Sungurbey'den Kupalara Yakın Markaj - Son Dakika
Yerel

Sungurbey'den Kupalara Yakın Markaj

Sungurbey\'den Kupalara Yakın Markaj

Niğde Özel Sungurbey İlköğretim okulu Badminton İl Birinciliği müsabakalarında Yıldız Kızlarda ve Yıldız Erkeklerde 6'şar takım şampiyonluk için mücadele ettiler.

10.01.2012 12:04
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Niğde Özel Sungurbey İlköğretim okulu Badminton İl Birinciliği müsabakalarında Yıldız Kızlarda ve Yıldız Erkeklerde 6'şar takım şampiyonluk için mücadele ettiler.

Oldukça çekişmeli maçlara sahne olan badminton maçlarında sporcular galip gelmek ve madalya kazanmak için kıyasıya yarıştı.

7 Ocak 2012 tarihinde Niğde'nin bu alandaki başarılı okulları arasında yapılan Kızlar Badminton müsabakalarında Özel Sungurbey İlköğretim okulundan Sıla Altındağ, Sevde Nebol, Fitnat Güney ve Kamer Han daha önce 3 yıl üst üste birinci olmuşlardı. Bu yıl da birinciliği kaptırmayarak başarılarına bir yenisini daha eklediler. 8 Ocak 2012'de yapılan Yıldız Erkekler badminton müsabakalarında Emre Bener, Yusuf Caz, Onur Önder ve Ömer Faruk Karataş'tan oluşan Sungurbey takımı Niğde birincisi oldu.

Okulda yapılan törende ödüllendirilen öğrencilere diğer öğrenciler de tezahüratları ile desteklediler. Törende bir konuşma yapan Okul Müdürü Eyüb Gedik "Yıldız Kızlar 4 yıldır il birinciliğini kimseye kaptırmıyorlar. Erkekler de sadece geçen yıl Niğde 3.'sü

olmuşlardı. Ondan önceki yıllarda hep 1. oldular. Bu yıl da tekrar 1.'lik madalyalarını alarak bize büyük bir gurur yaşattılar. Bu yüzden her iki takımı da tebrik ediyorum" dedi.

Okul Müdürü Eyüb Gedik "Bu başarının altında özverili ve devamlı bir çalışmanın, disiplinin, emeğin karşılığı vardı. Bu

öğrencilerimiz her hafta ders dışında haftada iki saat olmak üzere kulüp çalışmalarına katıldılar.

Bu çalışmanın neticesinde başarıyı elde eden öğrencilerimizi ve onları yetiştiren Beden Eğitimi öğretmenimiz Hülya Kılınç Hanım ve Ersan Teyin Beyi de huzurlarınızda tebrik ediyorum" dedi. - NİĞDE

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sungurbey'den Kupalara Yakın Markaj - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement