Körfez'de Köylere Merkez Mahalleler Gibi Hizmet Götürülüyor - Son Dakika
Yerel

Körfez'de Köylere Merkez Mahalleler Gibi Hizmet Götürülüyor

Körfez\'de Köylere Merkez Mahalleler Gibi Hizmet Götürülüyor

Köy statüsünden mahalle statüsüne geçen Körfez ilçesinin yeni mahalleleri artık merkez mahalleler gibi hizmet görüyor.

28.01.2015 15:23

Köy statüsünden mahalle statüsüne geçen Körfez ilçesinin yeni mahalleleri artık merkez mahalleler gibi hizmet görüyor.

Oluşturulan profesyonel hizmet alt yapısıyla köylerde birçok yenilik götüren Körfez Belediyesi yapılan çalışmaları da belediye ekiplerince denetliyor. Kısa bir süre içerisinde de halkın heyecanla beklediği projelerin çalışmalarına da başlayan Körfez Belediyesi, yapılan çalışmaları neticelendiriyor. Oluşturulan ekiplerce çalışmaları takip eden Köy ve Muhtarlar Koordinatörü Necmettin Çalışkancı köy muhtarlarını gezerek çeşitli fikir alışverişinde bulundu.

Dikenli ve Ali Hocalar köy muhtarlarını yerinde ziyaret eden Çalışkancı yapılan çalışmaları köy muhtarları ile takip ederek bir takım bilgiler aldı. Körfez Belediyesinin çalışmalarından memnun olduklarını Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran'ın gerçekleştirdiği toplantılarda alınan kararların harfiyen uygulandığını köy muhtarları Necmettin Çalışkancı'ya ilettiler. Dikenli köy muhtarı Aydın Bekler ile köyü gezen Çalışkancı köyü inceledikten sonra vatandaşlarla da çeşitli sohbet etti. Köy halkının istek ve taleplerine öncülük veren Körfez Belediyesi halkın talebi üzerine köye şadırvan yapacak. Çalışmalarına kısa süre içerisinde başlanılacağı bilgisini köy muhtarı Aydın Bekler'e veren Çalışkancı şadırvanın yapılacağı alana gitti. Yapılan incelemelerin ve tespitlerin ardından zaman kaybetmeden Ali Hocalar köyüne geçti.

Ali hocalar köyünün ismini aldığı Ali Hoca türbesinde restorasyon çalışması başlatan Körfez Belediyesi burada da yaptığı çalışmayı geçtiğimiz günlerde sonlandırmıştı. Çalışmayı takdirle karşılayan köy muhtarı Orhan Arslan Belediye Başkanı İsmail Baran'a göstermiş olduğu ilgi ve alakadan ötürü Necmettin Çalışkancı vasıtasıyla teşekkür etti. Köylerin önemsendiğini ve merkez mahalleler gibi hizmet görmenin çok büyük mutluluk olduğunu kaydeden Orhan Arslan çöp konteynırlarının değiştiğini ve çöp kamyonlarının düzenli bir şekilde geldiğini belirtti. - KOCAELİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Körfez'de Köylere Merkez Mahalleler Gibi Hizmet Götürülüyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement