Kent ve Kültür Söyleşileri Devam Ediyor - Son Dakika
Yerel

Kent ve Kültür Söyleşileri Devam Ediyor

Kent ve Kültür Söyleşileri Devam Ediyor

Tepebaşı Belediyesi tarafından her ay gerçekleştirilen Kent ve Kültür Söyleşileri’nin bu ay konuğu Türk Edebiyatı’nın önemli isimlerinden Yazar Latife Tekin oldu.

21.10.2016 11:51

Tepebaşı Belediyesi tarafından her ay gerçekleştirilen Kent ve Kültür Söyleşileri'nin bu ay konuğu Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden Yazar Latife Tekin oldu.

Yazar ve Şair Haydar Ergülen tarafından yönetilen söyleşilerin Ekim ayı konuğu olan Latife Tekin ile "Yeni Bir Başlangıç İçin Kopuş" başlığı altında edebiyattan kültüre doyumsuz bir sohbet gerçekleştirildi. Söyleşinin başında konuşan Haydar Ergülen, "Türk Edebiyatı'nın önemli bir ismini ağırlıyoruz. Latife Tekin romanları, insanlığın en eski sorunlarından biri olan yoksulluğu temel alıyor. Şiir, yazı gibi yoksullukta evrensel, her dönemde her çağda karşılığını fazlasıyla bulan bir şey. Latife Tekin de yoksulluğun karınca gibi çalışan romancısı." ifadelerini kullandı.

Tekin ise uzun zamandır gelmediği Eskişehir'e Tepebaşı Belediyesi'nin davetiyle gelmenin mutluluğunu yaşadığını kaydetti. Tepebaşı Belediyesi Özdilek Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen söyleşide konuşan Tekin, "Sevgili Arsız Ölüm", "Buzdan Kılıçlar", "Ormanda Ölüm Yokmuş", "Unutma Bahçesi", "Rüyalar ve Uyanışlar Defteri" adlı kitaplarının oluşturulma süreci, dil ve konuları hakkında soruları da yanıtladı. - ESKİŞEHİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kent ve Kültür Söyleşileri Devam Ediyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement