Yalova'da Engelli Derneklerinin Birleşmesi Tartışılıyor - Son Dakika
Yerel

Yalova'da Engelli Derneklerinin Birleşmesi Tartışılıyor

Yalova\'da Engelli Derneklerinin Birleşmesi Tartışılıyor

Yalova'da ilk kez geçen sene gündeme gelen engelli derneklerinin tek çatı altında toplanması fikri yeniden tartışılmaya başlandı.

05.08.2014 16:49

Yalova'da ilk kez geçen sene gündeme gelen engelli derneklerinin tek çatı altında toplanması fikri yeniden tartışılmaya başlandı.

Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Murat Arslanhan, özel eğitim merkezleri ve okul aile birliklerinin yöneticileri ile istişare toplantısı yaptı. Birleştirici bir dernek olduklarının altını çizen Arslanhan, "Yalova'da engelli derneklerinin birleşmesi söz konusu. Dernekler birleşirken Yalova'da engellilere hizmet eden okul aile birlikleri ve özel eğitim merkezlerinin durumu tartışılmalı. Birleşme hangi şartlarda ve nasıl olmalıdır? Kimin çatısı altında birleşilmeli? Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği 1995 yılında kurulan ve o günden beri her alanda yer alan bir dernek. Engellilere yapılan hizmetlerin yüzde 99'unda bizim imzamız var zaten. Engellilerle ilgili kanun, yönetmelik, yasa olsun, federasyon ve konfederasyon temsilciliği olsun dernek olarak bunlarda hep yer aldık. Ama geçen sene Yalova Valisi Esengül Civelek derneklerin birleşmesi yönünde bir fikir ortaya attı. O günden bugüne kadar da istişareler yapılıyordu. Son bir ay içerisinde sayın valimiz bunu bir kez daha dile getirdi. Belediye başkanımız da buna destek verdi. Biz bölücü değil, birleştirici bir derneğiz. Ama birleşmenin artıları, eksileri ne olacak, bunların iyi gözden geçirilmesi lazım. Biz diğer dernek yöneticileri ile bir araya gelmeden önce, özel eğitim merkezi yöneticileri ve okul aile birliği yöneticileri ile görüş alışverişinde bulunmak istedik. Zira bizim alacağımız her karar bütün engelli camiasına yansıyacak. Eğer bu birliktelik engellilerimizi güçlü bir noktaya getirecekse, bu birliktelikte valilik, belediye, kurumlar artı destek ve imkanlar sağlayacaksa, birlikten kuvvet doğacaksa, elbette ki biz ondan yanayız. Ama bu birliktelik sadece bir geçiş evresiyse, çok sesliliği tek sesliliğe indirmekse, bu birliktelikten bir güç doğmayacaksa, bunun sonuna kadar karşısında olacağız" dedi. - YALOVA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Yalova'da Engelli Derneklerinin Birleşmesi Tartışılıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement