Özel Eskişehir Tsg Anadolu Hastanesi'nden Demokrasi Yürüyüşüne Destek - Son Dakika
Yerel

Özel Eskişehir Tsg Anadolu Hastanesi'nden Demokrasi Yürüyüşüne Destek

Özel Eskişehir Tsg Anadolu Hastanesi\'nden Demokrasi Yürüyüşüne Destek

Özel Eskişehir TSG Anadolu Hastanesi’nin yöneticileri, doktorları ve personeli demokrasi yürüyüşüne destek verdi.

03.08.2016 15:26

Özel Eskişehir TSG Anadolu Hastanesi'nin yöneticileri, doktorları ve personeli demokrasi yürüyüşüne destek verdi.

Eskişehir'deki kamu ve özel sağlık kurumlarının idari, tıbbi ve diğer hizmet kollarında görev yapmakta olan sağlık çalışanları 'En Şerefsiz Saldırıya, En Şerefli Direniş' konulu yürüyüşe katılmak üzere Vişnelik Hava Şehitliği önünde bir araya geldi. Özel Eskişehir TSG Anadolu Hastanesi'nin yöneticileri, doktorları ve diğer sağlık çalışanları da kafilede yerini aldı. Vişnelik Hava Şehitliği önünde oluşturulan protokolde; İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Mumcu, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kadir Demirel, Sağlık-Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, Türk Sağlık-Sen Eskişehir Şube Başkanı Hüseyin Kararman, Özel Ümit Hastanesi İdari Yöneticisi Dr. Oktay Tanrıverdi ve Özel Eskişehir TSG Anadolu Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Kayıhan Çağlar hazır bulundu.

Söz verilen Dr. Kayıhan Çağlar, hazıruna hitaben "15 Temmuz gecesi zifiri bir karanlık yaşadık. O gece; Türkiye Cumhuriyeti kurucu felsefesine, Türk milletinin 'Din ve Devlet, Mülk ve Millet' olan mukaddes değerlerine, demokrasisine ve milli iradesine saldırı olmuştur. Bu saldırıya karşı tankın altına giren, üstüne çıkan, asker kıyafeti giymiş teröristlerin sıktıkları kurşuna göğsünü siper eden Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor ve ruhlarına Fatiha, diyorum" şeklinde bir konuşma yaptı.

Devamında kortej, yürüyüşe geçerek mehter müziği ve marşlar eşliğinde Valilik Meydanı'na geldi. Sağlık çalışanları, ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak eşlik ettiği marşlar sonunda birlik ve beraberlik mesajı verdi. - ESKİŞEHİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Özel Eskişehir Tsg Anadolu Hastanesi'nden Demokrasi Yürüyüşüne Destek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement