Kaymakam Erkayıran: "Silah Sıkılan Düğün Sahiplerine Gereken Cezayı İşlemi Yapacağız" - Son Dakika
Yerel

Kaymakam Erkayıran: "Silah Sıkılan Düğün Sahiplerine Gereken Cezayı İşlemi Yapacağız"

Kaymakam Erkayıran: "Silah Sıkılan Düğün Sahiplerine Gereken Cezayı İşlemi Yapacağız"

Hatay’da bir düğünde maganda kurşunu ile yaralanan ve tedavisi devam eden 14 yaşındaki Eylem Ateş’in başına gelen olayın ardından düzenlenen toplantıda, silah sıkılan düğün sahiplerine gereken cezai işlemin titizlikle uygulanması kararı alındı.

22.08.2017 17:10
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Hatay'da bir düğünde maganda kurşunu ile yaralanan ve tedavisi devam eden 14 yaşındaki Eylem Ateş'in başına gelen olayın ardından düzenlenen toplantıda, silah sıkılan düğün sahiplerine gereken cezai işlemin titizlikle uygulanması kararı alındı.

Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran toplantıda, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlçe Jandarma Komutanı Temel Aday ve İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Özkan ile birlikte siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlardan silah sıkılması olayının önüne geçilmesi için sıkı iş birliği sağlanmasını talep etti.

Toplantıya katılan Kaymakam Erkayıran, "Davetli oldukları düğünlerde silah sıkıldığı an davetli olunan düğün terk edilecek, bizlerde silah sıkılan düğün sahiplerine gereken cezayı işlemi yapacağız" dedi.

Silah sıkılmasının ya da havai fişek atılmasının sadece emniyet tedbirleri ile çözülemeyeceğini de hatırlatan Erkayıran, olayın toplumsal sorumluluk çerçevesinde her vatandaşın katkısı ile sonlandırılabileceğine işaret etti.

Kaymakam Erkayıran, silah sıkılmasının insanlarda kanıksamaya neden olduğunu da hatırlatarak, "Olası bir olumsuz durumda insanlar 'nasıl olsa düğünden geliyordur' diyerek olayı umursamayacak belki de telafisi güç durumlarla karşılaşabileceğiz" diye konuştu.

Kırıkhan da sosyolojik bir yara haline gelen konunun çözümüne yönelik Kaymakam Erkayıran, "Ülkemizin sorunu ve özelde de Kırıkhan'ımızın sorunu olan düğünlerde, nişan, kına, asker uğurlama diye tabir ettiğimiz güzel etkinliklerde kötü bir alışkanlıkla karşı karşıyayız. Toplum olarak bu olayı tasvip etmiyoruz. Bu sorunu el birliği ile güç birliği ile çözeceğiz. Sizlerin bize vereceği destek çok çok önemli. Ateşli silahlarla havaya ateş edilmesi suretiyle veya izinsiz havai fişek kullanımı var. Bu, ilçemiz için ciddi bir sıkıntı oluşturuyor. Tabanca ve benzeri silahlarla havaya ateş ediliyor, havai fişek ve benzeri ses çıkaran çeşitli maddeler izinsiz kullanılıyor. Ehil olmayan kişiler de bunları kullanıyor. Havai fişek, yanlış kullanıldığı zaman bir ya da daha fazla insanın canına mal olabilir. Bunun dışında düğünlerde diğer merasimlerde kontrolsüz konvoylar ve bu konvoylarda ateş etmek suretiyle konvoyda bulunanlarla kendisinin canına sebep olabilecek yanlış tutum ve davranışlar var" diye konuştu.

Toplantının ardından Kaymakam Erkayıran, geçtiğimiz hafta bir düğünde maganda kurşunu ile yaralanan 14 yaşındaki Eylem Ateş'i yatmakta olduğu Antakya Araştırma Hastanesi'nde ziyaret etti.

Ziyaret için teşekkür eden Eylem Ateş, "Benim hayallerim vardı. Öğretmen olmak bu güzel ülkeme güzel insanlar kazandırmak istiyordum. Ama şimdi ise bu hayallerim yıkıldı" dedi. - HATAY

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kaymakam Erkayıran: 'Silah Sıkılan Düğün Sahiplerine Gereken Cezayı İşlemi Yapacağız' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak
  17:31 Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak

  Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Türkiye ile Somali arasında imzalanan Savunma ve Ekonomik İşbirliği Çerçeve Anlaşması'nın detaylarını açıkladı. İki ülke arasında ortak bir deniz kuvvetlerinin oluşturulacağını söyleyen Mahmud, "Türk kardeşlerimiz bu anlaşma çerçevesinde sadece 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak. 10 yıllık işbirliğinden sonra biz de denizlerimizi koruyacak bir donanmaya sahip olacağız." ifadelerini kullandı.

 • Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak
  17:29 Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak

  TFF, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa maçının 7 Nisan 2024 saat 21.00'de Şanlıurfa 11 Nisan Stadyumu'nda oynanacağını açıkladı.

 • Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı tabela değişecek
  17:09 Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı tabela değişecek

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) akrayakıtta duyurduğu rafineri indirimi, yarın itibariyle benzin ve motorin fiyatlarına yansıyacak. Duyurulan indirimle birlikte benzine 76 kuruş, motorine ise 1,10 TL indirim uygulanacak. Bu indirim, tüketicilere yakıt alımlarında büyük bir rahatlama sağlayacak.

 • Murat Kurum'u kızdıran soru: Daha fazla kişi ölünce mutlu mu olacaksınız?
  16:53 Murat Kurum'u kızdıran soru: Daha fazla kişi ölünce mutlu mu olacaksınız?

  Arnavutköy'de katıldığı programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhur İttifakı'nın İBB Adayı Murat Kurum, basın mensuplarından birinin Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısıyla ilgili yönelttiği soruya tepki gösterdi. Kurum, "Daha fazla insanın vefat etmesi sizi mutlu mu ediyor? Bu nasıl bir anlayıştır" dedi.

 • Kelime-i Tevhid bayrağı açan kişiye yumruk atan Ege Akersoy'a 2 bin lira para cezası
  16:53 Kelime-i Tevhid bayrağı açan kişiye yumruk atan Ege Akersoy'a 2 bin lira para cezası

  İstanbul'da Filistin'de yaşananları protesto etmek için toplanan grupta yer alan ve elinde Kelime-i Tevhid bayrağı bulunan kişiye "Sen tam bir Arap sevicisisin" diyerek saldırdığı iddia edilen sanık Ege Akersoy'un kasten yaralama suçundan 2 bin TL adli para cezasıyla cezalandırılmasına karar verildi. Akersoy'un halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan beraatine hükmedildi.

 • Diyanet'ten torpille işe girenler hakkında açıklama
  16:40 Diyanet'ten torpille işe girenler hakkında açıklama

  Diyanet Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt, hak etmediği halde bir işe girmenin kul hakkı ve vebal olduğunu ancak kazancının helal olduğunu söyledi. Bozkurt, torpille yapılan işe alımların başkalarının haklarını gasp etmek olduğunu belirtti.

 • Feyza Altun: Gözaltına alınırken alkol almadım
  16:27 Feyza Altun: Gözaltına alınırken alkol almadım

  Küfürlü şeriat paylaşımı sonrası gözaltına alınıp serbest bırakılan avukat Feyza Altun, hakkında çıkan iddialar sonrası ''Polisler eve gelince rakı içtim demedim. Polisler geldiği sırada ben evde bir tek rakı içiyordum dedim. Gözaltı sürem başladığı anda içki falan içmedim'' dedi.

 • Akraba pazarcılar arasında müşteri kapma kavgasında 1 kişi vurularak can verdi
  16:19 Akraba pazarcılar arasında müşteri kapma kavgasında 1 kişi vurularak can verdi

  İzmir'in Karabağlar ilçesinde, pazarcılık yapan ve balık sattığı öğrenilen akrabalar arasında müşteri kapma kavgası çıktı. Akşam saatlerinde de devam eden kavgada 64 yaşındaki adam yeğeni tarafından tabancayla vurularak öldürüldü. Kavgada hayatını kaybeden adamın oğlu da tabancayla yaralanırken, olayla ilgili 2 şüpheliden 1'i yakalandı.


Advertisement