Kız Kardeşleri' İçin Cezaevine Destek Mektupları Gönderdiler - Son Dakika
Yerel

Kız Kardeşleri' İçin Cezaevine Destek Mektupları Gönderdiler

Kız Kardeşleri\' İçin Cezaevine Destek Mektupları Gönderdiler

Adana’da eşini öldürdüğü gerekçesiyle 15 yıl hapse mahkum edilen Çilem Doğan’a Eskişehir’den destek mektupları gönderildi.

14.06.2016 15:59

Adana'da eşini öldürdüğü gerekçesiyle 15 yıl hapse mahkum edilen Çilem Doğan'a Eskişehir'den destek mektupları gönderildi.

İki Eylül Caddesi Merkez PTT şubesi önünde toplanan bir grup Üniversiteli Kadın Kolektifi üyesi, hazırladıkları özel kartlarla, 'Kız kardeşleri' olarak nitelendirdikleri Çilem Doğan için destek mektupları gönderdi. PTT şubesi içerisine girerek mektuplarını yazan kadınlar, Doğan için yazdıkları mektuplarda, cezaevinde yalnız olmadığını, kendilerinin her zaman yanında olacakları belirttiler.

Daha sonra gönderilen destek mektupları hakkında konuşan Diren Yılmaz, öz savunma hakkını kullanan Çilem Doğan'ın yanında olacaklarını belirterek, "Adana'da kendisini fuhuşa zorlayan ve şiddet gördüğü için öz savunma hakkını kullanarak eşini öldüren Çilem Doğan'a 15 yıl hapis cezası veren erkek adalete karşı Çilem'e desteği büyütüyoruz. Öz savunma haktır, 'Kirpiğin yere düşmeyecek kız kardeşim' diyerek, Çilem'e destek mektupları gönderiyoruz. Yazdığımız mektuplar Mersin/ Tarsus Cezaevine gidecek" ifadelerini kullandı.

Postaya teslim edilen mektupların ardından grup, olaysız şekilde dağıldı. - ESKİŞEHİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kız Kardeşleri' İçin Cezaevine Destek Mektupları Gönderdiler - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement