Sakarya'da Kadın Kanserleri Konulu Panel Düzenlendi - Son Dakika
Yerel

Sakarya'da Kadın Kanserleri Konulu Panel Düzenlendi

Sakarya\'da Kadın Kanserleri Konulu Panel Düzenlendi

4 Şubat Dünya Kanser Günü etkinlikleri kapsamında Sakarya Halk Sağlığı Müdürlüğü Koordinasyonunda Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Sakarya Büyükşehir işbirliğiyle ‘Kadın Kanserleri’ konulu panel Adapazarı Kültür Merkezinde (AKM) gerçekleştirildi.

04.02.2014 16:54

4 Şubat Dünya Kanser Günü etkinlikleri kapsamında Sakarya Halk Sağlığı Müdürlüğü Koordinasyonunda Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Sakarya Büyükşehir işbirliğiyle 'Kadın Kanserleri' konulu panel Adapazarı Kültür Merkezinde (AKM) gerçekleştirildi.

AKM'de düzenlenen panelde Prof. Dr. Orhan Ünal 'Jinekolojik Kanserler', Prof. Dr. Fehmi Çelebi 'Meme Kanserleri' ve Uzm. Dr. Jalan Şerbetçigil Ergönenç 'Kanser ve Obezite' konulu sunumlarını gerçekleştirerek katılımcıların sorularını cevapladılar.

Panele katılan konuşmacılar, kanserle mücadelenin uzun soluklu bir maraton olduğunu ve ekonomik güç, siyasal istikrar ile birlikte halkın da aktif katılımının gerektirmekte olduğunu ifade ederek, bu mücadelede başarılı olabilmek için bütün toplumsal unsurların desteği, sektörler arası işbirliği ve dayanışmaya ihtiyaç olduğunu söylediler. - SAKARYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sakarya'da Kadın Kanserleri Konulu Panel Düzenlendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement