Kız Kardeşleri' İçin Cezaevine Destek Mektupları Gönderdiler - Son Dakika

Kız Kardeşleri' İçin Cezaevine Destek Mektupları Gönderdiler

14.06.2016 15:59
Kız Kardeşleri' İçin Cezaevine Destek Mektupları Gönderdiler

Adana’da eşini öldürdüğü gerekçesiyle 15 yıl hapse mahkum edilen Çilem Doğan’a Eskişehir’den destek mektupları gönderildi.

Adana'da eşini öldürdüğü gerekçesiyle 15 yıl hapse mahkum edilen Çilem Doğan'a Eskişehir'den destek mektupları gönderildi.

İki Eylül Caddesi Merkez PTT şubesi önünde toplanan bir grup Üniversiteli Kadın Kolektifi üyesi, hazırladıkları özel kartlarla, 'Kız kardeşleri' olarak nitelendirdikleri Çilem Doğan için destek mektupları gönderdi. PTT şubesi içerisine girerek mektuplarını yazan kadınlar, Doğan için yazdıkları mektuplarda, cezaevinde yalnız olmadığını, kendilerinin her zaman yanında olacakları belirttiler.

Daha sonra gönderilen destek mektupları hakkında konuşan Diren Yılmaz, öz savunma hakkını kullanan Çilem Doğan'ın yanında olacaklarını belirterek, "Adana'da kendisini fuhuşa zorlayan ve şiddet gördüğü için öz savunma hakkını kullanarak eşini öldüren Çilem Doğan'a 15 yıl hapis cezası veren erkek adalete karşı Çilem'e desteği büyütüyoruz. Öz savunma haktır, 'Kirpiğin yere düşmeyecek kız kardeşim' diyerek, Çilem'e destek mektupları gönderiyoruz. Yazdığımız mektuplar Mersin/ Tarsus Cezaevine gidecek" ifadelerini kullandı.

Postaya teslim edilen mektupların ardından grup, olaysız şekilde dağıldı. - ESKİŞEHİR

YORUMLAR
500
Ebb Senfoni Orkestrası'ndan 'Sezon Kapanış Konseri' Ebb Senfoni Orkestrası'ndan 'Sezon Kapanış Konseri' Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin Marmaris'e Gönderdiği Ekip Dönüş Yolunda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin Marmaris'e Gönderdiği Ekip Dönüş Yolunda Denizli'de yoldan çıkan otobüsteki muavin yaralandı Denizli'de yoldan çıkan otobüsteki muavin yaralandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kız Kardeşleri' İçin Cezaevine Destek Mektupları Gönderdiler - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement