Mısırdaki Darbe Karşıtlarına Yönelik Katliam - Son Dakika

Mısırdaki Darbe Karşıtlarına Yönelik Katliam

15.08.2013 10:27
Mısırdaki Darbe Karşıtlarına Yönelik Katliam

Ak Parti MKYK Üyesi Atabek: "Darbeciler kan dökerken katliam yaparken muhteşem Avrupa bir kez daha insan haklarında sınıfta kalmıştır. Kriterlerinin ne kadar naylon olduğunu bir kez daha sergilemiştir" Mısır'da sadece demokrasi değil insanlık da hedef alınmıştır. Mısır'da demokrasiye ölümcül bir darbe vurulmuş ardından insanlık can çekişmeye başlamıştır"

AK Parti MKYK üyesi Çiğdem Erdoğan Atabek, "Darbeciler kan dökerken katliam yaparken muhteşem Avrupa bir kez daha insan haklarında sınıfta kalmıştır. Kriterlerinin ne kadar naylon olduğunu bir kez daha sergilemiştir" dedi.

Atabek, AA muhabirine yaptığı açıklamada Mısır'da bir vahşetin yaşandığını belirterek, yaşanan katliamı kınadı.

"Olanlara sessiz kalanlar,sadece kendi gelecek planlarını yapıp her durumda çıkarlarını korumaya çalışanlardır ki bunlarda ne vicdan vardır ne de adalet duygusu" diyen Atabek, yaşanan katilama sessiz kalan batının bir kez daha gerçek yüzünü ortaya koyduğunu vurguladı.

Masum insanların üzerine futursuzça kurşun sıkanların vicdan terazisinde birgün hesap vereceğini belirten Atabek,  "Rabiatul Adeviyye ve Nahda'da göstericileri dağıtma çabaları, zulüm mantığının dayattığı barbarlıktır" şeklinde konuştu.

Atabek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Mısır'da sadece demokrasi değil insanlık da hedef alınmıştır. Mısır'da demokrasiye ölümcül bir darbe vurulmuş ardından insanlık can çekişmeye başlamıştır. Bir ülkenin ordusunu, askerlerini, polisini, ağır silahlarını kendi halkına çevirmesi, meydanlarda adaleti beklemekten başka hiçbir şey yapmayan kendi halkını toplu halde katletmesi içişleridir diyerek asla görmezden gelinemez.

İyi günde kimin hangi kumaştan olduğunu anlamak zordur. Ne zaman ki adalet terazisinin kullanılması gerekecek bir durum meydana gelsin o zaman ipek mi naylon mu gerçek ortaya dökülür. Darbeciler kan dökerken katliam yaparken muhteşem Avrupa birkez daha insan haklarında sınıfta kalmıştır. Kriterlerinin ne kadar naylon olduğunu birkez daha sergilemiştir. Keser döner sap döner gün gelir hesap döner, Allah (c.c) mazlumun ahını yerde bırakmaz."

Dünyanın bu katliama sessiz kalmasının kabul edilemeyeceğini vurgulayan Atabek, Mısır'daki katliamın biran önce bitirilmesini istedi. - Sakarya

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Mısırdaki Darbe Karşıtlarına Yönelik Katliam - Son Dakika


Advertisement