Siirt'te Et Fiyatlarında Düşüş - Son Dakika

Siirt'te Et Fiyatlarında Düşüş

26.01.2012 14:00
Siirt'te Et Fiyatlarında Düşüş

Siirt'te et fiyatlarında düşüş yaşandı.

Siirt'te et fiyatlarında düşüş yaşandı.

Siirt Kasaplar Odası Başkanı Ezver Koyuncu, yaptığı açıklamada, daha önce 23-24 liradan satılan kemiksiz dana etinin 20 liraya, 22-23 liradan satılan koyun etinin 17-18 liraya düştüğünü söyledi.

Daha önce koyun fiyatı ile aynı fiyata satılan keçi etinde daha fazla düşme görüldüğünü kaydeden Koyuncu, keçi etinin 14.99 liraya kadar gerilediğini belirtti.

Koyuncu, "Et fiyatlarındaki düşme canlı hayvan fiyatlarının düşmesinden kaynaklanıyor" diyerek, daha önce 10 liradan satılan canlı hayvanların 8 liradan satılmaya başlandığını aktardı.

Bölgeden başka bölgelere eskisi kadar hayvan gönderilmediğini anlatan Koyuncu, "Hayvan sayısında da bir artış oldu. Bunun yanı sıra vatandaşın alım gücü de düştü. Bütün bunlar fiyatları etkiledi. Bir de rekabet eklenince fiyatlarda düşme oldu" dedi.

Bir çok kasap ve şarküteri fiyatlardaki düşüşü astıkları dövizlerle vatandaşlara duyurdu.

- SİİRT

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Siirt'te karda mahsur kalan araç patpat yardımıyla çıkartıldı Siirt'te karda mahsur kalan araç patpat yardımıyla çıkartıldı DİYARBAKIR VE YÜKSEK RAKIMLI İLÇELERİNDE KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLDU DİYARBAKIR VE YÜKSEK RAKIMLI İLÇELERİNDE KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLDU Diyarbakır, Şırnak ve Siirt'te kar etkili oldu Diyarbakır, Şırnak ve Siirt'te kar etkili oldu

Son Dakika Yerel Siirt'te Et Fiyatlarında Düşüş - Son Dakika


Advertisement