Rektör Söz Verdi, İşten Çıkarılan Özel Güvenlik Görevlileri İkna Oldu - Son Dakika
Yerel

Rektör Söz Verdi, İşten Çıkarılan Özel Güvenlik Görevlileri İkna Oldu

Rektör Söz Verdi, İşten Çıkarılan Özel Güvenlik Görevlileri İkna Oldu

Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde işten çıkarılan güvenlik görevlileri ve güvenlik güçleri arasında dün çıkan arbedenin ardından işten çıkarılan özel güvenlik görevlileri Rektör Prof. Dr. Hikmet Koçak ile görüştü.

03.01.2012 18:22
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde işten çıkarılan güvenlik görevlileri ve güvenlik güçleri arasında dün çıkan arbedenin ardından işten çıkarılan özel güvenlik görevlileri Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak ile görüştü.

Rektör Prof. Dr. Koçak ile görüşen işsiz güvenlik görevlileri, "Hoca söz verdi, eski işimize tekrar kavuşacağız." dedi.

Atatürk Üniversitesi çalışmaktayken gereksiz yere işten çıkarıldıklarını iddia eden 21 özel güvenlik görevlisinin dün dertlerini anlatmak için gittikleri rektörlük binası önünde gördükleri Eski Güvenlik Müdürlerine saldırmak istedi. Yaşanan arbede sonrasında amaçlarına ulaşamayan özel güvenlik görevlileri bugün tekrar Atatürk Üniversitesi'ne gitti. Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak ile görüşen işten çıkarılmış 3 güvenlik görevlisi rektörlük önünde yaptıkları açıklamada, Prof. Dr.Koçak'dan söz aldıklarını göreve dönmeleri konusunda son derece ümitli olduklarını dile getirdiler.

Gurup adına konuşma yapan Kadir Uçan, "Hocam bizim işten çıkarılma sebeplerimiz hakkında araştırmalarda bulunmuş ve bu konu ile ilgili bir takım çalışma daha yürüteceğini söyledi. Konuşmamız çok olumlu geçti, ümitliyiz eski işlerimize geri döneceğimiz günü bekliyoruz" diye konuştu.

Yaşanan olaylarla ilgili de bir açıklama yapan Uçan, "Biz eşkıya değiliz emekçiyiz" diye konuştu. Konuşmasında eski müdürlerinin kendilerini tahrik ettiğini ve birkaç arkadaşlarının da bu tahriklere kapılarak fevri hareket ettiklerini dile getirdi.

Rektörlük önünde basın açıklaması yapan özel güvenlik görevlileri sessiz bir şekilde dağıldı.

- ERZURUM

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Rektör Söz Verdi, İşten Çıkarılan Özel Güvenlik Görevlileri İkna Oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Şanlıurfa'da yerel basın mensuplarına tehditler yağdırıldı
  03 Nis Şanlıurfa'da yerel basın mensuplarına tehditler yağdırıldı

  Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki yerel seçimlerin ardından bazı sahte sosyal medya hesapları üzerinden basın mensupları hedef alındı. İlçede görev yapan basın mensuplarına yönelik tehditler içeren hesaplar hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şükrü Dolaş, bu durumu kınayarak, avukatları aracılığıyla suç duyurusu ve manevi tazminat davası açacaklarını belirtti.

 • Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün Göreve Başladı
  03 Nis Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün Göreve Başladı

  Türkiye'de 7 kez üst üste seçim kazanan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, kutlama töreniyle görevine başladı. Binlerce Büyükçekmeceli, Başkan Akgün'ün zaferini marşlar ve şarkılar eşliğinde kutladı.

 • MÜSİAD Denizli Şube Başkanı: Seçimsiz Dönemde Odak Noktamız Ekonomi
  03 Nis MÜSİAD Denizli Şube Başkanı: Seçimsiz Dönemde Odak Noktamız Ekonomi

  MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Engin Boyacı, 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin Denizli'ye, ülkeye hayırlı olmasını dileyerek, seçimsiz geçecek 4 yılda ana odağın ekonomi, düşük enflasyon ve sürdürülebilir büyüme olduğunu belirtti. Boyacı, Orta Vadeli planda yer alan yapısal reformların hızla hayata geçirilmesini beklediklerini vurguladı.

 • Taiwan'ın Hualien kentinde meydana gelen depremde 4 kişi hayatını kaybetti
  03 Nis Taiwan'ın Hualien kentinde meydana gelen depremde 4 kişi hayatını kaybetti

  Çin'in Taiwan bölgesinin Hualien kenti açıklarında meydana gelen 7,3 büyüklüğündeki depremde 4 kişi hayatını kaybetti, 97 kişi yaralandı. Deprem sonucunda apartmanlar çöktü, evler tahliye edildi ve kayalar düştü. Depremin merkez üssü Hualien kentinin güney-güneydoğusunda tespit edildi. Tsunami alarmları verildi ancak kaldırıldı. İş ve okullar tatil edildi, metro seferleri askıya alındı. Artçı sarsıntılar bekleniyor.

 • Manisa'nın Alaşehir ilçesinin ilk kadın muhtarı Emine Dönertaş oldu
  03 Nis Manisa'nın Alaşehir ilçesinin ilk kadın muhtarı Emine Dönertaş oldu

  Manisa'nın Alaşehir ilçesinde yapılan mahalli idareler seçimleri sonucunda Dağhacıyusuf Mahallesi'nden Emine Dönertaş, 3 erkek rakibini geride bırakarak ilçenin ilk kadın muhtarı oldu. Dönertaş, bin 63 oy alarak mahallesinin ve Alaşehir'in tarihinde bir ilke imza attı.

 • Amasra'da itiraz gerginliği
  03 Nis Amasra'da itiraz gerginliği

  Bartın'ın Amasra ilçesinde gayri resmi sonuçlara göre CHP'nin Belediye Başkan Adayı Recai Çakır'ın 122 oy ile seçimi kazanmasının ardından Ak Parti ve MHP'i yöneticiler, sonuçlara itiraz ederek, oyların sayılmasını istedi.

 • Çankırı'da Tek Kadın Muhtar Üçüncü Kez Seçildi
  03 Nis Çankırı'da Tek Kadın Muhtar Üçüncü Kez Seçildi

  Çankırı'nın Merkez ilçesinde 2 dönemdir tek kadın olarak muhtarlık yapan Cemile Eskisucu, girdiği 3'üncü seçimi de kazandı. Eskisucu, muhtarlık mesleğini kadınların daha iyi yürüttüğünü ifade etti.

 • Pazaryeri'nde rakiplerine büyük fark atan kadın muhtar güven tazeledi
  03 Nis Pazaryeri'nde rakiplerine büyük fark atan kadın muhtar güven tazeledi

  Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde yapılan ara seçimlerde muhtar seçilen Sabriye Demir, 31 Mart'ta gerçekleşen yerel seçimlerde güven tazeleyip tekrardan köy muhtarı oldu. Burçalık köyünde 3 kişi muhtarlık için yarıştı ve Sabriye Demir rakiplerine büyük fark atarak 39 oy alarak tekrar muhtar seçildi.

 • Hatay'da Muhtarın Balkon Konuşması ve Çiftetelli Kutlaması İlgi Odağı Oldu
  03 Nis Hatay'da Muhtarın Balkon Konuşması ve Çiftetelli Kutlaması İlgi Odağı Oldu

  Hatay'ın Antakya ilçesinde ikinci kez seçimi kazanan 66 yaşındaki muhtar Nuriye Türkmen, balkon konuşması yaparak kadınlarla çiftetelli oynayarak zaferini kutladı. Türkmen'in konuşması ve kutlama anları ilgi çekti.

 • Taiwan'da 7.3 Büyüklüğünde Deprem: 4 Ölü, 97 Yaralı
  03 Nis Taiwan'da 7.3 Büyüklüğünde Deprem: 4 Ölü, 97 Yaralı

  Çin'in Taiwan bölgesinde Hualien kenti açıklarında meydana gelen 7.3 büyüklüğündeki depremde 4 kişi hayatını kaybetti, 97 kişi yaralandı. Deprem, yerin 12 kilometre derinliğinde gerçekleşti ve adanın genelinde hissedildi. Taipei metrosunda seferler askıya alındı.

 • CHP'nin 60 yıldır kaybetmediği ilçe AK Parti'ye geçti
  03 Nis CHP'nin 60 yıldır kaybetmediği ilçe AK Parti'ye geçti

  Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde 60 yıldır kazanan CHP, bu ilçeyi AK Parti'ye kaptırdı. AK Parti adayı Fırat Yayla, seçimi kazanarak belediye başkanı oldu.

 • Ahlat Belediyesinde Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi
  03 Nis Ahlat Belediyesinde Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi

  Ahlat Belediyesi'nde yeni seçilen başkan Yavuz Gülmez, görevi eski başkan Abdulalim Mümtaz Çoban'dan devraldı. Devir teslim törenine belediye meclis üyeleri, partililer ve akrabaları katıldı.


Advertisement