına sahip olacaklardır. Destek 97 bin lira tutarında olup, 27 bin lirası hibe niteliğindedir. Geri ödemesiz desteğin 5 bin lirası işletme kuruluş desteği, 10 bin lirası kuruluş dönemi makine teçhizat ve ofis donanım desteği, 12 bin lirası işletme giderleri, geri ödemeli destek olan 70 bin lira ise sabit yatırım desteğinden oluşmaktadır."

- KARABÜK

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Karabük'te Filyos Çayı'nda yabancı uyruklu öğrencinin cesedi bulundu Karabük'te Filyos Çayı'nda yabancı uyruklu öğrencinin cesedi bulundu Filyos Çayı kenarında bulunan cesedin kimliği belirlendi Filyos Çayı kenarında bulunan cesedin kimliği belirlendi Filyos Çayı kenarında bulunan cesedin kimliği belirlendi Filyos Çayı kenarında bulunan cesedin kimliği belirlendi

Son Dakika Yerel Karabük'te Girişimcilik Eğitimi Verilecek - Son Dakika


Advertisement