Meyvecilik, Aşılama ve Arıcılık Kursu Sona Erdi - Son Dakika
Yerel

Meyvecilik, Aşılama ve Arıcılık Kursu Sona Erdi

Meyvecilik, Aşılama ve Arıcılık Kursu Sona Erdi

Samsun Bafra Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Bafra Ziraat Odası işbirliği ile düzenlenen "Budama, Aşılama ve Arıcık Kursu"nu bitiren kursiyerlere sertifikaları verildi.

08.04.2016 13:47
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Samsun Bafra Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Bafra Ziraat Odası işbirliği ile düzenlenen "Budama, Aşılama ve Arıcık Kursu"nu bitiren kursiyerlere sertifikaları verildi.

Bafra Ziraat Odası'nda düzenlenen sertifika törenine Kaymakam Halis Arslan, Belediye Başkanı Zihni Şahin, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yalçın Ak, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ahmet Dursun, Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner ve kursiyerler katıldı.

Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner yaptığı konuşmada, "Meyvecilik Bafra'da gelişmeye başladı fakat meyvecilikle uğraşan üreticilerimiz budamasını bilmiyor. Yönetim olarak aldığımız karar doğrultusunda İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz ile irtibata geçerek kursumuzu açtık. Eğitim devamlılıktır. Eğitim birlik ve beraberliktir. Birlik ve beraberlik olmadan başarı elde edilemez" dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, "Bizden destek istendiğinde ancak bu eğitimi verebiliyoruz. Ziraat Odamızdan gelen istek doğrultusunda kursumuzu açtık. Umarım üreticilerimiz bundan sonra meyveciliği daha bilinçli bir şekilde sürdürür" diye konuştu.

Belediye Başkanı Zihni şahin, "Bafra Ovası Türkiye'yi besleyen önemli ovalardan. Eksikliklerimiz var. Tarımda katma değerin yükseltilmesi için neler yapmamız gerekiyor bu konularda çalışıyoruz. Bafra'da potansiyeller çok fazla fakat potansiyellerimiz istediğimiz gibi değerlendirdiğimizi söyleyemem. Bafra'da sebzecilikte kaliteli bir üretim yapılıyor. Bunun yanı sıra çeltik yoğun bir şekilde ekiliyor. Meyvecilikte de ümitlerimiz var. Bafra'da meyvecilik yaygınlaştığı takdirde meyve suları fabrikaları kurulabilir. Fakat bunun içinde yeterli meyve üretimi olması gerekiyor. Umarım önümüzdeki yıllarda meyveciliği geliştirir, Bafra'ya bir katma değer kazandırırız" şeklinde konuştu.

Kaymakam Halis Arslan ise, "Zamanla diğer tarım ürünlerinin yanı sıra meyvecilikte de Bafra hedefine ulaşacaktır" ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından, 88 saat süren Budama ve Aşılama Kursu'na katılan 53 kişiden belge almaya hak kazanan 34, 80 saat süren Arıcılık Kursu'nda da belge almaya hak kazanan 20 üreticiye protokol tarafından belgeleri verildi. - SAMSUN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Meyvecilik, Aşılama ve Arıcılık Kursu Sona Erdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kutalmış Türkeş, MHP'li İsimlere Sert Tepki Gösterdi
  08:06 Kutalmış Türkeş, MHP'li İsimlere Sert Tepki Gösterdi

  Adana Ülkü Ocakları'nın İYİ Parti'nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayyüce Türkeş'i hedef almasının ardından Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'ten sert tepki geldi. Kutalmış Türkeş, MHP Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve İzzet Ulvi Yönter'i hedef alarak sosyal medya üzerinden hakaretlerde bulundu. MHP ve Ülkü Ocakları yöneticileri ise Kutalmış Türkeş'e yanıt vererek tepkilerini dile getirdi.

 • Hadise, Yalçın Ayaydın'ın oğlu Mert Ayaydın ile aşk yaşadığı iddialarıyla gündemde
  08:01 Hadise, Yalçın Ayaydın'ın oğlu Mert Ayaydın ile aşk yaşadığı iddialarıyla gündemde

  Ünlü şarkıcı Hadise, iş insanı Yalçın Ayaydın'ın oğlu Mert Ayaydın ile Etiler'de bir mekanda sarmaş dolaş dans ederken görüntülendi. İkilinin birbirini öpmesi ve çevredeki kimseye aldırış etmemesi dikkat çekti.

 • Kadın model Simurg Sarsılmaz, Diyarbakır'da muhtar adayı oldu
  07:37 Kadın model Simurg Sarsılmaz, Diyarbakır'da muhtar adayı oldu

  31 Mart yerel seçimleri öncesi Diyarbakır'da dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Kadın model Simurg Sarsılmaz, Bağlar ilçesi Kaynartepe Mahalle muhtarlığına aday oldu. 4 erkek adaya karşı yarışacak olan Sarsılmaz adaylığını X hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

 • Piyanist İklim Tamkan, Fırat Tanış hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı
  07:37 Piyanist İklim Tamkan, Fırat Tanış hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı

  Piyanist İklim Tamkan, geçtiğimiz sene şiddet gördüğü gerekçesiyle ayrıldığı Fırat Tanış hakkında tehdit ve ısrarlı takip nedeniyle uzaklaştırma kararı aldırdı. Karar sonrası açıklama yapan Tamkan, ''Gördüğüm şiddet sonrasında bozulan ruh ve beden sağlığıma tekrar kavuşma sürecinde önemli bir rol oynayacağına inanıyorum'' dedi.

 • Ne diyeceği merak konusuydu! Emre'den Fenerbahçelilerin ettiği küfürlere yanıt
  00:22 Ne diyeceği merak konusuydu! Emre'den Fenerbahçelilerin ettiği küfürlere yanıt

  Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Ziraat Türkiye Kupası'nda 3-0 kazandıkları Fenerbahçe maçından sonra açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe taraftarlarının kendisine yönelik küfürlü tezahürat yapmasına değinen genç antrenör, "Fenerbahçeli Emre'yim ben. İnsanlar da bana bunu hissettirdi. Bunu yaşayacağımı düşünmemiştim. Söyleyecek bir şey yok" dedi.

 • Kupadan elenen İsmail Kartal: Şampiyon olacağız
  00:17 Kupadan elenen İsmail Kartal: Şampiyon olacağız

  Fenerbahçe'nin antrenörü İsmail Kartal, 3-0 yenilerek Ziraat Türkiye Kupası'na veda ettikleri Ankaragücü maçının ardından açıklamalarda bulundu. Takımına güvendiğini belirten Kartal, "Ders çıkardık bugünkü maçtan. Tekrar Fenerbahçe'nin nasıl futbol oynadığını herkese göstereceğiz. Sezon sonunda şampiyon olacağımıza inanıyorum" dedi.

 • Netanyahu'dan Rothschild'in ölümü sonrası ilk sözler
  00:01 Netanyahu'dan Rothschild'in ölümü sonrası ilk sözler

  Yahudi kökenli Rothschild ailesinin 4 kuşak lideri 87 yaşındaki Jacob Rothschild, geçtiğimiz gün hayatını kaybetti. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Rothschild için taziye mesajı yayınlayarak, ''19. yüzyılda Baron Rothschild gelecekteki Yahudi devletinin kuruluşuna vazgeçilmez katkılarda bulundu. 20. ve 21. yüzyılda Lord Jacob Rothschild bu gururlu geleneği sürdürdü.'' dedi.

 • Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'ten MHP yöneticilerine ağır sözler
  27 Şub Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'ten MHP yöneticilerine ağır sözler

  Adana Ülkü Ocakları'nın İYİ Parti'nin Adana adayı Ayyüce Türkeş'i ihanetle suçlamasından sonra Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'ten sert tepki geldi. MHP Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve İzzet Ulvi Yönter'i hedef alan Türkeş, ''Sizlerin Türkeş'in evladı olması imkansız, zira Türkeş o.. çocuk yapmadı hiç! Babalarınızı aramaya devam edin, fazla uzaklara değil sizi kullanan adamlara bakın, mesela domuz suratlı Semihe, mesela Sinan'ın katili çift cinsiyetli İzzetsiz ulviye'ye'' ifadelerini kullandı.

 • Bakışları her şeyi özetliyor! Emre'den Fenerbahçe taraftarlarına olay tepki
  27 Şub Bakışları her şeyi özetliyor! Emre'den Fenerbahçe taraftarlarına olay tepki

  Fenerbahçe taraftarları, 3-0 mağlup oldukları Ankaragücü maçı sonrası Ankaragücü'nün Teknik Direktörü Emre Belözoğlu'na küfürlü tezahüratta bulundu. Belözoğlu ise Fenerbahçeli taraftarlara kafa sallayarak yanıt verdi.


Advertisement